Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 388,116,977.20 1,041 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 70,218 2012-03-01 2012-03-01 64 1026001 2012 600 M.M.P.A.U. Pagat Shkurt 2012 Nr Pun Plan 117 Fakt 116
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 1,006,040 2012-03-01 2012-03-01 57/1 1026001 2012 600 M.M.P.A.U. Pagat Shkurt 2012 Nr Pun Plan 117 Fakt 116
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 599,457 2012-03-01 2012-03-01 63 1036001 2012 600 M.M.P.A.U. Pagat Shkurt 2012 Nr Pun Plan 117 Fakt 116
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 312,754 2012-03-01 2012-03-01 58/1 1026001 2012 600 M.M.P.A.U. Pagat Shkurt 2012 Nr Pun Plan 117 Fakt 116
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA E TIRANES Tirane 217,862 2012-03-01 2012-03-01 61 1026001 2012 600 M.M.P.A.U. Pagat Shkurt 2012 Nr Pun Plan 117 Fakt 116
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,075,323 2012-03-01 2012-03-01 58 1026001 2012 600 M.M.P.A.U. Pagat Shkurt 2012 Nr Pun Plan 117 Fakt 116
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) PANORAMA GROUP Tirane 16,500 2012-02-27 2012-03-13 34 1026001 2012 1026001 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave" njof.gazete"dap.22.12.11 ,kont.dt.27.11.11 fat seri 000663898,kont.dt.11.12.11 fat s.87033778..
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 22,242 2012-02-27 2012-03-13 30 1026001 2012 1026001 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave" "shp.poste m/ janar 2012 fat.seri 87429538 dt.26.01.12
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) 55 Tirane 8,000 2012-02-27 2012-03-13 35 1026001 2012 1026001 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave" njof.gazete"dap.17.11.11 ,kont.dt.25.12.11 fat seri 86784494,867784491
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 148,512 2012-03-08 2012-03-13 18110200012012 605,602 DREJTORIA E PERGJITHSHME E ARKIVAVE KUOTE ANETARESIE1000EUR*142.8LEKFAT A1/2012-ICA INTERNATIIONALCOUNCILON PIRCHIVES LLOGARI 00010051480BANKUE BNPPARIBAS PARIS BIC BNPAFRPPPBYFR7630004007730001005148049
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) KAJMAKU Tirane 398,900 2012-02-28 2012-03-15 46 1026001 2012 1026001 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave" sherbim lule"up nr.2 dt.10.01.12 ,pv dt.10.01.12 fat seri 00165047 dt.26.01.12
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BESNIK DINOSHI Tirane 795,080 2012-02-28 2012-03-15 48 1026001 2012 1026001 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve " sherbim+rip .tarace"up nr.1 dt.09.01.12 ,pv dt.09.01.12,up nr.76 dt.20.12.11 ,pv dt.20.12.12 fat seri 000630. dt.27.12.11,fat s.01198502 dt.09.01.12
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 2,443,487 2012-03-20 2012-03-20 84 1026001 2012 600 601 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave Sigurimet
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) EURO OFFICE Tirane 38,500 2012-03-05 2012-03-20 50 1026001 2012 231 M.M.P.A.U. Skaner.UP 50 dt 13.07.2011 PV 3/4 dt 21.02.2012 Fat seri 3761 dt 22.0.2011 seri 87760271 FH 69 dt 09.09.2011
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ITIRANA Tirane 76,000 2012-03-05 2012-03-20 56 1026001 2012 602 M.M.P.A.U. Internet Kontrat 01.07.2011 Fat 1091 dt 23.012.2011 seri 87060999
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 122,092 2012-07-02 2012-07-02 22910260012012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujeravepaga QERSHOR 2012Nr.pun. pl/fakt 117/117,sipas list-pageses
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA E TIRANES Tirane 217,862 2012-07-02 2012-07-02 23110260012012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujeravepaga QERSHOR 2012Nr.pun. pl/fakt 117/117,sipas list-pageses
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,494,071 2012-07-02 2012-07-03 22810260012012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujeravepaga qershor 2012 nr.pun. pl/fakt 117/117,sipas list-pageses2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 436,236 2012-07-02 2012-07-03 23210260012012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujeravepaga QERSHOR 2012Nr.pun. pl/fakt 117/117,sipas list-pageses
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 2,915,015 2012-07-02 2012-07-03 22710260012012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujeravepaga QERSHOR 2012Nr.pun. pl/fakt 117/117,sipas list-pageses
