Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati i Keshillit te Ministrave (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 807,067,786.00 817 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) SHQIPTARJA.COM Tirane 16,400 2013-12-14 2013-12-18 36810030012013 602KM publ vend pune UP dt.5.12.2013,kontr.n14 dt.5.12.2013fat nr.513 dt.6.12.2013,seri 11709921shk.nr.1884/2 dt.5..12.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) PUBLIKIME SHQIPTARE Tirane 32,000 2013-12-14 2013-12-18 36910030012013 602KM publ vend pune UP dt.19.11.2013,kontr.nr.13dt.14.11.2013fat nr 148,dt.15.11.2013 seri10845220,kontr.nr.19 dt.19.11.2013,fat nr.162 dt.26.11.2013 seri 10845236.513 dt.6.12.2013,seri 11709921shk.nr.1884/2 dt.5..12.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) P I R R O Tirane 292,000 2013-12-14 2013-12-18 37110030012013 602 pritje-percjellje dhurata kryem,progr.dt.26.10.2013,dt.13.10.2013,dt.7.10.2013,dt.8.10.2013,dt.23.10.2013,dt.12.9.2013,dt.4.10.2013 fat.nr.41 dt.8.10.2013 seri 05943787.fat.nr.33 dt.1.10.2013 seri 0222734,,fat nr.23 dt.24.10.2013 seri 0
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 228,230 2013-12-14 2013-12-18 37110030012013 602KM sherbim postar nentor 2013,fat.nr.322,dt.30.11.2013 seri 08740374
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 271,079 2013-12-14 2013-12-18 37310030012013 602KM sherbim postar nentor 2013,fat.nr.364,dt.2.12.2013 seri 02149514,fat nr.365 dt.2.12.2013 seri 02149515,fat nr.366 dt.2.11.2013 seri 02149516,fat.nr.367 dt.2.11.2013 seri 02149517
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 1,286,337 2013-12-14 2013-12-18 37510030012013 602 pritje-percjellje,sherb,Qeveritare VKM nr.258 dt.3.6.1999.UP dt.29.11.2013.fat.nr.131 dt.7.11.2013 seri 05974573,fat.nr.132 dt.7.11.2013 seri 05974574,fat.nr.133 dt.7.11.2013 seri 05974575,fat.nr.134 dt.7.11.2013 seri 05974576,fat.nr.14
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,999 2013-12-14 2013-12-18 37510030012013 602 rimb.shpenz.cel shtator,tetor 2013 Ina Kuka,ndihmese e kryem
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,449,720 2013-12-17 2013-12-18 37810030012013 602KM V.GJyqi Elvin Lako,Erdher nr.193/sh,nr.9562,prot.date 14.6.2010
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,256,706 2013-12-17 2013-12-18 37910030012013 tatime mbi bonuset,mbi o.j.orarit,mbi sherb.perkthimiit etj
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 13,706 2013-12-17 2013-12-18 38010030012013 602 shpenz cel Vila Durres tetor 2013 Kryeministri
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 50,934 2013-12-17 2013-12-18 38110030012013 602 shpenz.cel kodi i Ab.4428225 fat.nentor 2013, seria 000000117157030-0
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 219,640 2013-12-18 2013-12-18 38110030012013 606 bonuse shtator -dhjetor 2013 bordero
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 580,032 2013-12-17 2013-12-18 38210030012013 602 derdhje tatim V.Gjyqi Elvin Lako,bordero
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 146,700 2013-12-18 2013-12-18 38210030012013 602 sherbime postare nentor 2013 fat.nr. nr.4292 date 26.11.2013 seri 08737956
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 14,764 2013-12-17 2013-12-18 38310030012013 602 rimb cel tetor nentor 2013 kodi 2060871 klienti C1004468
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INSTITUTI I MODELIMEVE NE BIZNES Tirane 87,000 2013-12-17 2013-12-18 38410030012013 602 mirmb programit alfa kontrat sherbimi dt 17.12.2013 fat nr.765 date 17.12.2013 seri 11245015
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,502,221 2013-12-14 2013-12-18 35710030012013 600 paga 1-15 dhjetor 2013 bordero ,nr.i punonjesve Pl.161,fakti 62