Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati i Keshillit te Ministrave (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 807,067,786.00 817 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 13,819 2013-11-25 2013-12-02 337 10030012013 602 KM kodi abonentit 110067406 fature dt 01.11.2013 seria 117145505
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 252,000 2013-11-25 2013-12-02 338 10030012013 604 Pagese kalimtare bordero shtator tetor 2013 shkresa 3301 dt 16.10.2013, shkresa Min Fin 16208/2 dt 08.11.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 4,582,034 2013-11-07 2013-12-02 32510030012013 231 KM kontate blerj pajisje elektronike nr 2112 dt 05.07.2013 Fatura nr 3309 dt 26.08.2013 seri 10448462 FH 42 dt 26.08.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,393,799 2013-11-22 2013-12-02 335 10030012013 604 Pagese kalimtare bordero shtator tetor 2013 shkresa 3301 dt 16.10.2013, shkresa Min Fin 16208/2 dt 08.11.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) EUROPETROL DURRES ALBANIA Tirane 4,445,936 2013-11-26 2013-12-02 339 10030012013 602 KM kontr 2564 dt 02.09.2013 fat nr T993 dt 08.11.2013 seria 11387059 FH nr 66 dt 08.11.2013 fat nr T605 dt 02.09.2013 seri 10253871 FH nr 44 dt 02.09.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,709,423 2013-11-25 2013-12-02 339 10030012013 604 Pagese kalimtare bordero shtator tetor 2013 shkresa 3301 dt 16.10.2013, shkresa Min Fin 16208/2 dt 08.11.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,377,173 2013-12-01 2013-12-04 33710030012013 600 paga aparati i KM bordero nentor 2013,Nr.i punonjesve Pl.161,fakti 17
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 685,766 2013-12-01 2013-12-04 33810030012013 600 paga aparati i KM bordero nentor 2013,Nr.i punonjesve Pl.161,fakti 7
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 7,709 2013-12-01 2013-12-04 33910030012013 600 paga aparati i KM bordero nentor 2013,Nr.i punonjesve Pl.161,fakti 1
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 43,459 2013-12-01 2013-12-04 34010030012013 602 KM shpenz.cel Kodi i ab.541128,fat seri 0000001171421017,tetor 2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,929,047 2013-12-01 2013-12-04 33510030012013 600 paga aparati i KM bordero nentor 2013,Nr.i punonjesve Pl.161,fakti 63
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,821,122 2013-12-01 2013-12-04 33610030012013 600 paga aparati i KM bordero nentor 2013,Nr.i punonjesve Pl.161,fakti 22
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) GECO 2003 Tirane 108,000 2013-12-14 2013-12-23 37010030012013 602 mirmbajtje ashensori UP.nr.19 dat 9.1.2013,Pv dt.10.1.2013,PV dt.11.1.2013 fatnr. 265 dt 17.9.2013 seri 03366727,fat.nr.167 dt.18.6.2013 seri 03866629
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) C L A S S I C Tirane 1,133,752 2013-12-14 2013-12-23 37410030012013 602 servis mjeti fat.nr.561 dt.10.12.2013 seri 11410968,fat.542 dt.2.12.2013 seri 11410848,kontrata nr.1508 dt.2.5.2013 ne vazhdim
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ITAL SECURITY Tirane 156,000 2013-12-14 2013-12-23 37610030012013 602 sherb&mirembajtje sistemi i sig , fat nr.82,dt.2.12.2013 seri 017176420,situac nr2 dt.2.12.2013 kontrata ne vazhdim nr,201,dt.17.1.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 297,000 2013-12-20 2013-12-23 38910030012013 604 pagese kalimtare shtator-tetor 2013,F.Xhaferaj,bodero shk.nr.3301 dt.16.10.2013,shk.Min Fin 18020/1 dt.10.12.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 75,006 2013-12-20 2013-12-23 39010030012013 600 shperbl.dalje ne pension,shk.nr.3722 prot.dt.8.11.2013,shk.Min.Fin nr.17911/1 date 10.12.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 218,864 2013-12-20 2013-12-23 39110030012013 shpenz,cel Vodafon Nr.ab.21575476242,tetor nentor 2013,seri 11732293,seri 117256258,Nr.ab. 22199646760 seri 117732284,Nr.ab.22270308457 seri 117733904
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBFLOWER Tirane 96,000 2013-12-20 2013-12-23 39210030012013 602 shpenz.pritje-percjellje,fat.nr.225 dt.30.11.2013 seri 09994025,fat.nr.202,dt.3.11.2013 seri 09994002