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 70,218 2012-07-02 2012-07-03 23410260012012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujeravepaga QERSHOR 2012Nr.pun. pl/fakt 117/117,sipas list-pageses
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 579,171 2012-07-02 2012-07-03 23310260012012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujeravepaga QERSHOR 2012Nr.pun. pl/fakt 117/117,sipas list-pageses
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 1,238,293 2012-07-02 2012-07-03 23010260012012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujeravepaga QERSHOR 2012Nr.pun. pl/fakt 117/117,sipas list-pageses
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 45,000 2012-06-26 2012-07-13 22310260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujeravedieta,um 447 d 18/10/11,list pagese 25/6/12
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,500 2012-06-26 2012-07-13 22410260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujeravedieta,um 447 d 18/10/11,list pagese 25/6/12
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 298,000 2012-06-26 2012-07-13 22110260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujeravedieta,um 447 d 18/10/11,list pagese 25/6/12
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 35,130 2012-06-26 2012-07-13 21710260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujeravevodafon,kod 1001452,10057630,1010937,maj 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 12,000 2012-06-26 2012-07-13 22210260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujeravedieta,um 447 d 18/10/11,list pagese 25/6/12
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA E TIRANES Tirane 40,500 2012-06-26 2012-07-13 22510260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujeravedieta,um 447 d 18/10/11,list pagese 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,500 2012-06-26 2012-07-13 20910260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujeravevendim gjyqi,vgj 10141 d 27/12/11,urdh ekz 230 d 13/1/12,list pahese 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) PETANI BAILIFFS OFFICE Tirane 5,000 2012-06-26 2012-07-13 21510260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujeravevendim gjyqi,vgj 1537 d 11/12/11,urdher ekz 3886 d 21/7/11.list pagese
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 233,000 2012-03-20 2012-04-02 77 1026001 2012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave DIETA BRENDA VENDIT URDHER MINISTRI 447 DT 18.10.2011
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) DELTA PUBLICITY Tirane 115,000 2012-03-20 2012-04-02 66 1026001 2012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave arshiva elektronike kontrat ne vazhdim 05.04.2012 fat 20 dt 28.02.2011 seri 8109942
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 1,981,090 2012-04-02 2012-04-02 94 1026001 2012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujeravepaga Mars 2012 nr.pun. pl/fakt 117/117,sipas list-pageses
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) 55 Tirane 16,000 2012-03-21 2012-04-02 68 1026001 2012 602 M.M.P.A.U. Njoftim ne gazete Kontrat 20.02.2012 fh 19 dt 06.02.2012 fat 25 dt 21.02.2012 seri 01387520 eri 01387514
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 34,386 2012-03-20 2012-04-02 67 1026001 2012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave Posta shkurt 2012 fat 1534 dt 26.02.2012 seri 87420584
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) DELTA PUBLICITY Tirane 59,266 2012-03-20 2012-04-02 73 1026001 2012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave Sigurime 77 dt 29.12.2011 pv 29.12.2012 fat 294 dt 29.12.2012 seri 85066294
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 21,150 2012-03-23 2012-04-02 87 1026001 2012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave UJE shkurt 2012 nr fat 15976211 // 15976611 shkurt 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SILVANA SHAKA Tirane 23,000 2012-03-20 2012-04-02 74 1026001 2012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave Autovetur up 4 dt 11.01.2012 pv 11.01.2012 12.01.2012 fat145 dt 29.02.2012 seri 000754
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 93,500 2012-03-20 2012-04-02 78 1026001 2012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave DIETA BRENDA VENDIT URDHER MINISTRI 447 DT 18.10.2011