Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 440,764,773.00 1,169 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 127,510 2012-03-01 2012-03-01 10710060012012 600 MPPT paga shkurt nr pun 152/2
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 52,700 2012-03-01 2012-03-01 11010060012012 600 MPPT paga shkurt nr pun 152/1
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 135,001 2012-03-01 2012-03-01 10810060012012 600 MPPT paga shkurt nr pun 152/2
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 50,405 2012-03-01 2012-03-01 10410060012012 600 MPPT paga shkurt nr pun 152/1
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 606,717 2012-03-01 2012-03-01 10910060012012 600 MPPT paga shkurt nr pun 152/10
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA CREDINS Tirane 52,500 2012-03-01 2012-03-01 11310060012012 600 MPPT paga shkurt nr pun 152/1
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 35,000 2012-03-01 2012-03-02 10110060012012 606 MPPT shp transporti shkurt urdher 51 01.04.2010
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 50,000 2012-03-01 2012-03-02 10210060012012 606 MPPT shp transporti shkurt urdher 51 01.04.2010
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 35,000 2012-03-01 2012-03-02 10010060012012 606 MPPT shp transporti shkurt urdher 51 01.04.2010
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 15,000 2012-03-01 2012-03-02 9910060012012 606 MPPT shp transporti shkurt urdher 51 01.04.2010
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,185,160 2012-03-13 2012-03-15 11610060012012 606 MPPT shpenzime varrimi shkurt 2012 shkr 69-13507.03.2012 terheqje me cek Vasilika Bala
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 47,868 2012-03-01 2012-03-15 11510060012012 602 MPPTposte shkurt 2012 fat 1375 26.02.2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,500 2012-02-29 2012-03-15 9810060012012 602 MPPT telefon janar 2012 kodi abon 528833 G Dorezi
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 7,412 2012-02-27 2012-03-15 9510060012012 602 MPPT telefon janar 2012 nr abon 107538291
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 9,500 2012-02-29 2012-03-15 9710060012012 602 MPPT telefon janar 2012 kodi abon 1018572 Y Manjani
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 20,559 2012-02-27 2012-03-15 9410060012012 602 MPPT telefon janar 2012 klienti C1000889
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,096,775 2012-03-20 2012-03-20 12910060012012 600 MPPT tatime shkurt 2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 160,812 2012-03-20 2012-03-20 13110060012012 600 MPPT sigurime shkurt 2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 2,932,458 2012-03-20 2012-03-20 13010060012012 600 MPPT sigurime shkurt 2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 63,400 2012-03-23 2012-03-26 13310060012012 606 MPPT ndihme e menjehershme urdher 18 17.02.2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 9,325 2012-03-23 2012-03-26 13410060012012 600,602 MPPT telefon shkurt M Hasanaj nr regj 1054759
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA CREDINS Tirane 858,600 2012-03-21 2012-03-26 14010060012012 602 MPPT djeta jashte vendit terheqje valute Vasilika Bala 6000 euro me kurs 143.15 leke
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 103,000 2012-03-23 2012-03-26 13210060012012 606 MPPT ndihme e menjehershme urdher 18 17.02.2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 48,755 2012-03-15 2012-03-30 12310060012012 602 MPPT vendim gjyqesor ne favor S Gjata urdher 31 07.03.2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) GENTIAN STRATI/L02211006J Tirane 498,874 2012-03-15 2012-03-30 12710060012012 602 MPPT vendim gjyqesor ne favor A Bunaci urdher 31 07.03.2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) ZYRA E PERMBARIMIT / LUSHNJE Tirane 95,629 2012-03-15 2012-03-30 12010060012012 602 MPPT vendim gjyqesor ne favor V Veliu urdher 31 07.03.2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 585,846 2012-03-15 2012-03-30 12110060012012 602 MPPT vendim gjyqesor ne favor G Laloshi urdher 31 07.03.2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) E.P.S.A Tirane 121,212 2012-03-15 2012-03-30 12510060012012 602 MPPT vendim gjyqesor ne favor N Luku urdher 31 07.03.2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) ALBASE Tirane 522,071 2012-03-15 2012-03-30 11710060012012 602 MPPT vendim gjyqesor ne favor shoq Theos urdher 31 07.03.2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA CREDINS Tirane 147,165 2012-07-02 2012-07-03 32110060012012 600 MPPT paga qershor 2012 nr pun 153/2
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 50,000 2012-07-02 2012-07-03 31210060012012 606 MPPT Shp. transporti qershor 2012 urdher 51 dt. 01.04.2010
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 107,878 2012-07-02 2012-07-03 31510060012012 600 MPPT paga qershor 2012 nr pun 153/2
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 105,934 2012-07-02 2012-07-03 322 10060012012 600 MPPT paga listpritje shkresa 1634 dt.02.04.12 listpagesa qershor 2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,943,619 2012-07-02 2012-07-03 32210060012012 600 MPPT paga qershor 2012 nr pun 153/89
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 15,000 2012-07-02 2012-07-03 30910060012012 606 MPPT Shp. transporti qershor 2012 urdher 51 dt. 01.04.2010
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 388,262 2012-07-02 2012-07-03 31910060012012 600 MPPT paga qershor 2012 nr pun 153/6
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 189,012 2012-07-02 2012-07-03 317 10060012012 600 MPPT paga qershor 2012 nr pun 153/3
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 52,500 2012-07-02 2012-07-03 32010060012012 600 MPPT paga qershor 2012 nr pun 153/1
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 35,000 2012-07-02 2012-07-03 31110060012012 606 MPPT Shp. transporti qershor 2012 ne favor te Y.Manjani urdher 51 dt. 01.04.2010
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 1,767,535 2012-07-02 2012-07-03 31410060012012 600 MPPT paga qershor 2012 nr pun 153/2