Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Drejtesise (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 925,853,233.00 989 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,222,609 2012-03-15 2012-03-16 8210140012012 600 Ministria e Drejtesise sigurime muaji shkurt 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,502,021 2012-03-15 2012-03-19 82/110140012012 601 Ministria e Drejtesise sigurime muaji shkurt 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ULYSSES ENTERPRISES Tirane 27,482 2012-03-07 2012-03-21 6010140012012 602 Ministria e Drejtesise poste pv.nr.5 dt.31.01.12 fat.24 dt.30.01.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KASTRATI SHA Tirane 207,583 2012-03-07 2012-03-21 7010140012012 602 Ministria e Drejtesise karburant up.30 dt.18.01.12 kontrate shtese nr.30/2 dt.26.01.12 fat.34 dt.26.01.12 fh.34 dt.26.01.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SKENDERI G Tirane 341,072 2012-03-07 2012-03-21 7110140012012 602 Ministria e Drejtesise karburant up.29 dt.18.01.12 kontrate shtese nr.29/2 dt.26.01.12 fat.299 dt.01.02.12 fat.35 dt.01.02.12 fh.nr2&3 dt.01.02.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) APIEDA Tirane 40,000 2012-03-07 2012-03-21 6910140012012 602 Ministria e Drejtesise mirmb.ashensor kontrate ne vazhdim nr.657/3 dt.01.02.2011 fat.84 dt.27.12.11
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) COFFEE CLUB Tirane 37,000 2012-03-07 2012-03-21 7210140012012 602 Ministria e Drejtesise pritje Up.749/1 dt.06.02.12 pv 3&4 dt.06.02.12 fat.365 dt.06.02.12 fh.2 dt.06.02.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 6,830 2012-03-07 2012-03-21 7410140012012 602 Ministria e Drejtesise uje dhjetor 012 kontrate ne vazhdim nr.4-D159080-1
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 76,140 2012-03-07 2012-03-21 6610140012012 602-Ministria e Drejtesise perkthime zyrtare nentor 2011 urdher NR.9033 DT.30.12.11 listpagesa bashkangjitur
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALFRED ALI QOKU Tirane 13,860 2012-03-07 2012-03-21 7310140012012 602 Ministria e Drejtesise pritje Up.736/1 dt.06.02.12 pv 3 dt.06.02.12 pv 4 dt.08.02.12 fat.12 dt.08.02.12 fh.3 dt.08.02.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 1,017,270 2012-03-07 2012-03-21 6510140012012 602-Ministria e Drejtesise perkthime zyrtare nentor 2011 urdher NR.9033 DT.30.12.11 listpagesa bashkangjitur
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,018,406 2012-07-02 2012-07-02 24610140012012 600-Ministria e Drejtesise pagat,muaj qershor 2012 nr.pun. Plan /fakt 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 4,048,011 2012-07-02 2012-07-02 24510140012012 600-606 Ministria e Drejtesise pagat,shpenzime transporti muaji qershor 2012 nr.pun. Plan /fakt 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,807,725 2012-07-02 2012-07-02 24810140012012 600-606 Ministria e Drejtesise pagat,shpenzime transporti muaji qershor 2012 nr.pun. Plan /fakt 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 981,730 2012-07-02 2012-07-02 24710140012012 600-606 Ministria e Drejtesise pagat,shpenzime transporti muaji qershor 2012 nr.pun. Plan /fakt 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 125,794 2012-06-26 2012-07-13 24310140012012 602,ministria drejtesise,udher 211 d 15/5/11,terheq Ornela Bejte np 030335442,890eurox 141.2lek
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,762,051 2012-04-02 2012-04-02 10110140012012 600- Ministria e Drejtesise pagat, muaji mars 2012 nr.pun. Plan /fakt 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 738,218 2012-04-02 2012-04-02 10010140012012 600- Ministria e Drejtesise pagat, muaji mars 2012 nr.pun. Plan /fakt 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,020,792 2012-04-02 2012-04-02 9910140012012 600- Ministria e Drejtesise pagat, muaji mars 2012 nr.pun. Plan /fakt 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 3,915,867 2012-04-02 2012-04-02 9810140012012 600- Ministria e Drejtesise pagat, muaji mars 2012 nr.pun. Plan /fakt 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 87,800 2012-04-06 2012-04-06 10610140012012 600-606 Ministria e Drejtesise ndihme e menjehershme Urdher ministri nr.1330/1 dt.12.03.12kompes,transporti paga e prapambetur sipas listpageses dt.05.04.