Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 794,493,379.00 733 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 159,387 2012-03-23 2012-03-27 6310050012012 1005001 min.bujqesise eagle shkurt 2012,c1001579,f36628344,lik pjesor
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 22,848 2012-03-27 2012-03-27 7610050012012 1005001 min.bujqesise komisione,V.K.M nr 24 dt 11.01.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 64,479 2012-03-13 2012-03-29 5010050012012 1005001 min.bujqesise posta fat,1371,26.02.2012,shkurt 2012,s87420521
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) PRIMO COMMUNICATIONS Tirane 39,400 2012-03-13 2012-03-30 3510050012012 1005001 min.bujqesise internet marrv.ne vazhdim 135,01.04.2011,f747552925,14.12.2011
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Tirane 16,500 2012-03-13 2012-03-30 5210050012012 1005001 min.bujqesise kolaudim vjetor 2012,up.20/1,20.01.2012,pv27.02.2012,f103,27.02.2012,s00965192
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) COFFEE CLUB Tirane 30,000 2012-03-13 2012-03-30 3210050012012 1005001 min.bujqesise pritje up.34/1,10.02.2012,pv10.02.2012,f924,10.02.2012,s01174934,fh6,10.02.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) KEMINET Tirane 20,400 2012-03-13 2012-03-30 3610050012012 1005001 min.bujqesise hostim kon.v 03.08.2011,f632,27.12.2011,s89099732
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 110,933 2012-03-13 2012-03-30 5110050012012 1005001 min.bujqesise tax vjetore auto 2012,up.20,20.01.2012,pv27.02.2012,f82/1,27.02.2012,s00403397,
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) INSTITUTI I SIGURIMEVE SH.A. Tirane 20,300 2012-03-13 2012-03-30 3010050012012 1005001 min.bujqesise siguracion makina up.33,06.02.2012,pv07.02.2012,f217,07.02.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) PANORAMA GROUP Tirane 16,500 2012-03-13 2012-03-30 4010050012012 1005001 min.bujqesise publikime shkres 1123/7,16.01.2012,kon.67.01.2012,f56,25.01.2012,s00663795
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) TEREZE GJEĒI Tirane 12,000 2012-03-13 2012-03-30 3810050012012 1005001 min.bujqesise larje makina up.18/1,20.01.2012,pv31.01.2012,kon.125,20.01.2012,f6,31.01.2012,s000924
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 474,843 2012-07-02 2012-07-02 19810050012012 1005001 min.bujqesise pagat qershor 2012 listepagesa nr.pl.147,f136
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 7,608,568 2012-07-02 2012-07-02 19710050012012 1005001 min.bujqesise pagat qershor 2012 listepagesa nr.pl.147,f136
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 59,615 2012-07-02 2012-07-02 19910050012012 1005001 min.bujqesise pagat qershor 2012 listepagesa nr.pl.147,f136
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 70,100 2012-07-10 2012-07-10 21410050012012 1005001 min.bujqesise dieta urdh.min.2149 dt 30.05.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) MAKSIM GJILANI Tirane 30,000 2012-06-25 2012-07-13 19410050012012 1005001 min.bujqesise miremb ashensori kontr nr 125 dt 20.01.2012 fat nr 126 dt 21.06.20120 sr 4633678
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,286,777 2012-06-26 2012-07-13 19710050012012 1005001 min.bujqesise KUOTE nderkomb ECPGR UPOV 2012 i MIN nr 189 dt 7.06.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) MONDIAL SHPK Tirane 50,000 2012-06-25 2012-07-13 19310050012012 1005001 min.bujqesise pritje per te huaj up nr 172/1 dt 1.06.2012 pv dt 1.06.2012 fat nr 98 dt 1.06.2012 sr 8683198
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) KRIJON Tirane 10,669,182 2012-06-26 2012-07-13 19110050012012 1005001 min.bujqesise TVSH urdh nr 183 dt 5.06.2012 fat nr 11182 dt 16.06.2012 sr 861159414
