Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Drejtesise (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 925,853,233.00 989 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 2,000 2013-11-22 2013-11-22 50010140012013 MINISTRIA E DREJTESISE mat kancelarie up nr 421/1 dt 10/10/2013 pv 5 dt 14/10/2013 fat 10/10/2013seri 110987420 fh dt 10/10/2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 357,258 2013-11-22 2013-11-22 50110140012013 MINISTRIA E DREJTESISE posta fat gusht,shtator,tetor 2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 9,588 2013-11-22 2013-11-22 50210140012013 MINISTRIA E DREJTESISE posta fat ,shtator,tetor 2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TREMA ENGINEERING 2 Tirane 11,083,033 2013-11-21 2013-11-22 49210140012013 MINISTRIA E DREJTESISE tvsh ndertim qendres p/burgimi ne fier kon nr 2010/255-963 ipa 2007 memo 92/140 dt 11/10/2013 fat 27/9/2013 seri 01640287,48 dt 21/10/2013 seri 01640300
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBA KONSTRUKSION Tirane 20,892,275 2013-11-21 2013-11-22 49310140012013 MINISTRIA E DREJTESISE tvsh ndertim paraburgimi shkoder kon 2012/310-587 ipa 2011 fat 26 dt 31/7/2013 seri 72440850
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) COSEDIL S.P.A. Tirane 13,186,659 2013-11-21 2013-11-22 494101400120131 MINISTRIA E DREJTESISE tvsh ndertim paraburgimi berat kon 2010/242-656 ipa 2007 fat 30/9/2013,31/10/2013 seri 85138137,...38
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) EUROPETROL DURRES ALBANIA Tirane 538,596 2013-11-22 2013-11-25 49010140012013 MINISTRIA E DREJTESISE karburant kon ne vazhdim nr 4016/1 dt 29/8/2013 fat 966 dt 5/11/2013 seri 11387032 fh dt 5/11/2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) JURGEN PILKATI Tirane 230,000 2013-11-22 2013-11-25 49110140012013 MINISTRIA E DREJTESISE spot televiziv pv emergjence 4 dt 11/10/213 fat dt 11/10/2013 seri 059237725
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DHIMITER VASI (K81310021J) Tirane 10,000 2013-11-22 2013-11-25 49910140012013 MINISTRIA E DREJTESISE bl kartvizita up nr 418/2 dt 27/9/2013 pv dt 27/9/2013 fat 27/9/2013 seri 11249503 fh dt 7/10/2013.
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) GLOBUS TRAVEL SH.P.K Tirane 248,500 2013-11-22 2013-11-25 50410140012013 MINISTRIA E DREJTESISE bileta avioni up nr 498 dt 11/10/2013 ,498/2 dt 19/1/2013 fit 21/10/2013 aft dt 21/10/2013 seri 04373463
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KELTI Tirane 25,200 2013-11-22 2013-11-25 50510140012013 MINISTRIA E DREJTESISE pritje up 442/2 dt 17/10/2013 fit dt 18/10/2013 fat dt 18/10/2013 , fh 1/11/2013 seri 08836615....
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 7,000 2013-11-27 2013-11-27 5171014001213 MINISTRIA E DREJTESISE djeta program auditimi autorizim 24/9/2013 ,7/10/2013,22/10/2013 list pages 15/11/2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 16,000 2013-11-27 2013-11-27 51810140012013 MINISTRIA E DREJTESISE djeta program auditimi 4008 dt 14/8/2013 list pages 15/11/2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 252,000 2013-11-27 2013-11-27 51910140012013 MINISTRIA E DREJTESISE pages kalimtare urdher nr 362/1 dt 10/9/2013 list pages 20/11/2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 252,000 2013-11-27 2013-11-27 52010140012013 MINISTRIA E DREJTESISE pages kalimtare urdher nr 4223/1 dt 6/9/2013 list pages 20/11/2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 85,860 2013-11-27 2013-11-27 52210140012013 MINISTRIA E DREJTESISE shperblim dalje ne pension urdher 230 dt 16/10/213 list pages 20/11/2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 115,711 2013-11-27 2013-11-27 52410140012013 MINISTRIA E DREJTESISE page leje vjetore urdher 510/3 dt 22/10/2013,641 dt 22/10/2013,653 dt 11/11/2013 list pages 20/11/2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 46,252 2013-11-27 2013-11-27 52510140012013 MINISTRIA E DREJTESISE page leje vjetore urdher 633/1 dt 14/11/2013,652 dt 11/11/2013 list pages 20/11/2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 84,360 2013-11-27 2013-11-27 52610140012013 MINISTRIA E DREJTESISE page leje urdher nr 506/3 dt 18/10/2013 list pages 20/11/213
