Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Punes (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 5,217,068,617.00 1,125 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Punes (3535) VJOLLCA LOGU Tirane 298,000 2012-03-09 2012-03-23 9210250012012 602 AP MIN PUNES MIREMB KUNDRA ZJARRIT UP 213 DT 30.01.2012 PV 1.02.2012 FAT 8+9 DT 28.02.2012 S 0005138/0005139
Aparati Ministrise se Punes (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 60,601 2012-03-09 2012-03-23 9210250012012 602 AP MIN PUNES TEL FAT 107530506 DT 2.02.2012 AB 1012933
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 55,000 2012-03-09 2012-03-23 9610250012012 602 AP MIN PUNES DJETA SHKURT 2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 21,360 2012-03-09 2012-03-23 9910250012012 600 AP MIN PUNES PAGA KKOMB I PUNES POSTA FAT 1505 DT 26.02.2012 SR 87420555
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 50,100 2012-03-09 2012-03-23 7710250012012 602 AP MIN PUNES PERKTHIM MEMORANDUM PERKTHIMI 7.02.2012 KONTR NE VAZHDIM NR 145 DT 25.01.2011
Aparati Ministrise se Punes (3535) GECI Tirane 119,330 2012-03-09 2012-03-23 7310250012012 602 AP MIN PUNES SEMINAR FAT 9964 DT 7.02.2012 SR 00929964 URDH 319 DT 6.02.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) ILIRIAN BULKU Tirane 379,600 2012-03-09 2012-03-23 6010250012012 231 AP MIN PUNES TVSH DOGANORE FAT 79584 DT 27.12.2011 URDH 160 DT 24.01.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) KASTRATI SHA Tirane 359,000 2012-03-09 2012-03-23 8910250012012 602 AP MIN PUNES NAFTE FAT 20 DT 00953070 DT 24.01.2012 FH 3 DT 24.01.2012 KONTR SHTES 45/1 DT 9.01.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 18,790 2012-03-09 2012-03-23 8310250012012 600 AP MIN PUNES PAGA KKOMB I PUNES UJI FAT 1201-159752-1-1
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 715,000 2012-03-21 2012-03-26 100010250012012 602 AP MIN PUNES DJETA VALUTE URDH 617 DT 19.03.2012 AUTORIZIM 5000 EUR TERHEQ VITORE STAFUKA NR 24398761
Aparati Ministrise se Punes (3535) MINISTRIA E FINANCAVE Tirane 10,000,000 2012-02-10 2012-03-27 3810250012012/2 606 AP MIN PUNES DEMSHPERBILIM TE PERNDJEKURISH POLITIK urdh 4 dt 12.01.2012 urdh 240 dt 9.01.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,204,743 2012-07-02 2012-07-02 2621025001/2012 600 AP MIN PUNES PAGA qershor 2012 PL 108 fakt 20
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 137,472 2012-07-02 2012-07-02 2631025001/2012 600 AP MIN PUNES PAGA m qershor pl, fakt 108 /2
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,672,910 2012-07-02 2012-07-02 2641025001/2012 600 AP MIN PUNES PAGA m qershor 2012PL 108FAKT 82
Aparati Ministrise se Punes (3535) ABCOM Tirane 508,719 2012-06-22 2012-07-13 24710250012012 602 AP MIN PUNES tel fat 105219910 fat 105219215
Aparati Ministrise se Punes (3535) ILIRIAN BULKU Tirane 125,200 2012-06-22 2012-07-13 24110250012012 602 AP MIN PUNES rip pajisje fat 158 dt 6062158 dt 14.06.2012 kontr vazhdim 628/1 dt 27.03.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) KOHA JONE Tirane 12,600 2012-06-22 2012-07-13 24810250012012 602 AP MIN PUNES fat 116 dt 15.05.2012 sr 885866 fat 110 dt 8.05.2012 sr 88586 kont 30.04.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 305,900 2012-06-22 2012-07-13 25110250012012 602 AP MIN PUNES bil avioni urdh sherb 1413 dt 20.06.2012 dt 13.06.2012 fat 23 dt 18.06.2012 s 6121273 fat 25 dt 20.06.2012 s 6121274
