Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati i Keshillit te Ministrave (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 807,067,786.00 817 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 403,121 2012-03-26 2012-04-11 9310030012012 602 KM tel.shkurt 2012,ab319611,f1.03.2012,01.02.2012-29.02.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBFLOWER Tirane 192,600 2012-03-26 2012-04-11 8410030012012 602 KM pritje percjellje up.12,13.01.2012,pv16.01.2012,f12,23.01.2012,s88143096
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 31,206 2012-04-02 2012-04-11 9710030012012 602 KM POSTA MARS 2012,F1662,26.03.2012,S02148712
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) TIPOGRAFIA USHTARAKE Tirane 397,696 2012-03-26 2012-04-11 9210030012012 602 KM lidhje dokumenta up.5,03.01.2012,ov05.01.2012,f4,s69198010,preventiv
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ASTRIT KOLLI Tirane 130,000 2012-03-26 2012-04-11 8310030012012 602 KM bl.kalendar ,axhend ,up15,01.02.2012,pv02-22.02.2012,f3,09.02.2012,s6034253,fh4,09.02.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) C L A S S I C Tirane 168,000 2012-03-26 2012-04-11 8510030012012 602 KM blerje goma up.9,06.01.2012,pv6.01.202,pv06.01.2012,f11/A,06.01.2012,fh1.06.01.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 77,831 2012-04-11 2012-04-12 11210030012012 602 KM ore jasht orarit bord.4.04.2012,shk.916,29.03.2012shk.6.03.2012,02.03.2012,25.02.2012,urdh.31.03.2012,min.fin.965/2,03.02.2012,shkr.16-17.02.2012.20
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 374,894 2012-04-02 2012-04-12 95110030012012 1003001 km.transferte me jashte miremb,mjete trans[p.up.20,09.03.2012,urdh.13.03.2012,kon.14.03.2012,f14.03.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) SKENDERI G Tirane 926,892 2012-04-02 2012-04-12 9910030012012 602 KM KARBURANT KON.592/3,07.03.2012,FT601,07.03.2012,S02027155,FH2,12.01.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) P I RR O Tirane 184,100 2012-04-09 2012-04-16 11510030012012 602 KM PRITJE UP.2,3.01.2011URDH17.03.2012 VKM 487,25.07.2007,F2,23.01.2012,S86947052,URDH.21.01.2012,06.02.2012,24.02.2012,PROG.20.01.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,155,853 2012-04-13 2012-04-16 117/110030012012 600,601 KM sigurim shoq e shend. mars2012,list pagesa
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) C L A S S I C Tirane 254,710 2012-04-09 2012-04-16 11610030012012 602 KM SERVIS MJETI F127,23.2.2012,S00131748,SHTES KON.119,11.01.2012,
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 732,040 2012-04-13 2012-04-16 11710030012012 600,601 KM sigurim shoq e shend. mars2012,list pagesa
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 130,997 2012-04-13 2012-04-16 117/310030012012 600,601 KM sigurim shoq e shend. mars2012,list pagesa
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,044,192 2012-04-12 2012-04-16 11310030012012 600,601 KM tatim mars2012,list pagesa
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 128,015 2012-04-09 2012-04-16 11210030012012 602 KM ore jashte orarit bordero 03.04.2012,shk,916,29.03.2012,shk.3.2.2012,3.01.2012,25.02.2012,04.03.2012,06.03.2012,2.03.2012,min,fin,965/2,3.02.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 262,028 2012-04-13 2012-04-16 117/410030012012 600,601 KM sigurim shoq e shend. mars2012,list pagesa
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ASA AUTO STAR ALBANIA Tirane 236,174 2012-04-09 2012-04-16 11610030012012 602 KM SERVIS BENCI SHTES KON.121,11.01.2012,F114856,03.03.2012,S72754821
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ASTRIT KOLLI Tirane 31,900 2012-04-09 2012-04-16 10710030012012 602 KM banera up,67,21.12.2011,pv22.12.2011,f42,25.12.2011,s5875990,fh39,25.12.2011,
