Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 440,764,773.00 1,169 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 35,000 2012-07-02 2012-07-03 31010060012012 606 MPPT Shp. transporti qershor 2012 ne favor te A.Alimadhi urdher 51 dt. 01.04.2010
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 776,170 2012-07-02 2012-07-03 31810060012012 600 MPPT paga qershor 2012 nr pun 153/13
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 158,515 2012-07-05 2012-07-06 32610060012012 600-602-MPTTT telefon maj 2012,kodi C1001071
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 115,550 2012-03-23 2012-04-02 13610060012012 602 MPPT uje shkurt 2012 kont 2-B-159334-1
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) FATOS ALIMADHI Tirane 147,145 2012-03-15 2012-04-02 12610060012012 602 MPPT vendim gjyqesor ne favor L Andoni urdher 31 07.03.2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 1,780 2012-03-28 2012-04-02 14210060012012 1006001 602 shpenzime energji shkurt 2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) ARBEN MATANI Tirane 773,643 2012-03-15 2012-04-02 12210060012012 602 MPPT vendim gjyqesor ne favor H Lusha urdher 31 07.03.2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) FATOS ALIMADHI Tirane 24,584 2012-03-15 2012-04-02 11810060012012 602 MPPT vendim gjyqesor ne favor F.Xhepexhiu urdher 31 07.03.2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BAILIFF SERVICES ALBANIA Tirane 187,611 2012-03-15 2012-04-02 12410060012012 602 MPPT vendim gjyqesor ne favor M Hizdri urdher 31 07.03.2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 182,644 2012-04-02 2012-04-02 15910060012012 602 MPPT shp telefon shkurt 2012 klienti C1001071
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) ILIRJAN SHKRELA Tirane 407,336 2012-03-15 2012-04-02 11910060012012 602 MPPT vendim gjyqesor ne favor Elham Sharra urdher 31 07.03.2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 35,000 2012-04-02 2012-04-03 14710060012012 606 MPPT shp transporti mars 2012 urdher 51 01.04.2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 15,000 2012-04-02 2012-04-03 14510060012012 606 MPPT shp transporti mars 2012 urdher 51 01.04.2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 50,000 2012-04-02 2012-04-03 14810060012012 606 MPPT shp transporti mars 2012 urdher 51 01.04.2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 35,000 2012-04-02 2012-04-03 14610060012012 606 MPPT shp transporti mars 2012 urdher 51 01.04.2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA CREDINS Tirane 52,500 2012-04-02 2012-04-04 15810060012012 600 MPPT paga mars 2012 nr pun 152/1
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 605,171 2012-04-02 2012-04-04 15410060012012 600 MPPT paga mars 2012 nr pun 152/10
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 184,204 2012-04-02 2012-04-04 15210060012012 600 MPPT paga mars 2012 nr pun 152/3
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 1,852,893 2012-04-02 2012-04-04 14910060012012 600 MPPT paga mars 2012 nr pun 152/34
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,722,584 2012-04-02 2012-04-04 15110060012012 600 MPPT paga mars 2012 nr pun 152/93
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 52,500 2012-04-02 2012-04-04 15710060012012 600 MPPT paga mars 2012 nr pun 152/1
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 52,700 2012-04-02 2012-04-04 15510060012012 600 MPPT paga mars 2012 nr pun 152/1
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 328,850 2012-04-02 2012-04-04 15610060012012 600 MPPT paga mars 2012 nr pun 152/5
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 49,360 2012-04-02 2012-04-04 15010060012012 600 MPPT paga mars 2012 nr pun 152/1
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 136,825 2012-04-05 2012-04-06 16910060012012 600 MPPT paga mars 2012 nr pun 152/2
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 81,671 2012-04-05 2012-04-06 16810060012012 600 MPPT paga mars 2012 nr pun 152/1
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 135,531 2012-04-02 2012-04-06 15310060012012 600 MPPT paga mars 2012 nr pun 152/2
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 79,614 2012-04-06 2012-04-06 17010060012012 600 MPPT paga mars 2012 nr pun 152/1
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 484,009 2012-03-23 2012-04-10 13810060012012 602 MPPT telefon shkurt 2012 nr klientit 1241188026
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 2,400 2012-03-26 2012-04-10 8910060012012 602 MPPT cregjistrim automjete autorizim 5761 27.12.2011 fat 267 28.12.2011
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) SKENDERI G Tirane 156,637 2012-03-26 2012-04-10 8810060012012 602 MPPT gazoil kont shtese 17.01.2012 fat 30 18.01.2012 fh 1 18.01.2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 361,247 2012-03-23 2012-04-10 13710060012012 602 MPPT telefoni shkurt 2012 klienti 1366385050
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 8,444 2012-03-26 2012-04-10 9210060012012 602 MPPT tatim ne burim kom lic
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,500 2012-03-23 2012-04-10 13910060012012 602 MPPT kuote telefoni shkurt 2012 G Dorezi
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 2,363 2012-03-23 2012-04-10 13510060012012 602 MPPT telefoni shkurt 2012 Y Shllaku kodi ab 51839500001000005
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) EUROMAX Tirane 6,493 2012-03-26 2012-04-10 7310060012012 602 MPPT shp pritje up 36 01.07.2011 pv 04.07.2011 fat 1330 13.07.2011 fh 21 13.07.2011
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 10,554 2012-03-26 2012-04-10 9110060012012 602 MPPT komision licencash shk 385 23.01.2012 678 06.02.2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 65,436 2012-03-26 2012-04-10 9010060012012 602 MPPT komision licencash shk 385 23.01.2012 678 06.02.2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 3,670 2012-03-28 2012-04-11 14110060012012 1006001 602 shpenzime vodafon S Olldashi shkurt 2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 43,200 2012-04-02 2012-04-11 16010060012012 602 MPPT shp postare shkurt 2012 fat 1375 26.03.2012