Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 2,715,684,897.68 1,090 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERM. TRAJTIMIT STUDENTAVE Tirane 5,609,598 2012-02-21 2012-02-22 9710110012012 1011001 603 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES SUBVENCION AUT 660/2 DT 20.02.2012 SHKR MINISTRIA E EKONOMISE 932/1 DT 14.02.2012 PARADHENIE
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) TRAJTIM I STUDENTEVE SH.A. VLORE Tirane 6,456,725 2012-02-21 2012-02-22 9810110012012 1011001 603 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES SUBVENCION AUT 660/2 DT 20.02.2012 SHKR MINISTRIA E EKONOMISE 932/1 DT 14.02.2012 PARADHENIE
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Tirane 6,800 2012-02-21 2012-02-22 4810110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES TAKSE AUTOMJETI AUT 300 DT 16.01.2012 FAT 19 DT 16.01.2012 SERI 00964610
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SH.A - TRAJTIMI I STUDENTEVE Tirane 5,023,712 2012-02-21 2012-02-22 9410110012012 1011001 603 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES SUBVENCION AUT 660/2 DT 20.02.2012 SHKR MINISTRIA E EKONOMISE 932/1 DT 14.02.2012 PARADHENIE
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,321 2012-02-21 2012-02-22 8910110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES telefon fat JANAR 2012 KODI 1230487108
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERM. TRAJ. STUD. NR 1 Tirane 37,756,890 2012-02-21 2012-02-22 9110110012012 1011001 603 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES SUBVENCION AUT 660/2 DT 20.02.2012 SHKR MINISTRIA E EKONOMISE 932/1 DT 14.02.2012 PARADHENIE
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) GENCI MUCAJ Tirane 303,600 2012-02-23 2012-02-28 6310110012011 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES SHERBIM KALDAJE UP 37 DT 21.11.2011 PV DT 24.11.2011 FAT 330 DT 25.11.2011 SERI 68342333
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,245,428 2012-03-01 2012-03-02 9710110012012 600 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES PAGE BORDERO MARS 2012 NR. PUN .PLAN 116 FAKT 110
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DIESEL HALL Tirane 65,000 2012-03-02 2012-03-02 6310110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES PRITJE PERCJELLJE URDH 547 DT 8/11/2011 FAT 12 DT 8/11/2011 SERI 0001362
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 205,466 2012-03-01 2012-03-02 9810110012012 600 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES PAGE BORDERO MARS 2012 NR. PUN .PLAN 116 FAKT 110
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 516,536 2012-03-01 2012-03-02 9910110012012 600 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES PAGE BORDERO MARS 2012 NR. PUN .PLAN 116 FAKT 110
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 145,890 2012-03-01 2012-03-02 10110110012012 600 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES PAGE BORDERO MARS 2012 NR. PUN .PLAN 116 FAKT 110
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 333,917 2012-03-01 2012-03-02 10010110012012 600 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES PAGE BORDERO MARS 2012 NR. PUN .PLAN 116 FAKT 110
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 262,139 2012-03-01 2012-03-02 10210110012012 1011001 602,600 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES TELEFON janar 2012 KODI 3220
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) 3TRE-CON IT Tirane 535,140 2012-02-24 2012-03-13 6610110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES KONSULENCA PER TRAJNIM AUT 15 DT 7.02.2012 UP 72 DT 5.07.2011 KONTRATE 332 DT 16.01.2012 FAT .1 .DT 16.01.2012 SERI 01329951
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 127,408 2012-02-27 2012-03-13 94101000012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES konsulence nderkombetare aut.22,1302,24.02.2012,u.min.460/1,19.09.2011,ur.460/1,prot.4882/1,17.10.2011,kurs E 875.93*142.6,J.Q.THOMSON ,SWIFT 60-00-01,00286648,nATIONAL WESTMINSTER BANK
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INTERALBANIAN Tirane 21,100 2012-02-24 2012-03-13 5110110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES SIGURACION MJERTI URDH 1 DT 9.03.2012 FAT 780 DT 29.10.2011 SERI 0187411,FAT 521 DT 30.11.2011 SERI 0189804, FAT 172 DT 5.12.2012 SERI 0189805
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 197,965 2012-02-27 2012-03-13 93101000012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES konsulence nderkombetare aut.22,1302,24.02.2012,u.min.460/1,19.09.2011,ur.460/1,prot.4882/1,17.10.2011, kurs E 1370.72*142.6,BAHRAM BAKHRADIA,SWIFT CODE LYDGB2L,LloydsTSB bank plc,
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 195,160 2012-02-27 2012-03-13 95101000012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES konsulence nderkombetare aut.22,1302,24.02.2012,u.min.460/1,19.09.2011,ur.460/1,prot.4882/1,17.10.2011,kurs E 1351.05*142.6NERIJA PUTINAITE SWEDBANK LT497300010030847599SWIFT code HABALT22