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 130,996 2012-04-13 2012-04-16 117/210030012012 600,601 KM sigurim shoq e shend. mars2012,list pagesa
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) GECI Tirane 103,740 2012-04-11 2012-04-18 11110030012012 602km pritje urdh.24.02.2012,prog23.02.2012,f8089,24.02.2012,s01888089
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 834,444 2012-04-12 2012-04-18 11610030012012 1003001 602KM energji mars2012,kon.b207591,27.3.2012,s1170566611
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) KASTRIOT ZIFLA Tirane 99,000 2012-04-12 2012-04-20 11710030012012 602 KM honorare ,perkthime kon.59,07.01.2010,prog21.11.2010urdh.28.04.2011,f22,3.12.2010,s5881022
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) SKENDERI G Tirane 950,496 2012-04-12 2012-04-20 112/110030012012 602km.karburant kon.592/3.07.03.2012.fT823,04.04.2012,s02027376,fh12,04.04.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DHURATA SHUKULLI Tirane 85,200 2012-04-12 2012-04-20 11810030012012 600 KM vazo up.13,23.01.2012,pv24.01.2012,,26.01.2012,f9,23.02.2012,s5725759,fh10,20.03.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) B& T SISTEM Tirane 923,386 2012-04-12 2012-04-20 11710030012012 602 KM mirembajtje sht.kon.42,6.01.2012,f4,5.10.2011,s36942622
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 36,700 2012-04-20 2012-04-23 128///100300112 602 KM shpen uji mars 2012 fat 27.03.12 nr 1203-159467-1-1;fat 27.03.12 nr 1203-159467-2-1; kontrata nr. 2-a-159467-2; kontrata nr 2-a-159467-1
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 30,000 2012-04-16 2012-04-24 11910030012012 602 KM tel.fiks shkurt mars 2012,06.02.2012,06.03.2012,s704638225
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 20,084,364 2012-04-26 2012-04-26 11810030012012 602 KM KONSULENCE E HUAJ 184234.35$*108.9 KONTRATE NE VAZHDIM DT 4.04.2011 FAT 1.01.2012 NR 24085 PODESTA GROUP INC BANK SUN TRUST BANK 1445 NEY YORK AVENUE ,NW WASHINGTON DC LLOG.1000043230217NRABA06100014
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 247,583 2012-04-26 2012-04-27 13110030012012 602 KM paga prill bordero pl128,f106
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,805,858 2012-04-26 2012-04-27 12810030012012 600 KM PAGA prill 2012 LIST PAGESA PL128,F106
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,995,503 2012-04-26 2012-04-27 12910030012012 600 KM PAGA prill 2012 LIST PAGESA PL128,F106
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 428,742 2012-04-26 2012-04-27 13010030012012 600 KM paga prill2012,pl128,f126
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) LUBRE - 2007 Tirane 142,500 2012-04-09 2012-04-13 10510030012012 602 KM aktivitet social kulturor shkr.min.fin.3132/2,08.03.2012 urdh.08.03.2012,shkres 690,6.03.2012,f33,08.03.2012,s39292540
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) KOHA JONE Tirane 3,600 2012-04-09 2012-04-13 11410030012012 602 KM BOTIM NJOFTIMI F12,25.01.2012,S88586557,URDH.P.17.01.2012,KON.17.01.2012,
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ASTRIT KOLLI Tirane 90,000 2012-04-09 2012-04-13 10610030012012 602 KM karton me logo up.69,22.12.2011,pv22.12.2011,f43,26.12.2011,s5875945,fh40,26.12.2011
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 52,831 2012-05-07 2012-05-08 13510030012012 600,602 KM ore jasht orarit bordero 4,05.2012,shk.1199,25.04.2012,shk2.04.2012,01.04.2012,u.31.03.2012,min.fin.965/2,03.02.2012,shk.16.02.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 126,000 2012-05-07 2012-05-08 13010030012012 606 KM bonus transport 04.05.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 31,500 2012-05-07 2012-05-08 13310030012012 606 KM bonus transporti bordero 04.05.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 30,000 2012-05-07 2012-05-08 13410030012012 606 KM shp.rast fatkeqesie urdh.6.03.2012,certif.fam.13.02.2012