Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 794,493,379.00 733 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ENDRIT TUSHA Tirane 276,800 2012-04-09 2012-04-16 87 1005001 2012 602 min.bujqesise blerje materiale energjitike, up 90 dt 27.03.2012 pv 3.04.2012 fat 54 dt 03.04.2012 seri 5319854 fh 11 dt 03.04.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 10,000 2012-04-09 2012-04-16 81 1005001 2012 602 min.bujqesise Likujdim vendim gjyqsor Prill 2012 Vendim 28dt 24.03.2011 Urdher 10734 dt 07.010.2011
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ALES Tirane 32,782 2012-04-09 2012-04-16 86 1005001 2012 602 min.bujqesise ruajtje objekti kontrat ne vazhdim 308/2 dt 18.01.2012 fat 80 dt 26.03.2012 seri 02157974
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 35,000 2012-04-09 2012-04-16 84 1005001 2012 602 min.bujqesise Pritje per te huajt UP 29/3 dt 28.02.2012 UM 28.02.2012 UP 94 dt 30.03.2012 Fat tatim 106021997 dt 04.04.2012 up 142 dt 09.02.2012 fat 105994347 dt 26.03.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,743,241 2012-04-17 2012-04-17 10510050012012 1005001 min.bujqesise kuote nderkombetare FAO2012,urdh111,12.04.2012,urdh.224209,17.04.2012,kerk.transf17.04.2012kurs 24801.45$*110.4,ABA/bank code 021001088,HSBCNew York
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 37,758 2012-04-16 2012-04-17 97110050012012 1005001 min.bujqesise tel.mars 2012,s812672475,01.04.2012,ab.35350000100643,ab520876
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 176,852 2012-04-16 2012-04-17 98110050012012 1005001 min.bujqesise TEL MARS2012,c1001579,S36638224,01.04.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,043,467 2012-04-17 2012-04-17 10310050012012 1005001 min.bujqesise KUOT NDERKOMBETARE URDH,MIN.110,12.04.2012,URDH224207,17.04.2012,KERKES TRANSFERTE 17.04.2012,KURS 21256E*142.9,SOCIETE GENERALE ,AGENCE pARIS kLEBER43-45 AVENUE kLEBER 75116
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,730,398 2012-04-17 2012-04-17 10410050012012 1005001 min.bujqesise kuote nderkombetare FAO2012,urdh111,12.04.2012,urdh.224208,17.04.2012,kerk.transf17.04.2012kurs 19068.45E*142.9,HSBC bank PLC,LONDON UNITED KINGDOM
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 251,428 2012-04-16 2012-04-18 100110050012012 1005001 min.bujqesise energji mars2012,f117087901,kon.H109835,klTR1H080010109835
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,265,925 2012-04-18 2012-04-18 10610050012012 1005001 min.bujqesise kuote nderkomb.2012,urdhmin.111,16.04.2012,urdh224209,17.04.2012,kerkes transf.17.04.2012kurs 22810.4E*142.9,BBVA Madrid
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 33,600 2012-04-13 2012-04-20 9210050012012 1005001 min.bujqesise mallra sherbime up.64,13.3.2012,form,3,15.03.2012,form4,15.03.2012,f2121,15.03.2012,s1508420
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 117,317 2012-04-13 2012-04-20 9310050012012 1005001 min.bujqesise bileta avioni urdh.67,13.03.2012,f619,03.04.2012,s02800021,
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 202,722 2012-04-16 2012-04-24 102110050012012 1005001 min.bujqesise dieta lista 13.04.2012,aut.477/1,30.01.2012,986/1,06.03.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ADRION / TIRANE Tirane 472,651 2012-04-16 2012-04-24 34/110050012012 1005001 min.bujqesise abonime shtypi up.361,29.12.2011,pv.18.01.2012,kon.03.01.2012,f7,18.01.2012,s89244057
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 372,190 2012-04-16 2012-04-24 99110050012012 1005001 min.bujqesise tel.mars 2012,kl1333486957,fs705156186,05.04.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ILIR RJEPAJ(L11502002J) Tirane 77,500 2012-04-16 2012-04-24 67110050012012 1005001 min.bujqesise aktivite festa 8mars 2012,shk.min.fin.3584/2,15.03.2012,u.60,12.03.2012,f3,08.03.2012,s00653009,
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 46,607 2012-04-16 2012-04-24 95110050012012 1005001 min.bujqesise tel.mars2012,fs109056994,02.04.2012,ab.252223075,f109054538,02.04.2012,ab1062420
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) COFFEE CLUB Tirane 13,000 2012-04-26 2012-04-27 10710050012012 1005001 min.bujqesise pritje per te huaj up 120 dt 16.04.12 pv 16.04.12 fat 2332 dt 16.04.12 s 01168242 f h 16 dt 16.04.12
