Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 3,233,146,208.00 1,789 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PRIMO COMMUNICATIONS Tirane 38,500 2012-03-05 2012-03-20 16410040012012 602 ministria ekonomise. lik shp interneti up dt 1.11.2011, form 3,4 dt 1.11.2011, ft seri 74752766 dt 16.11.2011
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) EURO PARTNERS DEVELOPMENT Tirane 255,235 2012-03-05 2012-03-20 11810040012012 231 ministria ekonomise. lik tvsh urdher min dt 28.12.2011
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 33,000 2012-03-07 2012-03-21 18210040012012 602 ministria ekonomise. dieta bord dt 29.2.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 301,480 2012-03-07 2012-03-21 18510040012012 602 ministria ekonomise. lik vend gjyqesor urdher tit dt 27.12.2011, bord dt 2.2.2012 per n dingo
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 1,478,880 2012-03-07 2012-03-21 18210040012012 602 ministria ekonomise. rip aut up dt 9.6.2011, nj fit dt 1.8.2011, kontr dt 29.7.2011, ft seri 87527694 dt 21.9.2011, fh dt 21.9.2011
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) EAGLE MOBILE Tirane 262,819 2012-03-27 2012-03-28 23510040012012 602 ministria ekonomise.lik ft cel nr kl c 1001456
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 202,122 2012-03-27 2012-03-28 110040012012 231 ministria ekonomise.projekti per kshillin konsultativ te bisnesit, page e prapambetur sipas sit bashkngjitur dhe listpag dt 26.3.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 67,603 2012-03-27 2012-03-28 23410040012012 602 ministria ekonomise.lik ft tel kod ab 1006397
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) REBEKA STEFA Tirane 15,010 2012-03-15 2012-03-30 20110040012012 602 ministria ekonomise. shp pritje progr dt 4.1.2012, ft seri 5918007 dt 27.1.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 18,000 2012-03-15 2012-03-30 19410040012012 602 ministria ekonomise.lik vend gjyqi sipas gr per muco mucaj
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 772 2012-03-15 2012-03-30 19210040012012 1004001 602 ministria ekonomise.lik ft energjie kontr a 015295
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SILVANA KONGOLI Tirane 62,218 2012-03-15 2012-03-30 18710040012012 602 ministria ekonomise.bl bileta avioni , urdher min dt 25.11.2011, ft seri 5874917 dt 25.11.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 7,017,780 2012-03-13 2012-03-30 19010040012012 602 ministria ekonomise. shp publikimi per the ekonomist nr llog 40341576 barclas bank 41700 gbp x 168.1 urdher min ekon dt 13.3.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 176,868 2012-03-15 2012-03-30 18610040012012 602 ministria ekonomise.lik ft poste seri 87420523 dt 26.2.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SHOES TOSCANO SH.P.K Tirane 900,000 2012-03-15 2012-03-30 16810040012012 466 ministria ekonomise. kthim garancie kontrate urdher min ek dt 10.2.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,166,514 2012-07-02 2012-07-02 58910040012012 600 ministria ekonomise. paga qershor 2012 np 201/201
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 607,468 2012-07-02 2012-07-02 58710040012012 600 ministria ekonomise. paga qershor 2012 np 201/201
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 185,555 2012-07-02 2012-07-02 58510040012012 600 ministria ekonomise. paga qershor 2012 np 201/201
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 438,485 2012-07-02 2012-07-02 59110040012012 600 ministria ekonomise. paga qershor 2012 np 201/201
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 403,694 2012-07-02 2012-07-02 59010040012012 600 ministria ekonomise. paga qershor 2012 np kontr 12/12
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Tirane 126,370 2012-07-02 2012-07-02 59210040012012 600 ministria ekonomise. paga qershor 2012 np 201/201
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) UNION BANK SHA Tirane 96,022 2012-07-02 2012-07-02 58410040012012 600 ministria ekonomise. paga qershor 2012 np 201/201
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 7,725,285 2012-07-02 2012-07-02 59310040012012 600 ministria ekonomise. paga qershor 2012 nr pun 201/201
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 45,000 2012-07-02 2012-07-03 59410040012012 606 ministria ekonomise. bonus transp bordero qershor 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 63,000 2012-07-02 2012-07-03 58810040012012 606 ministria ekonomise. bonus transp bordero qershor 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 13,500 2012-07-02 2012-07-03 58610040012012 606 ministria ekonomise. bonus transp bordero qershor 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 73,265 2012-07-05 2012-07-06 57210040012012 602 ministria ekonomise.lik ft tel prill 2012kod ab 1006397
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) EAGLE MOBILE Tirane 97,024 2012-07-05 2012-07-06 56810040012012 602 ministria ekonomise .lik ft cel prill 2012 kod ab C1001456 kont vazhdim dt 01.06.2009
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 115,847 2012-07-09 2012-07-10 61010040012012 602 ministria ekonomise.cel pkua, ft maj 2012, kodi perdoruesit 44071
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,024,990 2012-07-09 2012-07-11 62810040012012 606 ministria ekonomise.PAGESE PER SHPRONESIME, urdher 796, dt 23.11.10, vkm 522 dt 30.06.10, memo 18.06.12, liste pagese, 03.07.12
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,920 2012-06-22 2012-07-13 56610040012012 602 ministria ekonomise. lik ft poste nr.270 dt.31.05.12
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) AMADES TRAVEL END TOURS Tirane 96,134 2012-06-22 2012-07-13 52510040012012 602 ministria ekonomise .bl bl avioni urdher 424 dt 21.5.2012, ft 3 seri 6029403 dt 21.5.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 4,860 2012-06-22 2012-07-13 56110040012012 602 ministria ekonomise. lik ft poste nr.263 dt.31.05.12
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,194 2012-06-22 2012-07-13 56710040012012 602 ministria ekonomise. lik ft poste nr.336 dt.31.05.12
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 456 2012-06-22 2012-07-13 56810040012012 602 ministria ekonomise. lik ft poste nr.916 dt.25.05.12
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,500 2012-06-22 2012-07-13 56310040012012 602 ministria ekonomise. lik ft poste nr.469 dt.31.05.12
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) AUTORITETI KOMUNIK.ELEKTRONIK.E POSTARE Tirane 25,000 2012-06-22 2012-07-13 57210040012012 602 ministria ekonomise. tarife sherbimi Up.43 dt.28.03.12 pv dt.28.03.12 fat.28.03.12
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GJYKATA Tirane 12,000 2012-06-22 2012-07-13 55910040012012 602 ministria ekonomise. shpen gjyqi urdh 300 dt 5.4.12
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GJYKATA E TIRANES Tirane 12,000 2012-06-22 2012-07-13 57210040012012 602 ministria ekonomise. shpen gjyqi autor 4103/1 dt 3.5.12
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 12,541 2012-06-22 2012-07-13 56410040012012 602 ministria ekonomise.lik ft cel muaji maj 2012 kod ab 10065138