Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Shendetesise (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 595,342,168.00 678 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 10,000 2012-03-19 2012-04-02 7610130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISErip automati up 14 dt 05.02.12 pv3.4 dt 05.02.12 ft 66 dt 05.02.12 ser 5309446 Elmira Dobi nr G25901183V
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 265,567 2012-04-02 2012-04-02 11010130012012 600 MINISTRIA E SHENDETESISE pagat mars 2012 nr punonj pl 131 fakt 126
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) NAZERI 2000 Tirane 1,081,556 2012-03-21 2012-04-02 3710130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE roje kont vazhd 208/15 dt 29.04.11 ft 1690 dt 30.06.11 ser 86527532 ft 1779 dt 31.08.11 ser 88617001 ft 1872 dt 30.11.11 ser 88632296
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) A R B L E V Tirane 69,360 2012-03-21 2012-04-02 710130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE tbl bateri up 26 dt 18.04.11 njf 26/3 dt 22.06.11 kontr 2535/2 dt 28.07.11 ft 431dt 18.08.11 ser 85453146 fh 39 dt 15.08.11
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 82,500 2012-03-19 2012-04-02 8410130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISEdieta lista 05.03.12
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ELINDA MORINA Tirane 156,000 2012-03-21 2012-04-02 5710130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE bl goma up15 dt 13.02.12 pv3.4 dt 14.02.12 ft b4 dt 14.02.12 ser 3604427 fh 5 dt 14.02.12
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 441,000 2012-03-16 2012-04-02 6810130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE dieta lista 22.02.12
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 11,080 2012-03-21 2012-04-02 6410130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE tatim shpenz perkthimi kontr 772 dt 24.02.11 lista 20.02.12 mbajtur tatim burim
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 6,603,081 2012-04-02 2012-04-02 10810130012012 600 MINISTRIA E SHENDETESISE pagat mars 2012 nr punonj pl 131 fakt 126
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 1,617,419 2012-03-16 2012-04-02 610130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE bl tonera autoriz lidhje kontr 2428/1 dt 07.07.11 kontr 2428/2 dt 15.07.11 ft 80391613 dt 23.08.11 fh 41 dt 25.08.11 ft 80391619,80391619 dt 24.08.11 fh 43,44 dt 25.08.11
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) KOMBINAT - SERVIS Tirane 1,389,480 2012-03-21 2012-04-02 4810130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE miremb automjeti kont vazhd 417/5 dt 05.04.11 ft 253 dt 04.10.11 ser 85114762,ft 280 dt 17.05.11 ser 85114789,ft 308 dt 17.11.11 ser 87031017 sit perf 09.12.11
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) MARK PRENDI / TIRANE Tirane 192,000 2012-03-21 2012-04-02 3510130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISElarje automjetesh kont vazhd 31.01.11 ft 3/1 dt 30.09.11 ser 001724,ft4/1 dt 31.12.11 ser 001725
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 12,931 2012-04-02 2012-04-02 10910130012012 600 MINISTRIA E SHENDETESISE pagat mars 2012 nr punonj pl 131 fakt 126
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,274 2012-03-16 2012-04-02 9610130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE v gjyqi lista 12.03.12
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) KOMBINAT - SERVIS Tirane 2,059,440 2012-03-21 2012-04-02 4710130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE miremb automjeti kont vazhd 417/5 dt 05.04.11 ft 101 dt 13.05.11 ser 85114609,ft 95 dt 29.05.11 ser 85114603,ft 171 dt 30.06.11 ser 85114579 sit perf 30.06.11
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 99,720 2012-03-21 2012-04-02 6310130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE shpenz perkthimi kontr 772 dt 24.02.11 lista 20.02.12 mbajtur tatim burim
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 22,908 2012-04-02 2012-04-02 11110130012012 600 MINISTRIA E SHENDETESISE pagat mars 2012 nr punonj pl 131 fakt 126
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 84,705 2012-04-02 2012-04-03 10610130012012 600 MINISTRIA E SHENDETESISE telefon janar 2012 dt 27.02.12
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,362,152 2012-04-02 2012-04-11 36110130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE karburant autoriz lidhje kontr 6.06.12 kontr 2090/2 dt 28.06.11 ft 41 dt 04.07.11 ser 86913341 fh 32 dt 04.07.11