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 27,242 2012-04-06 2012-04-06 10810140012012 600-606 Ministria e Drejtesise kompes,transporti paga e prapambetur sipas listpageses dt.05.04.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 43,733 2012-04-06 2012-04-06 10710140012012 600-606 Ministria e Drejtesise kompes,transporti paga e prapambetur sipas listpageses dt.05.04.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) EAGLE MOBILE Tirane 485,009 2012-04-10 2012-04-10 11610140012012 600-602 Ministria e Drejtesise telefon janar-shkurt 2012 nr.klient C1003779
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SKENDERI G Tirane 13,692 2012-04-02 2012-04-12 9110140012012 231 Ministria e Drejtesise TVSH per karburant up.2 dt.07.02.12 kontrate dt.07.02.12 fat.353 dt.07.02.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INFOSOFT SYSTEM Tirane 1,105,920 2012-04-02 2012-04-12 9010140012012 231 Ministria e Drejtesise permirsimi i lidhjeve online Kontrate ne vazhdim nr.1595/26 dt.31.10.11 fat.19558356 dt.29.02.12 pv dt.29.02.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 24,017 2012-04-02 2012-04-12 8910140012012 231 Ministria e Drejtesise ribursim TVSH telefon proj.Euralius II fat.janar - shkurt 2011 nr.abonenti 1062912
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) A-BI-ESSE Tirane 15,822 2012-04-10 2012-04-16 11510140012012 602 Ministria e Drejtesise mat elektrike Up.104/1 dt.19.03.12 pv 3&4 dt.03.04.12 fat.555 dt.03.04.12 fh.13 dt.03.04.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INFOSOFT SYSTEM Tirane 1,544 2012-04-10 2012-04-16 11210140012012 602 Ministria e Drejtesise b.Hub8porta Up.80/1 dt.01.03.12 pv 3&4 dt.01.03.12 fat dt.01.03.12 fh.10 dt.01.03.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SKENDERI G Tirane 33,342 2012-04-10 2012-04-16 11310140012012 231 Ministria e Drejtesise TVSH per karburant up3 dt.20.03.12 kontrate dt.20.03.12 fat.689 dt.20.03.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,553,159 2012-04-16 2012-04-17 127/110140012012 601 Ministria e Drejtesise sigurime muaji mars 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 9,928 2012-04-16 2012-04-17 12910140012012 600-602 Ministria e Drejtesise telefon E. Dobi muaji shkurt 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,266,575 2012-04-16 2012-04-17 12710140012012 600 Ministria e Drejtesise sigurime muaji mars 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 987,587 2012-04-16 2012-04-17 12810140012012 600 Ministria e Drejtesise tatim muaji mars 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 94,414 2012-04-13 2012-04-20 11410140012012 602- Ministria e Drejtesise dieta jashte vendit Urdher 116DT.26.03.2012 autorizim terheqje dt.13.04.12 kursi i dites i euro=142.9 leke
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 45,801 2012-04-19 2012-04-20 14010140012012 600-602 Ministria e Drejtesise telefon E.Halimi muaji mars 2012 kodi i abonentit 1000473
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SKERDI LLUPA Tirane 92,000 2012-04-13 2012-04-23 11710140012012 602 Ministria e Drejtesise rip.mjeti Up.27 dt.18.01.12 pv dt.24.01.12 kontrate shtese nr.27/2 dt.26.01.12 fat.23 dt.04.02.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) O L S O N I Tirane 47,000 2012-04-16 2012-04-24 12210140012012 602 Ministria e Drejtesise kancelari Up.87/1 dt.16.03.12 pv 3 dt.16.03.12 pv 4 dt.29.03.12 fat.487 dt.29.03.12 fh.6 dt.29.03.12 fh.11 dt.29.03.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AG - BER -EX Tirane 6,000 2012-04-16 2012-04-24 12610140012012 602 Ministria e Drejtesise bl. bateri per fonine Up.138/1 dt.06.04.12 pv 3&4 dt.10.04.12 fat.636 dt.10.04.12 fh.14 dt.10.04.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ARSEN SOVJANI Tirane 160,000 2012-04-17 2012-04-24 12310140012012 602 Ministria e Drejtesise Aktivitet social per 8 marsin Urdher zv.ministri nr,85 dt.07.03.12 Up.85/2 dt.07.03.2012 pv 3 dt.07.03.12 pv 4 dt.14.03.12 fat.7 dt.14.03.12