Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 430,441,581.00 754 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,514,181 2012-07-02 2012-07-03 172 1012001 2012 600 M.T.K.R.S Pagat qershor 2012 Nr pun Plan 103 Fakt 103
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA E TIRANES Tirane 235,908 2012-07-02 2012-07-03 1741012001 2012 600 M.T.K.R.S Pagat qershor 2012 Nr pun Plan 103 Fakt 103
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 929,114 2012-07-02 2012-07-03 173 1012001 2012 600 M.T.K.R.S Pagat Qershor 2012 Nr pun Plan 103 Fakt 103
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 491,428 2012-04-02 2012-04-02 6310120012012 600 M.T.K.R.S PAGA Mars 2012 ME BORDERO NR I PUNONJESVE PL. 17 FAKT 17
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,944,287 2012-04-02 2012-04-02 6110120012012 600 M.T.K.R.S PAGA Mars 2012 ME BORDERO NR I PUNONJESVE PL. 48 FAKT 48
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 980,620 2012-04-02 2012-04-02 6210120012012 600 M.T.K.R.S PAGA Mars 2012 ME BORDERO NR I PUNONJESVE PL. 20 FAKT 20
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,525,384 2012-04-02 2012-04-02 6410120012012 600 M.T.K.R.S PAGA Mars 2012 ME BORDERO NR I PUNONJESVE PL. 15 FAKT 15
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA E TIRANES Tirane 233,448 2012-04-02 2012-04-02 6510120012012 600 M.T.K.R.S PAGA Mars 2012 ME BORDERO NR I PUNONJESVE PL. 3 FAKT 3
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 21,259 2012-04-05 2012-04-06 6910120012012 602 M.T.K.R.S Shpenzime Tel. Shkurt 2012
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) EAGLE MOBILE Tirane 220,254 2012-04-05 2012-04-06 6810120012012 602 M.T.K.R.S Shpenzime Tel. janar 2012
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 54,000 2012-04-03 2012-04-12 6710120012012 602 M.T.K.R.S Dieta me bordero ,me ur 15.03.2012
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 22,096 2012-04-05 2012-04-12 7110120012012 602 M.T.K.R.S Shpenzime Tel. Shkurt 2012
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 6,500 2012-04-05 2012-04-12 7210120012012 602 M.T.K.R.S Shpenzime Tel. Shkurt 2012
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 258,500 2012-04-03 2012-04-12 6610120012012 602 M.T.K.R.S Dieta me bordero ,me ur 15.03.2012
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) MARK PRENDI / TIRANE Tirane 72,000 2012-04-11 2012-04-18 7410120012012 602 M.T.K.R.S Sherbime makine per vitin 2012 me Up 90 dt 30.09.2011 pv dt 30.10.2011 fat 5 dt 31.12.2011
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) SIGMA VIENNA INSURANCE GROUP Tirane 120,000 2012-04-11 2012-04-18 7010120012012 602 M.T.K.R.S Siguracion kasko per vitin 2012 me Up 40 dt 13.02.2012 pv dt 13.02.2012 fat 1 dt 14.02.2012
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 2,235,187 2012-04-17 2012-04-18 7610120012012 600+601 M.T.K.R.S -sigurime shoqerore me bordero Mars 2012
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 805,148 2012-04-17 2012-04-18 7710120012012 600 M.T.K.R.S -Tatim paga bordero Mars 2012
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 448,762 2012-04-09 2012-04-13 7310120012012 602 M.T.K.R.S Dieta me jashte me Urdher ministri nr.73 dt.12.03.2012 Sa terhequr 3147 euro me kurs dite 142.06 leke arketare Jonoda Fusha nr dok Z0001569
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,004,579 2012-05-02 2012-05-02 10910120012012 600 M.T.K.R.S PAGA Prill 2012 ME BORDERO NR I PUNONJESVE PL. 20 FAKT 20
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 501,177 2012-05-02 2012-05-02 10810120012012 600 M.T.K.R.S PAGA Prill 2012 ME BORDERO NR I PUNONJESVE PL. 17 FAKT 17