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SERVIS AUTO 2000 Tirane 980,292 2012-02-28 2012-03-15 7310110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES sherbim aut.kontrate ne vazhdim 1738/20 dt 31.08.2011 fat 363 dt 29.09.2011 seri 8850894 pv marrjes ne dorezim dt 1.10.2011 fat 380 dt 4.10.2011 seri 88550912 pv dt 9.11.2011 fat 45 dt 9.11.2011 seri 89
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 17,715 2012-02-28 2012-03-15 9610110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES telefon fat .dhjetor janar 2012 kodi 2606133875
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 125,016,087 2012-03-15 2012-03-15 121 10110012012 602-605 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES pjesmarrje ne konference urh 1310/1 dt 9.03.2012 874773.18eur*142.7lek fat 3241200013dt 17.01.2012 COMMISSIONEUROPEENNE BANKA POPOLARE DI SONDRIO IT24N0569611091EDCEU0509300
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) MAK ALBANIA Tirane 204,000 2012-02-28 2012-03-15 9210110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES Shpenzime konference aut 1302 dt 24.02.2012 urdh 460/1 dt 19.09.2011 fat 119556 dt 4.11.2011
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 131,226 2012-03-16 2012-03-16 /12010110012012 1011001 600 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES 1.7% shkurt 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 834,012 2012-03-16 2012-03-16 12210110012012 1011001 600 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES TATIM shkurt 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 933,579 2012-03-16 2012-03-16 1/12010110012012 1011001 600 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES 9.5&3.5% shkurt 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,158,123 2012-03-16 2012-03-19 2/12010110012012 1011001 600 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES 15% shkurt 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 131,313 2012-03-16 2012-03-19 12010110012012 1011001 601 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES 1.7% shkurt 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 15,410 2012-03-09 2012-03-23 10310110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES telefon fat DHJETOR JANAR 2012 KODI 2606196603
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 977,936 2012-03-23 2012-03-26 15810110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES dieta me jasht aut.43,18251,23.03.2012,umin.13,1825,23.03.2012,aut233,23.3.2012,kurs 6840*142.9
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 138,998 2012-07-02 2012-07-03 30410110012012 1011001 600, MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES page qershor 2012 npl 116 fakt 112
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 145,890 2012-07-02 2012-07-03 30710110012012 1011001 600,606 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES page qershor 2012 npl 116 fakt 112
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,195,552 2012-07-02 2012-07-03 30310110012012 1011001 600, 606 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES page qershor 2012 npl 116 fakt 112
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 724,464 2012-07-02 2012-07-03 30510110012012 1011001 600, MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES page qershor 2012 npl 116 fakt 112
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 609,123 2012-07-02 2012-07-03 30610110012012 1011001 600,606 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES page qershor 2012 npl 116 fakt 112
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 226,270 2012-07-03 2012-07-04 30810110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES telefon maj 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 58,010 2012-03-27 2012-04-02 15310110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES UJE KONTRAT 159767-1 FATSHKURT 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SINTEZA CO Tirane 4,174,865 2012-03-19 2012-04-02 11610110012012 231 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES PAJISJE ELEKTRONIKE AUT 27 DT 2.03.2012 URDH 66 DT 27.06.2011 KONTRATE 3555/5 DT 31.10.2011 PV.MARRJES NE DOREZIM DT 18.11.2011 FA. 2001 DT 18.11.2011SERI 87370501 FH 4 DT 18.11.2011
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DIVITECH Tirane 3,450,000 2012-03-16 2012-04-02 11010110012012 1011001 231 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES PAJISJE ELEKTRONIKE AUT 8520.07.2011KNTRATE NE VAZHD.1974/4 DT 6.06.2011 PV .MARRJES NE DOREZIM 5.07.2011 FAT 87 DT 28.06.2011 SERI 87596909 FH 54 DT 12.07.2011
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) COMMUNICATION PROGRESS Tirane 9,899,992 2012-03-19 2012-04-02 11110110012012 231 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES PAJISJE INFORMATIKE AUT 133 DT 1.11.2011 UP NR 51 DT 1976 DT 1.04.2011 KONTRATE NE VAZHDIM 1976/5 DT 22.07.2011 PV MARRJES NE DOREZIM DT 11.10.2011 FAT. FH .PV MARRJES NE DOREZIM SIPAS LISTES