Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 1,137,730,360.00 1,491 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA REP FED GJERMANE Tirane 121,279 2012-02-23 2012-02-28 4210150012012 602-MIN E JASHTME RIMB TVSH SHKRESA 1751 DT 16.02.2012
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) WORLD HEALTH ORGANIZATION Tirane 7,169,725 2012-02-23 2012-02-28 7410150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 1751 DT 16.02.2012
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E REPUBLIKES SE SERBISE Tirane 44,613 2012-02-23 2012-02-28 6110150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 1751 DT 16.02.2012
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA SH.B.A. Tirane 536,024 2012-02-23 2012-02-28 5510150012012 602-MIN E JASHTME RIMB TVSH SHKRESA 1751 DT 16.02.2011
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DAI-AAC PROJECT Tirane 828,081 2012-02-23 2012-02-28 7510150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 1751 DT 16.02.2012
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) G.T. Z. Tirane 1,036,287 2012-02-23 2012-02-28 5910150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 1751 DT 16.02.2012
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA ITALIANE Tirane 1,809,988 2012-02-23 2012-02-28 4910150012012 602-MIN E JASHTME RIMB TVSH SHKRESA 1751 DT 16.02.2012
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ABT ASSOCIATES Tirane 58,826 2012-02-23 2012-02-28 72/10150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 1751 DT 16.02.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 491,945 2012-03-01 2012-03-02 9710150012012 600+602+606-MIN E JASHTME PAGA SHKURT 2012 VKM 864 DT 23.07.10 LIGJI 10160 DT 15.10.09 URDHER 2 DT 29.02.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 8,500,000 2012-03-01 2012-03-02 9610150012012 600-MIN E JASHTME PAGA SHKURT 2012 PLAN 145 FAKT 145
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 451,077 2012-03-01 2012-03-02 9910150012012 600 MIN E JASHTME PAGA SHKURT LISTEPAGESA SHKURT 2012
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,314,572 2012-03-01 2012-03-02 9510150012012 600-MIN E JASHTME PAGA SHKURT 2012 PLAN 42 FAKT 32
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 201,040 2012-03-01 2012-03-02 9810150012012 600MIN E JASHTME PAGA SHKURT LISTEPAGESA SHKURT 2012
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 265,050 2012-03-01 2012-03-02 10010150012012 602+606 MIN E JASSHTME DIETA + RIMBURSIME PASHAPORTA URDHER 1 DT 01.02.12 VKM 867 DT 23.07.10 LIGJI 10160 DT 156.10.09
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA ITALIANE Tirane 233,170 2012-02-24 2012-03-08 4810150012012 602-MIN E JASHTME RIIMB TVSH SHKRESA 1751 DT 16.02.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA REP FED GJERMANE Tirane 277,502 2012-02-24 2012-03-08 4110150012012 602-MIN E JASHTME RIMB TVSH SHKRESA 1751 DT 16.02.2012
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,510,677 2012-03-15 2012-03-15 11810150012012 600 MIN E JASHTME TATIM SHKURT 2012
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DEGA DOGANES TIRANE Tirane 27,785 2012-02-28 2012-03-15 13410150012012 602-MIN E JASHTME cdoganim malli urdher 1 dt 27.02.12 fat 2012
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ABAZ RADA Tirane 540,661 2012-02-27 2012-03-15 13410150012012 602-MIN E JASHTME SHPENZ VARRIM UP 212 DT 03.12.11 PV 3+4 DT 03.12.11+ FAT 14 DT 14.11.11 SR 86742366
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,274,289 2012-03-01 2012-03-19 10510150012012 1015001 602 MIN E JASHTME TELEFON FAT 703760121 DT 06.1.12 FAT 703754294 DT 06.01.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 5,400 2012-03-01 2012-03-19 10610150012012 1015001 602 MIN E JASHTME TAKSA UIRDHER 10 DT 18.02.12 FAT 21 DT 21.02.12 SR 00401198