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 121,601 2013-12-20 2013-12-23 39310030012013 derdhje tatime te tjera bordero
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) T & D Tirane 112,500 2013-12-20 2013-12-23 39410030012013 pritje-percjellje Zv/Kryeministri Prog.dt.28.10.2013 UPagese dt.5.11.2013 fat nr.1002 dt.5.11.2013,seri 10705903
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) C L A S S I C Tirane 1,551,948 2013-12-14 2013-12-23 36610030012013 602KM servis mjeti fat nr.473 dt 24.10.2013 seri 11410573,fat dt.6.11.2013 seri 11410600,fat dt.13.11.2013 seri 11410814,fat.nr.527dt.25.11.2013seri 11410833,fat nr.528dt.25.11.2013 seri 11410834.fat nr.537 dt.20.12.2013 seri 11410843,fat n
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 998,200 2013-12-24 2013-12-26 39610030012013 602 terheqje 7000 euro, kursi i dites 142.6 leke,program date 14,17,22 nentor 2013 dhe 10.12.2013 Autorizim terheqje date 24.12.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 732,876 2013-12-16 2013-12-18 37710030012013 602 udhtim me jashtvendit ,program nr.4176 date 9.12.2013,Prog.date 13.12.2013 fat.nr.2135 date 16.12.2013 seri 12446242,fat.nr.2118.date 12.12.2013 seri 12446226
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 52,500 2013-12-14 2013-12-18 2531003001 602 djeta bordero dhjetor 2013,prog. dt 6.10.2013,date 12.10.2013,date 5.10.2013,komisione me urdher nr.518 dt.2.11.2013 shk.nr.2864 dt.23.9.2013 shkres nr,.641/1 dt 18.11.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 98,999 2013-12-14 2013-12-18 25410030012013 606 bonuse transp[orti bordero shtator -dhjetor 2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) MAK ALBANIA Tirane 34,981 2013-12-13 2013-12-18 35010030012013 602 pritje-percjellje.program dt.5.7.2013,UPagese dt 9.7.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 32,308 2013-12-13 2013-12-18 35110030012013 602 AMC tetor 2013,Kodi i Ab.4428225,seri 00000011700315656,zv/kryem
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 59,000 2013-12-13 2013-12-18 35210030012013 rimbursim pas.dipllomatik,djeta leje qarkullimi
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 240,212 2013-12-14 2013-12-18 35510030012013 606 bonuse transporti,bordero shtator-dhjetor 2013, rimbursim pasaport dipllomatikke
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 365,139 2013-12-14 2013-12-18 35610030012013 606KM bonuse,rimb.pas.dipllomatike,djeta page
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,103,566 2013-12-14 2013-12-18 35810030012013 600 paga 1-15 dhjetor 2013 bordero ,nr.i punonjesve Pl.161,fakti 18
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 424,171 2013-12-14 2013-12-18 35910030012013 600 paga 1-15 dhjetor 2013 bordero ,nr.i punonjesve Pl.161,fakti 24
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,283,031 2013-12-14 2013-12-18 36010030012013 600 paga 1-15 dhjetor 2013 bordero ,nr.i punonjesve Pl.161,fakti 24
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 533,436 2013-12-14 2013-12-18 36110030012013 1003001 602KM shpenz.energjie nentor 2013,kontr.B-207591,fat.dt.12.12.2013 nr.604644650,kontr.B-110039,fat dt.30.11.2013,nr.604616785,Kont.B-207590,fat.dt.12.12.2013,nr.604644649,kontr.B-110037,fat dt.31.10.2013 nr.604516719
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 49,920 2013-12-14 2013-12-18 36210030012013 602KM,shpenz.uji nentor 2013,kontr.nr.159467-1,fat dt.28.11.2013,nr.1311-159467-1-1,kontr.nr.159467-2,fat dt.28.11.2013,nr.1311-159467-2-1
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 31,124 2013-12-14 2013-12-18 36310030012013 602KM,shpenz.cel AMC tetor,nentor 2013,kod ab.110087092,fat.1.112013, seri 000000117145800-1,fat. dt.1.12.2013,seri 000000117172391-9
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 5,963 2013-12-14 2013-12-18 36410030012013 602KM,shpenz.cel AMC nentor 2013,kod ab.110067406,fat.1.12.2013, seri 000000117172074,
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,800 2013-12-14 2013-12-18 36510030012013 Linja tel.LD nentor 2013,fat.dt.30.11.2013seri 0193422
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 631,548 2013-12-14 2013-12-18 36710030012013 602 shpenz tel.fix nentor 2013,fat.dt.30.11.2013 seri 716584403,nr.klientit 3100001719675