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) GENC SHEGA Tirane 470,000 2012-03-27 2012-04-11 7810130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE bl kartvizita pulla kartolina up 80 dt 15.12.11 pv3.4 dt 20.12.11 ser 5062900 fh 58 dt 23.12.11
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) IT - TEL 2005 Tirane 398,400 2012-03-27 2012-04-11 1610130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISEsh interneti kontr vazhd 63 dt 11.01.11 ft 3898 dt 09.05.11 ser 85965322,ft 3951 dt 08.06.11 ser 85965385 ft 4171 dt 06.10.11 ser 89212659
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 42,939 2012-03-27 2012-04-11 10110130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE telefon shkurt 2012 ser 00000000812412906
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) COFFEE CLUB Tirane 10,000 2012-04-04 2012-04-12 11410130012012 600 MINISTRIA E SHENDETESISE pritje percj up 13 dt 13.01.12 pv3.4 dt 16.01.12 ft 672 dt 17.01.12 ser 88597309 fh 3 dt 26.01.12
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,274 2012-04-04 2012-04-12 11710130012012 602MINISTRIA E SHENDETESISE vendim gjyqi sipas listes Lavdim elezi
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 2,600 2012-04-04 2012-04-12 11310130012012 602MINISTRIA E SHENDETESISE bl bilance up 16 dt 16.02.12 pv3.4 dt 16.02.12 ft 21 dt 16.02.12 ser 0007970 fh 6 dt 16.02.12 Elmira Dobi
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 15,000 2012-04-04 2012-04-12 11610130012012 600 MINISTRIA E SHENDETESISEberje pasaporte diplomatike shkrese 3/4 dt 3.04.12
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 161,367 2012-04-04 2012-04-12 11210130012012 602MINISTRIA E SHENDETESISE taksa makine up 5 dt 06.01.12 pv3.4 dt 16.01.12 ft 881 dt 02.03.12 ser 00403403
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 8,744 2012-04-04 2012-04-12 11510130012012 602MINISTRIA E SHENDETESISE pv5 dt 26.01.12 ft 0094 dt 26.01.12 pag cek 01911049 dt 03.04.12
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 30,000 2012-04-10 2012-04-16 2710130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE pg unicefi shkrese 13.12.11 prog seminar 05.12.11 lista 25.01.12
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) UNION BANK SHA Tirane 316,600 2012-04-10 2012-04-16 2910130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE pg unicefi shkrese 13.12.11 prog seminar 05.12.11 lista 25.01.12
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 11,600 2012-04-10 2012-04-16 3210130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE tatim i pg unicefi shkrese 13.12.11 prog seminar 05.12.11 lista 25.01.12
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 75,000 2012-04-10 2012-04-16 3110130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE pg unicefi shkrese 13.12.11 prog seminar 05.12.11 lista 25.01.12
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 92,800 2012-04-10 2012-04-16 3210130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE pg unicefi shkrese 13.12.11 prog seminar 05.12.11 lista 25.01.12
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 30,000 2012-04-10 2012-04-16 3010130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE pg unicefi shkrese 13.12.11 prog seminar 05.12.11 lista 25.01.12
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 882,073 2012-04-16 2012-04-17 13010130012012 600 MINISTRIA E SHENDETESISE tatim page mars 2012
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,128,976 2012-04-16 2012-04-17 12910130012012 600 MINISTRIA E SHENDETESISE sig shoq e shend mars 2012
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,371,279 2012-04-16 2012-04-17 129.110130012012 601 MINISTRIA E SHENDETESISE sig shoq e shend mars 2012
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 103,790 2012-04-16 2012-04-18 12610130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE uje mars 2012 ft 1203-159404-1-1
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) SKENDERI G Tirane 555,000 2012-04-11 2012-04-18 8610130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE karburant urdher 51 dt 30.01.12 shtese kontr 402/1 dt 23.02.11 ft 461 dt 23.02.12 ser 02027015 fh 7 dt 23.02.12
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 64,231 2012-04-20 2012-04-23 9310130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISEtefon shkurt 2012