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 17,390 2012-04-26 2012-04-27 11110050012012 1005001 min.bujqesise uji mars 2012,f1201-159740-1-1 dt 30.03.12,ko, 159740-1
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) HOUSE OF COMPUTERS Tirane 11,000 2012-04-26 2012-04-27 10810050012012 1005001 min.bujqesise riparim kompj. up 131 dt 19.04.12 pv dt 23.04.12 fat 91 dt 23.04.12 seri 00915391
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) MAKSIM GJILANI Tirane 30,000 2012-04-06 2012-04-13 7210050012012 1005001 min.bujqesise riparim ashensori up18,20.01.2012,kon.sherbimi 125,20.01.2012,f120,13.03.2012,s4633672
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) SKENDERI G Tirane 519,464 2012-04-06 2012-04-13 44/110050012012 1005001 min.bujqesise kon.vazhdim 2700/1,14.06.2011,f22,09.12.2011,s87727372,fh69,09.12.2011
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 369,028 2012-04-06 2012-04-13 6910050012012 1005001 min.bujqesise energji shkurt 2012,kon.h109835,
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) KOHA JONE Tirane 10,800 2012-04-06 2012-04-13 7410050012012 1005001 min.bujqesise publikime kon19.01.2012,f13,25.01.2012s88586558
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) COFFEE CLUB Tirane 27,000 2012-04-06 2012-04-13 7310050012012 1005001 min.bujqesise pritje per te huaj up.28/1,26.01.2012,53/2,29.2.2012,f682,25.01.2012,s88597292fh10,01.03.2012pv3,4,25-26.1.2012,29.02.2012,fh2/1,25.01.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 891,364 2012-04-09 2012-04-13 8810050012012 1005001 min.bujqesise pagesa per panairin ne gjermani,kon.05.10.2011,u.min.41,15.02.2012,f20337446-20337453,30.01.2012,kursi 6230.8*142.6lek,BioFach 2012,WorldOrganicTrade Fair,account 3770500,deutche bank
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) INSTITUTI I SIGURIMEVE SH.A. Tirane 2,085 2012-04-06 2012-04-13 7110050012012 1005001 min.bujqesise siguracion me jashte urdh,min.75,16.03.2012.f448,15.03.2012,s88305754
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BEVERAGE DRINK DISTRIBUTION SHPK Tirane 25,488 2012-04-06 2012-04-13 6610050012012 1005001 min.bujqesise pritje up.339/1,07.12.2011,pv07.12.2011,f45,07.12.2011,fh69,07.12.2011
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 17,390 2012-04-06 2012-04-13 7010050012012 1005001 min.bujqesise uji shkurt 2012,f1202-159740-1-1,29.02.2012,kon159740-1
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 7,546,780 2012-05-02 2012-05-02 11310050012012 1005001 min.bujqesise pagat nr.pl.145,f133
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 63,485 2012-05-02 2012-05-02 115100500125012 1005001 min.bujqesise pagat nr.pl.145,f133
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 478,031 2012-05-02 2012-05-02 11410050012012 1005001 min.bujqesise pagat nr.pl.145,f134
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) EDMOND BARO Tirane 81,000 2012-04-30 2012-05-03 109/110050012012 1005001 min.bujqesise larje makine up 16 dt 1.02.11 fat 32 dt 20.01.12 s0004866 pv 20.01.12
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 172,800 2012-05-07 2012-05-10 13010050012012 1005001 min.bujqesise dieta urdh.min.144,04.05.2012lindita bajraktari 1600$*108leke
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) GLOBUS TRAVEL SH.P.K Tirane 286,538 2012-05-11 2012-05-16 12910050012012 1005001 min.bujqesise bileta me jashte u.min.141,04.05.2012,f41,26.04.2012,s02334141
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 10,000 2012-05-11 2012-05-16 13110050012012 1005001 min.bujqesise vendim gjyqi kerk.10355,30.09.2011,vendim 002011986,,vend.28,24.03.2011,u.10734,07.10.2011,valbona palukaj
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BUKURIJE DAJA Tirane 2,900 2012-05-11 2012-05-16 12210050012012 1005001 min.bujqesise pritje up114,12.04.2012,pv12.04.2012,fd32,12.04.2012,s5837382,fh15,12.04.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) COFFEE CLUB Tirane 10,000 2012-05-11 2012-05-16 11910050012012 1005001 min.bujqesise pritje up.83,21.03.2012,pv21.03.2012,f1901,21.03.2012,s01168361,fh10/3,21.03.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 66,258 2012-05-11 2012-05-16 12610050012012 1005001 min.bujqesise posta prill2012,f1975,26.04.2012,s02138326,