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,991,409 2012-05-02 2012-05-02 10710120012012 600 M.T.K.R.S PAGA Prill 2012 ME BORDERO NR I PUNONJESVE PL. 48 FAKT 48
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA E TIRANES Tirane 241,465 2012-05-02 2012-05-02 11010120012012 600 M.T.K.R.S PAGA Prill 2012 ME BORDERO NR I PUNONJESVE PL. 3 FAKT 3
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,576,950 2012-05-02 2012-05-02 11110120012012 600 M.T.K.R.S PAGA Prill 2012 ME BORDERO NR I PUNONJESVE PL. 15 FAKT 15
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) FRIULANA BITUMI S.R.1 DEGA NE SHQIPERI Tirane 1,000,000 2012-04-27 2012-05-03 10210120012012 231 M.T.K.R.S Likujdim tvsh me Ur min 136 dt 23.04.2012 fat 7 dt 29.02.2012
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,774,434 2012-05-02 2012-05-04 10110120012012 602 M.T.K.R.S Transferte me jashte me Urdher ministri nr.221 dt.16.04.2012
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) SKENDERI G Tirane 911,963 2012-05-03 2012-05-09 11510120012012 602 M.T.K.R.S Blerje karburant me shtese kont.671 dt 31.01.2012 fat 23 dt 01.03.2012 fh 07.03.2012
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 383,430 2012-05-03 2012-05-09 11410120012012 602 M.T.K.R.S Shpenzime Tel.Pagese e muaj shkurt 2012 nr klientit 1333484325
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 23,740 2012-05-03 2012-05-09 11310120012012 602 M.T.K.R.S Shpenzime Uji. mars 2012
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 16,911 2012-05-03 2012-05-09 11710120012012 602 M.T.K.R.S Shpenzime Tel. mars 2012
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 770,468 2012-05-03 2012-05-09 11210120012012 1012001 602 M.T.K.R.S Shpenzime Energji. mars 2012 nr kont.C 53900
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 177,444 2012-05-03 2012-05-09 11610120012012 602 M.T.K.R.S Dieta me jashte me Urdher ministri nr.113 dt.17.04.2012 Sa terhequr 1240 euro me kurs dite 143.1 leke arketare Jonoda Fusha nr dok Z0001569
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 16,780 2012-05-16 2012-05-17 113010120012012 602 M.T.K.R.S Shpenzime Uji.SHTATOR NENTOR 2011
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) KASTRATI SHA Tirane 911,963 2012-05-16 2012-05-21 12810120012012 602 M.T.K.R.S Blerje karburant me shtese kont.671 dt 31.01.2012 fat 23 dt 01.03.2012 fh 07.03.2012
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,886,292 2012-06-01 2012-06-01 140 1012001 2012 602 M.T.K.R.S Pagat Maj 2012 Nr pun Plan 103 Fakt 103
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA E TIRANES Tirane 238,580 2012-06-01 2012-06-01 144 1012001 2012 600 M.T.K.R.S Dieta me jashte UM 275 dt.23.11.11 Urdher ministri nr.290 dt.23.12.11 Sa terhequr 3843 euro me kurs dite 141.1 leke
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,528,159 2012-06-01 2012-06-01 141 1012001 2012 600 M.T.K.R.S Pagat Maj 2012 Nr pun Plan 103 Fakt 103
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 948,480 2012-06-01 2012-06-01 142 1012001 2012 600 M.T.K.R.S Pagat Maj 2012 Nr pun Plan 103 Fakt 103
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 480,519 2012-06-01 2012-06-01 143 1012001 2012 600 M.T.K.R.S Pagat Maj 2012 Nr pun Plan 103 Fakt 103
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 274,883 2012-05-28 2012-06-04 13210120012012 602 M.T.K.R.S Dieta me jashte me Urdher ministri nr.92 dt.23.03.2012 Sa terhequr 1929 euro me kurs dite 142.05 leke arketare Jonoda Fusha nr dok Z0001569