Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Drejtesise (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 925,853,233.00 989 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 345,923 2013-12-18 2013-12-19 56310140012013 MINISTRIA E DREJTESISE vendim gjyqi Engjell Hysi,vendim nr 1547 dt 01.10.2008,shkrese nr 482 dt 12.01.2010
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 1,311,200 2013-12-18 2013-12-19 56410140012013 MINISTRIA E DREJTESISE vendim gjyqi Anita Gusho,U.M nr 1897/2 dt 16.04.2013,vendim nr 75 dt 12.09.2011,shkrese nr 2140 dt 02.03.2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 419,520 2013-12-18 2013-12-19 565110140012013 MINISTRIA E DREJTESISE vendim gjyqi Albert Dyrkaj,U.M nr 411 dt 13.09.2012,vendim nr 1908 dt 25.11.2008,shkrese nr 5615 dt 01.06.2009
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 524,160 2013-12-18 2013-12-19 56610140012013 MINISTRIA E DREJTESISE vendim gjyqi Mariglen Llanaj,U.M nr 5479 dt 01.10.2012,vendim nr 47 dt 23001.2012,shkrese nr 3642 dt 04.06.2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 239,669 2013-12-18 2013-12-19 56710140012013 MINISTRIA E DREJTESISE vendim gjyqi Sali Merkaj,urdher nr 461 dt 31.10.2013,vendim nr 6986 dt 19.09.2012,vendim nr 562 dt 15.05.2007
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ISMAIL KASA Tirane 9,900 2013-12-18 2013-12-19 57510140012013 MINISTRIA E DREJTESISE larje perde,up nr 760/1 dt 03.12.2013,pv dt 03.12.2013,gfat nr 18 dt 03.12.2013,seri 0607994
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SILVANA SHAKA Tirane 28,800 2013-12-18 2013-12-19 57610140012013 MINISTRIA E DREJTESISE larje makine,pv emergjence dt 30.11.2013,fat nr 433,451 dt 31.10.2013-30.11.2013,seri 004139,67535
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AGJENSIA E ABONIMIT TE SHTYPIT Tirane 99,708 2013-12-18 2013-12-19 57710140012013 MINISTRIA E DREJTESISE abonim ne shtyp,up nr 583/1 dt 31.12.2012,pv dt 08.01.2013,kontrate abonimi nr 4/1 dt 08.01.2013,fat nr 8/129 dt 11.12.2013,seri 07915167,07915168
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 228,530 2013-12-18 2013-12-19 57910140012013 MINISTRIA E DREJTESISE kodi 1339584300,fat dt 30.11.2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 171,132 2013-12-18 2013-12-19 58010140012013 MINISTRIA E DREJTESISE posta,fat nr 4430 dt 26.11.2013,seri 08737895
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 208,787 2013-12-18 2013-12-19 58110140012013 MINISTRIA E DREJTESISE mbajtur telefon,fat dt 01.11.2013,seri 11674635
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) O F F I C E CENTER Tirane 126,300 2013-12-18 2013-12-19 58210140012013 MINISTRIA E DREJTESISE kancelari,up nr 669/1 dt 02.12.2013,755/2 dt 04.12.2013,ftese per ofete dt 02.12.2013,04.12.213,publikim app dt 03.12.2013,09.12.2013,fat nr 1300,1324 dt 04.12.2013,10.12.2013,seri 12266384,12698408,fh nr 53,24 dt 04
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 134,880 2013-12-18 2013-12-19 58310140012013 MINISTRIA E DREJTESISE uje,kontrate D-159080,fat dt 29.08.2013,30.11.2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) COFFEE CLUB Tirane 6,000 2013-12-18 2013-12-19 58410140012013 MINISTRIA E DREJTESISE pritje-percjellje,up nr 688/1 dt 04.12.2013,pv dt 04.12.2013,fat nr 7096 dt 04.12.2013,seri 11746196,fh n r52 dt 04.12.2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,800 2013-12-19 2013-12-19 58510140012013 MINISTRIA E DREJTESISE linje ne dispozicion,fat nr 902152210 dt 30.11.2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) B O L V - O I L SHA Tirane 467,999 2013-12-19 2013-12-19 58810140012013 MINISTRIA E DREJTESISE lene djegese per ngrohje,up nr 744/1 dt 02.12.2013,ftese per ofert dt 02.12.2013,publikuesi fituesi dt 05.12.2013,fat nr 4,41 dt 13-17.12.2013,seri 11408154,11408191,fh nr 25,26 dt 13-17.12.2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) COFFEE CLUB Tirane 104,004 2013-12-19 2013-12-19 58910140012013 MINISTRIA E DREJTESISE pritje-percjellje,up nr 699/1 dt 02.12.2013,ftese per oferte dt 02.12.2013,vleresim perf dt 09.12.2013,fat nr 7327 dt 13.12.2013,seri 11746430,fh nr 55 dt 13.12.2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ADIDAS - ONE Tirane 132,000 2013-12-19 2013-12-19 59010140012013 MINISTRIA E DREJTESISE materiale pastrimi,up nr 758/2 dt 05.12.2013,ftese per oferte dt 05.12.2013,vleresimi perfund dt 11.12.2013,fat nr 14 dt 13.12.2013,seri 11910114,fh nr 56 dt 13.12.2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INSTITUTI I SIGURIMEVE SH.A. Tirane 29,320 2013-12-19 2013-12-19 59110140012013 MINISTRIA E DREJTESISE siguracion automjetesh,pv emergjence dt 12.12.2013,fat nr 434 dt 11.12.2013,seri 09730872
