Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 2,715,684,897.68 1,090 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 94,500 2012-03-16 2012-04-02 12910110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES HONORARE KONSULENCE AUT 1461 DT 2.03.2012 KONTRATE 7341DT 3.01.2012 MBAJT 10% BORDERO MARS 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 717,450 2012-03-16 2012-04-02 12810110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES HONORARE KONSULENCE AUT 1713 DT 15.03.2012 KONTRTAE 6548/4 DT 1.02.2012 AUT 37 DT 1714 DT 15.03.2012 KONTRTATE 809/5 DT 2.08.2011 BORDERO MARS 2012 MBAJT. 10%
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) C.C.S. Tirane 4,044,000 2012-03-20 2012-04-02 /11510110012012 231 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES PAJISJE LABORATORI AUT 30 DT 2.03.2012 UP NR 60 DT 3506 DT 23.06.2011 KONTRATE 1695/5 DT 1.10.2011 FAT 43 DT 24.10.2011 SERI 88479043 FH 97 DT 28.112.2011 PV MARR.DOREZ 9.12.2011
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 86,880 2012-03-16 2012-04-02 12510110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES POSTA FAT 1370 DT 26.02.2012 SERI 87420520
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) S A U B E R M A CH E R Tirane 86,400 2012-03-19 2012-04-02 8810110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES HEQJE MBETURINASH UP NR 1/1 DT 16.01.011 PV DT 16.01.2011 FAT 32DT 21.02.2011 SERI 83385793 FAT 78 DT 22.06.2011 SERI 84754639 FAT 135 DT 20.09.2011 SERI 84754696 FAT 199 DT 20.09.2011 SERI 84754696
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 109,972 2012-03-27 2012-04-02 15410110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES energji elektrike fat SHKURT2012 kontrtae C110110045053
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) LEFTER BEZATLLIU Tirane 579,600 2012-03-16 2012-04-02 12310110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES MJETE DIDAKTIKE KONTRATE NE VAZHDIM 3556/4DT. 5.09.2011 FAT. FH. PV MARRJES NE DOREZIM SIPAS LISTES BASHKELIDHUR
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DIVITECH Tirane 8,500,000 2012-03-16 2012-04-02 11410110012012 1011001 231 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES PAJISJE ELEKTRONIKE AUT 26 DT 2.03.2012 UP NR 78 DT 8.08.2011 KONTRSTE 4287/8 DT 21.09.2011 FAT 152 DT 4.11.2011 SERI 89087525 FH 4.11.2011 PV.MARRJES NE DOREZIM 4.11.2011
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) THEREPELI SEKURITY Tirane 322,800 2012-03-19 2012-04-02 10910110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES ROJE UP KONTR. NE VAZHDIM 1440/2 DT 7.07.2011 FAT 38 DT 31.01.2011 SERI 88669638 FAT 46 DT 29.02.2012 SERI 88669646
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 13,145 2012-03-16 2012-04-02 12410110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES TELEFON SHKURT 2012 KLIENTI 2606133875,KLIENTI 2606196603
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 464,393 2012-04-02 2012-04-03 16610110012012 600 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES paga mars 2012 np pl 116 fakt 109
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 538,921 2012-04-02 2012-04-03 16510110012012 600 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES paga mars 2012 np pl 116 fakt 109
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 133,000 2012-04-02 2012-04-03 16810110012012 606 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES ndihme per fatkeqesi urdher 84 prot 1644 12.03.12 shkresa min fin nr 4154/1 27.03.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 235,851 2012-04-02 2012-04-03 16910110012012 1011001 602,600 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES TELEFON SHKURT 2012 KODI 3220
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 151,890 2012-04-02 2012-04-03 16710110012012 600 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES paga mars 2012 np pl 116 fakt 109
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,117,145 2012-04-02 2012-04-03 16310110012012 600 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES paga mars 2012 np pl 116 fakt 109
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 217,935 2012-04-02 2012-04-03 16410110012012 600 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES paga mars 2012 np pl 116 fakt 109
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) MEDIA - PRINT Tirane 126,240 2012-03-27 2012-04-11 10610110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES SHPENZIME KONFERENCE URDH 586 DT 6.12.2011 FAT 1268 DT DT 28.12.2011 SERI 00235178
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) P I RR O Tirane 81,500 2012-03-27 2012-04-11 10510110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES SHPENZIME KONFERENCE URDH 586 DT 6.12.2011 URDH. 586 DT 6.12.2011 FAT 119 DT 21.12.2011 SERI 86947020 FH 92 DT 21.12.2011