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 63,960 2013-11-27 2013-11-27 52710140012013 MINISTRIA E DREJTESISE page leje urdher nr 648,dt 11/11/2013,673 dt 15/11/2013,665/1 dt 15/11/2013 list pages 20/11/2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 36,000 2013-11-27 2013-11-27 52910140012013 MINISTRIA E DREJTESISE pjesemarrje ne kkt shkresa nr 641/6 dt 18/11/2013 list pages 27/11/2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 4,000 2013-11-27 2013-11-27 53010140012013 MINISTRIA E DREJTESISE tat ne burim
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 507,049 2013-11-27 2013-12-02 51510140012013 1014001 MINISTRIA E DREJTESISE energji fat tetor 2013 kon nr c-110816
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 102,090 2013-11-27 2013-12-02 52310140012013 MINISTRIA E DREJTESISE tat ne burim
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 724,678 2013-12-02 2013-12-02 53310140012013 MINISTRIA E DREJTESISE page bordero nentor 2013 pl 135/ kon 6
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 414,284 2013-12-02 2013-12-02 53510140012013 MINISTRIA E DREJTESISE page bordero nentor 2013 pl 135/ kon 6
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 38,487 2013-12-02 2013-12-02 53610140012013 MINISTRIA E DREJTESISE page bordero nentor 2013 pl 135/ kon 6
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 3,401,018 2013-12-02 2013-12-02 53110140012013 MINISTRIA E DREJTESISE page bordero nentor 2013 pl 135/ kon 6
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,545,852 2013-12-02 2013-12-02 53210140012013 MINISTRIA E DREJTESISE page bordero nentor 2013 pl 135/ kon 6
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,740,007 2013-12-02 2013-12-02 53410140012013 MINISTRIA E DREJTESISE page bordero nentor 2013 pl 135/ kon 6
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SILVANA KONGOLI Tirane 255,200 2013-12-03 2013-12-03 528101400120131 MINISTRIA E DREJTESISE bileta urdher min 649 dt 11/11/2013 up nr 675 dt 15/11/2013 ftes 15/11/2013 fit 18/11/2013 fat 18/11/2013 seri 6055197
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ADRION / TIRANE Tirane 10,000 2013-12-03 2013-12-03 50610140012013 MINISTRIA E DREJTESISE bl albume up nr 424/2 dt 26/9/2013 pv for 3 dt 26/9/2013 fat 26/9/2013 seri 04223992 fh dt 26/9/2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ILIR GANI GJYZELI Tirane 169,200 2013-12-03 2013-12-03 51610140012013 MINISTRIA E DREJTESISE riparime,pv emergjence for 4 dt 07.10.2013,fat nr 18 dt 07.10.2013,seri 6633688,fj\h nr 21 dt 07.10.2013,akt konstatim dt 07.10.2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 31,626 2013-12-03 2013-12-03 54010140012013 MINISTRIA E DREJTESISE Dieta j vendi urdh 747 dt 2.12.2013 bordero 2.12.2013 220e*143.3 lek
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 43,090 2013-12-03 2013-12-03 543910140012013 MINISTRIA E DREJTESISE Dieta j vendi urdh 747 dt 2.12.2013 bordero 2.12.2013 300e*143.3 lek
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 86,080 2013-12-03 2013-12-04 54210140012013 MINISTRIA E DREJTESISE Dieta j vendi urdh 747 dt 2.12.2013 bordero 2.12.2013 600e*143.3 lek
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SOFRA E ARIUT Tirane 31,350 2013-12-18 2013-12-19 55710140012013 MINISTRIA E DREJTESISE pritje-percjellje,U.M nr 416/1 dt 25.09.2013,fat nr 27 dt 25.09.2013,seri 06823677
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SILVANA KONGOLI Tirane 354,430 2013-12-18 2013-12-19 55810140012013 MINISTRIA E DREJTESISE bileta,U.M nr 747,754 dt 02.12.2013-03.12.2013,pv dt 02.12.2013-03.12.2013,fat nr 11,12 dt 02.12.2013-03.12.2013,seri 6055211,6055209
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KADIU Tirane 92,500 2013-12-18 2013-12-19 55910140012013 MINISTRIA E DREJTESISE sherbim automjeti,pv emergjence dt 27.11.2013,fat nr 1170 dt 27.11.2013,seri 08847425,fh nr 51 dt 27.11.2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 636,160 2013-12-18 2013-12-19 561110140012013 MINISTRIA E DREJTESISE vendim gjyqi Eriketa Korini,vendim nr 54 dt 17.06.2011,shkrese nr 8296 dt28.07.2011