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SHQIPTARJA.COM Tirane 8,200 2013-12-19 2013-12-19 59210140012013 MINISTRIA E DREJTESISE njofrtim ne shtyp,shkrese nr 1620/3 dt 11.12.2013,kontrate dt 12.12.2013,fat nr 581 dt 13.12.2013,seri 11709936
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TREMA ENGINEERING 2 Tirane 7,444,895 2013-12-19 2013-12-19 57810140012013 MINISTRIA E DREJTESISE tvsh ndertim qendres p/burgimi ne fier kon nr 2010/255-963 ipa 2007 memo 92/161 dt 11/12/2013 fat 12 dt 06.11.2013,seri 01640312
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) GLENI MEKSI Tirane 12,000 2013-12-20 2013-12-23 59310140012013 MINISTRIA E DREJTESISE bateri makine,pv emergjence dt 10.12.2013,fat nr 441 dt 10.12.2013,seri 6763061,fh nr 54/2 dt 10.12.2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 243,648 2013-12-20 2013-12-23 59410140012013 MINISTRIA E DREJTESISE pagese kalimtare,urdher nr 510/3 dt 22.10.2013,shkrese M.F nr 17966/1 dt 10.12.2013,liste dt 17.12.2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 27,072 2013-12-20 2013-12-23 59510140012013 MINISTRIA E DREJTESISE tatim pagese kalimtare,urdher nr 510/3 dt 22.10.2013,shkrese M.F nr 17966/1 dt 10.12.2013,liste dt 17.12.2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,850 2013-12-20 2013-12-23 59610140012013 MINISTRIA E DREJTESISE pagese pedagogu kom AD-HOC,urdher nr 650/6 dt 11.12.2013,liste dt 17.12.2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 650 2013-12-20 2013-12-23 59710140012013 MINISTRIA E DREJTESISE tatim pagese pedagogu kom AD-HOC,urdher nr 650/6 dt 11.12.2013,liste dt 17.12.2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 174,376 2013-12-20 2013-12-23 59810140012013 MINISTRIA E DREJTESISE telefon,fat 116762257 dt 01.12.2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) EUROPETROL DURRES ALBANIA Tirane 834,830 2013-12-20 2013-12-23 59910140012013 MINISTRIA E DREJTESISE karburant,kontrate nr 4016/1 dt 29.08.2013 ne vazhdim,fat nr 1195 dt 17.12.2013,seri 11387264,fh nr 28 dt 17.12.2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KASTRATI SHA Tirane 306,244 2013-12-20 2013-12-23 60010140012013 MINISTRIA E DREJTESISE karburant,kontrate nr 4016/2 dt 04.09.2013 ne vazhdim,fat nr 42 dt 17.12.2013,seri 10549812,fh nr 287 dt 17.12.2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 987,156 2013-12-24 2013-12-26 50310140012013 MINISTRIA E DREJTESISE bileta,urdher nr 417 dt 25.09.2013,497 dt 11.10.2013,pv emergjence dt 27.09.2013,fat nr 34,35,30 dt 11.10.2013,27.09.2013,pv emergje dt 11.10.2013,seri 6758134,6785135,6785130
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 3,000 2013-12-24 2013-12-26 60110140012013 MINISTRIA E DREJTESISE kancelari,up nr 845/1 dt 19.12.2013,pv dt 19.12.2013,fat nr serie 11098907 dt 19.12.2013,fh nr 59 dt 19.12.2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 24,675 2013-12-24 2013-12-26 60210140012013 MINISTRIA E DREJTESISE bileta,pv emergjence dt 18.12.213,fat mnr 74 dt 18.12.2013,seri 6758224
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 4,560 2013-12-24 2013-12-26 60310140012013 MINISTRIA E DREJTESISE POSTA FAT 171/S DT 25.11.2013 SERI 02137201
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 76,500 2013-12-24 2013-12-26 60410140012013 MINISTRIA E DREJTESISE HONORARE PERKTHYES VKM 437 DT 22.05.2013 URDH 650/8 DT 23.12.2013 BORDERO DHJETOR 2013 MB 10%
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 54,000 2013-12-24 2013-12-26 60510140012013 MINISTRIA E DREJTESISE HONORARE PERKTHYES VKM 437 DT 22.05.2013 URDH 650/8 DT 23.12.2013 BORDERO DHJETOR 2013 MB 10%
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 36,000 2013-12-24 2013-12-26 60610140012013 MINISTRIA E DREJTESISE HONORARE PERKTHYES VKM 437 DT 22.05.2013 URDH 650/8 DT 23.12.2013 BORDERO DHJETOR 2013 MB 10%
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 9,000 2013-12-24 2013-12-26 60710140012013 MINISTRIA E DREJTESISE HONORARE PERKTHYES VKM 437 DT 22.05.2013 URDH 650/8 DT 23.12.2013 BORDERO DHJETOR 2013 MB 10%
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 9,000 2013-12-24 2013-12-26 60810140012013 MINISTRIA E DREJTESISE HONORARE PERKTHYES VKM 437 DT 22.05.2013 URDH 650/8 DT 23.12.2013 BORDERO DHJETOR 2013 MB 10%
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 20,500 2013-12-24 2013-12-26 60910140012013 MINISTRIA E DREJTESISE TATIM HONORARE PERKTHYES VKM 437 DT 22.05.2013 URDH 650/8 DT 23.12.2013 BORDERO DHJETOR 2013 MB 10%
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,000 2013-12-24 2013-12-26 61010140012012 MINISTRIA E DREJTESISE dieta URDH 856 DT20.12.2013 BORDERO DHJETOR 2013