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 15,500 2012-03-27 2012-04-11 15610110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES DIETA URDH 78 DT 1560DT 7.03.2012 BORDERO 20.03.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 33,200 2012-03-27 2012-04-11 15710110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES DIETA URDH 78 DT 1560DT 7.03.2012 BORDERO 20.03.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,268,879 2012-03-27 2012-04-11 132/1011001/2012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES HONORARE KONSULENCE AUT 1618 DT 12.03.2012 KONTR. NE VAZHDIM 2886/3 DT 19.08.2011 FAT DT 17 02.201 Mr. MORA 8855.8EUR*143 LEK BANK UBS AG LLOG CH180024324346195340F
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ELVIRA OSMANI Tirane 41,500 2012-03-27 2012-04-11 10810110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES SHPENZIME KONFERENCE URDH 586 DT 6.12.2011 URDH. 620 DT 28.12.2011 FAT 2 DT 19.01.2012 SERI 5894702
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 20,050 2012-03-27 2012-04-11 160/1011001/2012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES shpenzime gjyqesore ,kurora anila shehi 0244224847pv 5 dt 7.03.2012 fat 34 dt 7.03.2012 seri 00465258 fh 4 dt 7.03.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 499,500 2012-03-30 2012-04-11 /11710110012012 602MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES HONORARE AUT 1465 DT 2.03.2012 KONTRATE 6908/2 5.01.2012 AUT 1462 DT 2.03.2012 KONT. NE VAZHDIM 5197/3 DT 3.01.2012 AUT 1463 DT 2.03.2012 KONT 2246/10 ST 30.12.2011 AUT 1496/1 DT 8.03.2012 KONTR.6909/1 6
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 788,725 2012-03-27 2012-04-11 133/1011001/2012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES DIETA KONSULENTI AUT 1619 DT 12.05.2012 UP NR 17 DT 3712 DT 31.05.2010 KONTRATE 3712/6 DT 30.03.2011 7279.86 USD *108 LEK PRNCE CONSULTANS LLC ank jp morgan chase bank n.a llog 617592704
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 83,550 2012-03-27 2012-04-11 13010110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCE TATIM HONORARI
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 674,120 2012-03-27 2012-04-11 13410110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES telefon FAT SHKURT 2012 KODI 1343485494
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ICEBERG COMMUNICATION Tirane 480,000 2012-03-27 2012-04-11 11210110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES VARGJE PISHE UP MNR 40 DT 19.12.2011 PV DT 28.12.2011 FAT 74 DT 28.12.2011 SERI 00848324 FH 98 DT 29.12.2011
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) GRAPHIC LINE - 01 Tirane 19,800 2012-03-27 2012-04-11 10710110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES SHPENZIME KONFERENCE URDH 586 DT 6.12.2011 FAT 690 DT 22.12.2011 SERI 87576123
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 14,000 2012-03-27 2012-04-11 15510110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES DIETA URDH 78 DT 1560DT 7.03.2012 BORDERO 20.03.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) GECI Tirane 145,796 2012-03-27 2012-04-11 10410110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES SHPENZIME KONFERENCE URDH 586 DT 6.12.2011 URDH. 620 DT 28.12.2012 FAT 9659 DT 22.12.2012 SERI 00929659 FAT 9728 DT 5.101.2012 SERI 00929728
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,558 2012-03-27 2012-04-11 15210110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES telefon fat SHKURT kodi 1230487108
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) KOSTANA Tirane 80,000 2012-04-05 2012-04-12 14310110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES SHPENZIME KONFERENCE AUT 33 DT 16.03.2012 URDH 347 DT 21.07.2011 FAT 04 DT 4.11.2011 SERI 85798354
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ILIRIAN MANO Tirane 72,000 2012-04-05 2012-04-12 14210110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES SHPENZIME KONFERENCE AUT 33 DT 16.03.2012 URDH 347 DT 21.07.2011 FAT 305 34 DT 7.10.2011 SERI 87948351
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 99,000 2012-04-04 2012-04-12 15010110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES DIETA AUT 33 DT 16.03.2012 URDH 347 DT 21.07.2012 BORDERO MARS 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SELAMI Tirane 355,200 2012-04-04 2012-04-12 14010110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES SHPENZIME KONFERENCE AUT 33 DT 16.03.2011URDH 347 DT 21.07.2012 FAT 12 DT 30.09.2011 SERI 87482812
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INTERALBANIAN Tirane 231,376 2012-04-02 2012-04-12 15910110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES SIGURACION AUTOMJETI AUT. 1/3 DT 01.03.12 FAT 264 DT 05.03.12 SERI 00710216 FAT 1506 DT 1.03.2012 SERI 0194839 FAT 604 DT 01.03.12 SERI 194835
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ELINDA MORINA Tirane 150,000 2012-04-02 2012-04-12 16110110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES blerje gome up nr 4 dt. 24.2.12 pv dt. 08.03.12 fat 85 dt. 09.03.12 seri 3604430 fl hyrje 7 dt 13.03.12
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 58,010 2012-04-05 2012-04-12 /15310110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES UJE KONTRAT 159767-1 FATSHKURT 2012