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 144,000 2012-03-01 2012-03-19 10110150012012 602 MIN E JASSHTME PAGESA PASHAPORTA VKM 335 DT 02.09.97 URDHER 2 DT 01.02.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 3,889,621 2012-03-15 2012-03-19 11710150012012 600+601-MIN E JASHTME SIGURIME SHKURT 2012
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 20,779 2012-03-01 2012-03-19 10710150012012 1015001 602 MIN E JASHTME TAKSA URDHER 11 DT 18.02.12 FAT 34/B DT 22.02.12 SR 87453585
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 751,677 2012-03-01 2012-03-19 10310150012012 1015001 602 MIN E JASSHTME ENERGJI FAT 115034673 DT 08.02.12 KONT A200848
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 4,500 2012-03-01 2012-03-19 10810150012012 1015001 602 MIN E JASHTME TAKSA URDHER 12 DT 18.02.12 FAT 13 DT 07.02.12 SR 00401190
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 18,000 2012-03-01 2012-03-19 10210150012012 602 MIN E JASSHTME ZHVENDOSJE DOK ARKIVI UP 19 DT 10.02.12 PV 3+4 DT 11.02.12 VERTETIUM TATIM NE BURIM 13.03.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 289,390 2012-03-01 2012-03-19 10410150012012 1015001 602 MIN E JASSHTME UJE JANAR 2012 FAT 1201159294-1-1 DT 30.01.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 30,387 2012-03-07 2012-03-21 8210150012012 602-MIN E JASHTME rimb tvsh shkresa 1751 dt 16.02.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANASTAS KOTE Tirane 213,300 2012-03-09 2012-03-21 10910150012012 602-MIN E JASHTME VEND GJYQI PER BESNIK PALLA VEND 6417 DT 12.07.2010 URDH 7 DT 22.02.2012
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANILA HIDI Tirane 161,250 2012-03-07 2012-03-21 10910150012012 602-MIN E JASHTME PRITJE ZYRTARE PROG 2 DT 02.02.12 FAT 6 DT 02.03.12 SR 8736906
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) HATIXHE SHABA Tirane 122,500 2012-03-15 2012-03-30 1121015001201 602 MIN E JASHTME PRITJE ZYRTAR UP 210 DT 01.12.11 PV 3+4 DT 01.12.11 FAT 15 DT 03.12.11 SR 5837315
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MAK ALBANIA Tirane 84,000 2012-03-13 2012-03-30 11310150012012 602-MIN E JASHTME PRTIJE PROG 30 DT 10.01.12 FAT 122534 DT 14.01.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 18,224 2012-03-13 2012-03-30 12510150012012 602-MIN E JASTHME TELEFON KORRIK 2011 FAT 701551696 DT 24.02.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) EFEKT Tirane 30,000 2012-03-13 2012-03-30 11110150012012 602-MIN E JASHTME SHERBIM FONIE UP 211 DT 01.12.11 PV 3+4 DT 01.12.11 FAT 26 DT 05.12.11 SR 3354426
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALEHANDRO DISTRIBUZIONE Tirane 11,820 2012-03-13 2012-03-30 12210150012012 602-MIN E JASHTME PRITJE P0ROG 41 DT 14.02.12 FAT 11 DT 14.02.12 SR 89256035
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BAR RESTAURANT PIAZZA Tirane 20,850 2012-03-13 2012-03-30 11610150012012 602-MIN E JASHMTE PROG 26 DT 24.01.12 FAT 818 DT 03.02.12 SR 01576018
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BAR RESTAURANT PIAZZA Tirane 11,000 2012-03-13 2012-03-30 11810150012012 602-MIN E JASHMTE PROG 26 DT 24.01.12 FAT 819 DT 03.02.12 SR 01576019
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KADIU Tirane 62,000 2012-03-13 2012-03-30 1310150012012 602-MIN E JASHTME VAJ UP 236 DT 27.12.11 PV 3+4 DT 28.12.11 FAT 2 DT 05.01.12 S R 88894523 FH 6 DT 20.01.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) PASTARELLA Tirane 27,000 2012-03-13 2012-03-30 12110150012012 602-MIN E JASHME PRTIJE PROG 34 DT 06.02.12 FAT 173 DT 07.02.12 SR 8653877