Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 3,233,146,208.00 1,789 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) B R A T I Tirane 188,400 2012-02-21 2012-02-22 16510040012012 602 ministria ekonomise.shp transporti up dt 1.7.2011, form 3,4 dt 1.7.2011, ft seri 88035426 dt 30.8.2011
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 11,000 2012-02-21 2012-02-22 15010040012012 602 ministria ekonomise.dieta bord dt 16.2.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DEA SECURITY Tirane 348,240 2012-02-16 2012-02-22 12110040012012 602 ministria ekonomise.lik ft roje objekti shtese kontr dt 18.1.2012, ft seri 86527725 dt 31.1.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 2,796 2012-02-21 2012-02-22 14310040012012 602 ministria ekonomise.lik ft poste
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 482,528 2012-02-21 2012-02-22 14710040012012 1004001 602 ministria ekonomise.lik ft energjie nr kontr h 112233
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 296,023 2012-02-21 2012-02-22 15110040012012 602 ministria ekonomise.bl bileta urdher dt 20,31.1.2012, ft seri 00852029 dt 26.1.2012, seri 00852048 dt 1.2.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 13,967 2012-02-21 2012-02-22 14010040012012 602 ministria ekonomise.lik ft cel kod ab 10065138
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 124,709 2012-02-23 2012-02-24 15510040012012 602 ministria ekonomise.lik ft cel kod ab 1006397
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) EAGLE MOBILE Tirane 285,085 2012-02-27 2012-02-27 15110040012012 602 ministria ekonomise.lik ft cel kod ab c 1001456
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,952 2012-02-23 2012-02-28 15410040012012 602 ministria ekonomise.lik ft tel nr kl 1491484497
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) S A V A TO U R S Tirane 707,840 2012-02-23 2012-02-28 16010040012012 602 ministria ekonomise.bl bileta avion urdher dt 11.1.2012, ft seri 89248118 dt 25.1.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 87,390 2012-02-23 2012-02-28 15710040012012 602 ministria ekonomise.lik ft uji kod 3-a-159746-1
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 6,459 2012-02-23 2012-02-28 15810040012012 602 ministria ekonomise.lik ft tel nr kl 153558473
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ZYRE PERFAQESIMI E EKOKEM-PALVELU OY Tirane 2,243,041 2012-02-23 2012-02-28 15810040012012 231 ministria ekonomise.lik diference tvsh urdher min ekon dt 6.10.2011ft seri 39781040 dt 20.7.2011
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 5,518 2012-02-23 2012-02-28 16310040012012 602 ministria ekonomise.lik ft tel nr kl 1783750969
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 17,892 2012-02-23 2012-02-28 16310040012012 602 ministria ekonomise.taks regj up dt 19.12.2011, form 3,4 dt 19.12.2011, ft seri 87453554 dt 19.12.2011
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PANORAMA GROUP Tirane 84,000 2012-02-23 2012-02-28 16610040012012 602 ministria ekonomise.publ up dt 15.12.2011, form 3,4 dt 15.12.2011, ft seri 00663948 dt 26.12.2011
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 121,484 2012-02-28 2012-02-29 16710040012012 600 ministria ekonomise.pag e prap
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 362,992 2012-03-01 2012-03-01 17010040012012 600 ministria ekonomise. paga shkurt 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 556,531 2012-03-01 2012-03-01 17410040012012 600 ministria ekonomise. paga janar 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Tirane 182,523 2012-03-01 2012-03-01 17110040012012 600 ministria ekonomise. paga shkurt 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 233,800 2012-03-01 2012-03-01 17610040012012 600 ministria ekonomise. paga shkurt 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 7,241,594 2012-03-01 2012-03-01 17210040012012 600 ministria ekonomise. paga shkurt 2012 nr pun 201/199
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,228,670 2012-03-01 2012-03-01 17310040012012 600 ministria ekonomise. paga shkurt 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) UNION BANK SHA Tirane 82,014 2012-03-01 2012-03-01 17510040012012 600 ministria ekonomise. paga shkurt 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 13,500 2012-03-01 2012-03-02 17910040012012 606 ministria ekonomise. tat bonusi
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 13,500 2012-03-01 2012-03-02 17810040012012 606 ministria ekonomise. bonus transporti shkurt 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 63,000 2012-03-01 2012-03-02 17710040012012 606 ministria ekonomise. bonus transporti shkurt 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 45,000 2012-03-01 2012-03-02 18010040012012 606 ministria ekonomise. bonus transporti shkurt 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 71,214 2012-03-07 2012-03-07 18410040012012 600 ministria ekonomise. paga me kontr bord dt 29.2.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 38,274 2012-03-13 2012-03-13 20610040012012 600 ministria ekonomise. paga te prap bord janar shkurt 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 82,240 2012-02-27 2012-03-13 16210040012012 602 ministria ekonomise.tat vend gjyqi
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 3,000 2012-02-27 2012-03-13 16910040012012 602 ministria ekonomise.takse regjistrimi up dt 19.12.2011, form 3,4 dt 19.12.2011, ft seri 00401166 dt 24.12.2011
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,512,862 2012-03-13 2012-03-13 20710040012012 600 ministria ekonomise. tat page shkurt 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 371,324 2012-03-13 2012-03-13 20510040012012 600 ministria ekonomise. paga te prap bord janar shkurt 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,960,804 2012-03-13 2012-03-13 20810040012012 600 ministria ekonomise. sig shoq shkurt 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 5,479 2012-02-28 2012-03-15 16810040012012 602 ministria ekonomise.lik ft cel kod ab 1001425
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 11,000 2012-03-01 2012-03-15 18110040012012 602 ministria ekonomise. dieta bord dt 29.2.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) H E K L A Tirane 142,000 2012-02-28 2012-03-15 16510040012012 602 ministria ekonomise.shp publ up dt 16.12.2011, form 3,4 dt 16.12.2011, ft seri 89317843 dt 23.12.2011
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 2,396,107 2012-03-13 2012-03-19 208110040012012 601 ministria ekonomise. sig shoq shkurt 2012