Aparati Ministrise se Punes (3535) MINISTRIA E FINANCAVE Tirane 50,000,000 2012-01-16 2012-07-13 38/1025001/2012/6 606 AP MIN PUNES DEMSHPERBILIM TE PERNDJEKURISH POLITIK urdh 4 dt 12.01.2012 urdh 240 dt 9.01.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) 55 Tirane 16,000 2012-06-22 2012-07-13 25010250012012 602 AP MIN PUNES publ fat 89 dt 19.05.2012 kontr 15.05.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 1,401 2012-03-21 2012-04-02 11510250012012 602 AP MIN PUNES TEL CEL FAT 000000081256309 AB 110051028
Aparati Ministrise se Punes (3535) INFO - TRADE Tirane 32,000 2012-03-21 2012-04-02 10510250012012 602 AP MIN PUNES MIREMB FAQE INTERNET FAT 2 DT 29.02.2012 SR 6052002 KONTR 32 DT 9.01.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,524,144 2012-04-02 2012-04-02 11710250012012 600 AP MIN PUNES PAGA MARS PL84/84
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 386,000 2012-03-21 2012-04-02 11010250012012 602 AP MIN PUNES DJETA SHKURT 2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) ARIANA SHKORA Tirane 390,000 2012-03-21 2012-04-02 10110250012012 602 AP MIN PUNES BL FILTRA VAJI UP 1583 DT 27.02.2012 FAT 52 DT 1.03.2012 S 5852052 FH 12 DT 1.03.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 259,000 2012-03-21 2012-04-02 11110250012012 602 AP MIN PUNES DJETA SHKURT 2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 159,227 2012-04-02 2012-04-02 11810250012012 600 AP MIN PUNES PAGA MARS PL 2/2
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,279,816 2012-04-02 2012-04-02 11910250012012 600 AP MIN PUNES PAGA MARS PL20/20
Aparati Ministrise se Punes (3535) 55 Tirane 72,000 2012-03-21 2012-04-02 11210250012012 602 AP MIN PUNES PUBLIKIME FAT 5 DT 86769950 DT 12.01.2012 SHKR 1880/2 DT 10.01.2012 KONTR 11.01.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) DAVI 2010 Tirane 149,270 2012-03-21 2012-04-02 7210250012012 602 AP MIN PUNES ROJE OBJ KONT NE VAZHDIM NR 45 DT 3.01.2012 FAT 43 DT 7.02.2012 SR 88911598
Aparati Ministrise se Punes (3535) INFOSOFT SYSTEM Tirane 309,000 2012-03-21 2012-04-02 11710250012012 602 AP MIN PUNES FAT 80735747 DT 6.03.2012 SHTES KONTR 47/1 DT 9.01.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) ABCOM Tirane 274,800 2012-03-21 2012-04-02 11810250012012 602 AP MIN PUNES TEL FIX FAT 105215797 DT 2.03.2012 KONTR NE VAZHDIM 180 DT 25.01.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 4,467 2012-03-21 2012-04-02 11310250012012 602 AP MIN PUNES TEL FIX FAT 81239572 AB 47879
Aparati Ministrise se Punes (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 20,893 2012-03-19 2012-04-02 12310250012012 602 AP MIN PUNES TEL CEL FAT 81222733 KOD AB 110033660
Aparati Ministrise se Punes (3535) DAVI 2010 Tirane 149,270 2012-03-21 2012-04-02 10910250012012 602 AP MIN PUNES ROJE OBJ KONT NE VAZHDIM NR 45 DT 3.01.2012 FAT 3 DT 5.03.2012 SR 88911503
Aparati Ministrise se Punes (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 24,316 2012-03-21 2012-04-02 11410250012012 602 AP MIN PUNES TEL CEL FAT 81239575 AB 478780000100134
Aparati Ministrise se Punes (3535) ROMEO CULLUFE Tirane 112,500 2012-03-21 2012-04-02 10310250012012 602 AP MIN PUNES MATERJALE UP 149 DT 24.02.2012 PV 27.02.2012 FAT 13 DT 29.02.2012 FH 9 DT 29.02.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 109,574 2012-03-19 2012-04-02 10810250012012 602 AP MIN PUNES TAKSA AUTOMJETE FAT 901 DT 2.03.2012 SR 00403485
Aparati Ministrise se Punes (3535) NJAZI UKA Tirane 88,400 2012-03-23 2012-04-10 8510250012012 602 AP MIN PUNES LIBRA UP 231 DT 2.02.2012 PV 3.02.2012 FAT 5 DT 4599913 DT 6.02.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) MINISTRIA E FINANCAVE Tirane 30,000,000 2012-02-10 2012-04-12 3810250012012 606 AP MIN PUNES DEMSHPERBILIM TE PERNDJEKURISH POLITIK urdh 4 dt 12.01.2012 urdh 240 dt 9.01.2012