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 391,124 2012-06-26 2012-07-13 19610050012012 1005001 min.bujqesise KUOTE nderkomb ECPGR URDH i MIN nr 188 dt 7.06.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 196,660 2012-06-22 2012-07-13 19510050012012 1005001 min.bujqesise dieta Autoriz dt 06.04.2012,19.04.2012,23.04.2012,31.05.2012 liste pag urdh Minist 187 dt 07.06.2012 ,Urdh sek pergj 1871 dt 11.06.2012 liste dt 21.06.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BEVERAGE DRINK DISTRIBUTION SHPK Tirane 25,488 2012-03-20 2012-04-02 5910050012012 1005001 min.bujqesise pritje up.53/1,28.02.2012,pv28.020.2012,f22,28.02.2012,s01633672,fh7,28.02.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ALES Tirane 32,782 2012-03-20 2012-04-02 5310050012012 1005001 min.bujqesise roje bul.app.23.01.2012,up11,18.01.2012,shtese kon.308/2,18.01.2012,kon.308/1,18.01.2012,f58,29.02.2012,s02157951
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 174,600 2012-03-20 2012-04-02 5810050012012 1005001 min.bujqesise riparim makina up.13,18.01.2012,kon.shtes 310/1,18.01.2012,bul.23.01.2012,shkres app312/1,18.01.2012,f838,06.03.2012.s88912839,s88912826
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 58,257 2012-04-02 2012-04-02 7910050012012 1005001 min.bujqesise pagat nr.pl.145,f133
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 512,628 2012-04-02 2012-04-02 7810050012012 1005001 min.bujqesise pagat nr.pl.145,f133
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 17,390 2012-03-20 2012-04-02 5410050012012 1005001 min.bujqesise uji janar2012m,f1201-159740,ko,3-A-159740-1
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 7,832,458 2012-04-02 2012-04-02 7710050012012 1005001 min.bujqesise pagat nr.pl.145,f133
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 311,769 2012-03-20 2012-04-02 5610050012012 1005001 min.bujqesise tel.shkurt2012,kl1333486957,s7046336190
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 28,258 2012-03-23 2012-04-10 6510050012012 1005001 min.bujqesise vodafon shkurt 2012,kod 2522230975,s107581867
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 100,000 2012-04-09 2012-04-10 83 1005001 2012 602 min.bujqesise Ndihme per nderhyrje kirurgjikale, Urdher 62/61 dt 12.03.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 38,824 2012-04-06 2012-04-10 6410050012012 1005001 min.bujqesise amc tel shkurt 2012,kod520876,s81245253,k35350000100643,s812327864
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) GLOBAL TRAVEL Tirane 97,440 2012-03-27 2012-04-11 2410050012012 1005001 min.bujqesise bileta avioni urdh.312,11.11.2011,f4,01.12.2011,s57355454
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 124,270 2012-04-03 2012-04-12 61/110050012012 1005001 min.bujqesise dieta lista 16.03.2012u.min.32,06.02.2012,aut.582/1,06.02.2012,1024,05.03.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,095,593 2012-04-11 2012-04-12 90 1005001 2012 600 min.bujqesise Tatim Mars 2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,340,934 2012-04-11 2012-04-12 89 1005001 2012 600 min.bujqesise Sigurim Mars 2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 294,880 2012-04-03 2012-04-12 68/110050012012 1005001 min.bujqesise dieta lista 23.03.2012m,aut.258/2,16.01.2012,aut.146,05.02.2012,shkres 13.02.202,up.60/1,13.03.2012,pv13.03.2012,f7,13.03.2012,s0008784
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,603,411 2012-04-11 2012-04-12 89/1 1005001 2012 601 min.bujqesise Sigurim Mars 2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 40,000 2012-04-09 2012-04-16 80 1005001 2012 602 min.bujqesise Likujdim vendim gjyqsor, per muajin prill Vendim7 dt 002011986 Vendim 5848 dt 09.11.2011 Vendim 726 /1 dt 21.11.2011 autorizim 5321/1 dt 06.12.2011
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 53,724 2012-04-09 2012-04-16 82 1005001 2012 602 min.bujqesise posta mars 2012 fat 1674 dt 26.03.2012 seri 02148724