Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati i Keshillit te Ministrave (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 807,067,786.00 817 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 648,355 2012-03-07 2012-03-21 7710030012012 602 KM pritje percjellje vkm258,3.06.1999,f11,31.01.2012,s87980036
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ASTRIT KOLLI Tirane 165,000 2012-03-07 2012-03-21 7810030012012 602 KM kartolina up.70,23.12.2011,pv24.12.2011,f45,27.12.2011,s5875947,fh41,27.12.2011
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 29,244 2012-03-07 2012-03-21 7610032012 602 KM posta shkurt2012,f1360,26.02.2012,s87420510
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALEKSANDER LASKA (L02205028J) Tirane 1,209,860 2012-03-07 2012-03-21 8310030012012 602 KM zbukurimet e vitit te ri up.65,12.12.2011,pv13.12.2011,f23,20.12.2011,s88562673,fh36,20.12.2011,vkm10.01.2007
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VILSON BEJKO Tirane 65,850 2012-03-06 2012-03-21 6910030012012 602 KM bl libra korespondence up 64 dt 9.12.2012 pv 12.12.2011 fat 40 dt 12.12.2011 sr 85108433 fh 6 dt 28.02.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 175,015 2012-03-06 2012-03-21 6810030012012 600 KM ore j orarit shkr min fin nr 965/2 dt 3.02.2012 shkr 574 dt 27.02.2012 shkr 18.02.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Tirane 30,500 2012-03-07 2012-03-21 8210030012012 602 KM kontroll auto urdh.1.03.2012,f112,01.03.2012,s00965551
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ASTRIT KOLLI Tirane 840,000 2012-03-07 2012-03-21 11210032012 602 KM kartolina up.66,21.12.2011,pv22.12.2011,f40,25.12.2011,s5875990,fh37,25.12.2011
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 122,440 2012-03-07 2012-03-21 8110030012012 602 KM taks leje qarkullimi urdh.01.03.2012,f87/t,01.03.2012,s00403402
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 75,331 2012-03-07 2012-03-21 68 1003001 2012 600 602 KM Ore jasht orarit Shkrese 1 Mars 2012 Shkrese 574 dt 27.02.2012 Shkrese 18.02.2012 Shkrese MF 965/2 dt 03.02.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,771,626 2012-03-27 2012-03-28 9210030012012 600 KM paga mars nr. p. 128 f. 106
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 241,437 2012-03-27 2012-03-28 94100300120125 602 KM paga mars 2012 list pagese
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 426,356 2012-03-27 2012-03-28 9110030012012 600kmpaga mars 2012nr.pu.pl128f.106
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,982,969 2012-03-27 2012-03-28 9310030012012 600 KM paga mars nr p 128 f 106
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ERANDO SPAHIU Tirane 105,000 2012-03-15 2012-03-30 8410030012012 602 KM blerje zinxhir up.11,10.01.2012,pv11.01.2012,f3,20.02.2012,s0005044,fh5,28.02.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 2,847 2012-06-27 2012-07-11 20310030012012 602 KM telefon maj nr 1183076825 f 5.6.2012 s 706080638
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,208,326 2012-06-22 2012-07-11 20010030012012 602 KM tel maj 2012 nr 1366187399
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 511,900 2012-06-22 2012-07-13 19910030012012 602 KM pritje vkm 258 3.6.1999 f 31.5.2012 s 88030411
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RABIJE GILA Tirane 34,357 2012-06-22 2012-07-13 20110030012012 602 KM kolaudim sh 18.6.2012 f 30.5.2012 s 855501145
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ASTRIT KOLLI Tirane 398,000 2012-06-22 2012-07-13 20210030012012 602 KM printer up 27.4.2012 pv 2.5.2012 f 2.5.2012 fh 2.5.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 9,600 2012-03-20 2012-04-02 2010030012012 602 KM blerje materiale pastrimi ,urdh,6.03.2012,up.27,11.04.2011,f77,12.04.2011,pv,fh7,12.04.2011,pv11.04.2011
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 34,464 2012-03-20 2012-04-02 8010030012012 602 KM taxa leje qarkullimit rrugor,urdh.13.03.2012,f33,13.03.2012,s00401012,
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 1,178,464 2012-04-02 2012-04-02 9810030012012 1003001 602 KM ENERGJI SHKURT 2012,KON.b-110037,F09.03.2012,S116015037
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,225,299 2012-03-16 2012-04-02 7610030012012 602 KM tel.shkurt2012,fat6.03.2012,s704638225
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) PASTARELLA Tirane 7,230 2012-03-16 2012-04-02 7710030012012 600,601 KM pritje vkm258,3.06.1999.upag.10.01.2012,f169,10.01.2012,s865338770,prog.10.01.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 20,060 2012-03-20 2012-04-02 8110030012012 602 KM uji shkurt2012,f31.08.2012,nr.1108-159467-2-1,kon.2-A-159467-1
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 201,050 2012-03-26 2012-04-03 8610030012012 602 KM tel.shkurt 2012,ab.1065050,02.03.2012,s107579463
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 688,439 2012-03-26 2012-04-03 8910030012012 602 KM bileta me jashte prog.16.03.2012,f503,26.03.2012,s02387556
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 126,000 2012-04-09 2012-04-10 11110030012012 602 KM bonus transporti bordero 04.04.2012,
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 328,500 2012-04-09 2012-04-10 10810030012012 602 KM bonus transporti boredero 04.04.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 31,500 2012-04-09 2012-04-10 10610030012012 602 KM bonus transporti bordero 04.04.2012,ilir kadia
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) SHPIRAGU / TIRANE Tirane 478,656 2012-03-26 2012-04-10 9010030012012 602 KM materiale pastrimi up.18.05.03.2012.pv6-7.03.2012,f384,19.03.2012,s2150786,fh9,19.03.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,858,500 2012-04-05 2012-04-10 10110030012012 602 KM me jashte kurs 1e*142.9,20000*142.9,prog 04.04.2012,aut.04.04.2012hamide rusmaili ID027774645
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,186,500 2012-04-05 2012-04-10 10010030012012 602 KM me jashte kurs 1$*109.3,20000*109.3,prog 04.04.2012,aut.04.04.2012hamide rusmaili ID027774645
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 31,500 2012-04-09 2012-04-10 11010030012012 602 KM bonus transporti bordero 04.04.2012,oerd bylykbashi,
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 3,000 2012-03-26 2012-04-11 8210030012012 602 KM riparim printeri urdher 14,30.01.2012,pv31.01.2012,01.2.2012,f83011054,07.02.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INSTITUTI I SIGURIMEVE SH.A. Tirane 87,350 2012-03-26 2012-04-11 8710030012012 602 KM siguracion tpl up.8,3.01.2012,pv 04.01.2012,f93,23.01.2012,s88304495
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VILSON BEJKO Tirane 467,340 2012-04-02 2012-04-11 9610030012012 602 KM blerje libra up16,10.02.2012,pv11.02.2012,f47,22.03.2011,s85108450,fh11,22.03.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) MENTOR KOLICAJ(L11408012U) Tirane 200,000 2012-03-26 2012-04-11 9110030012012 602 KM vendosje heqje dekori up.10,09.01.2012,pv09.01.2012,f2,09.01.2012,s5313702
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALB AM 1 Tirane 102,030 2012-03-26 2012-04-11 8810030012012 602 KM materiale elektrike up.17,01.03.2012,pv01.03.2012,f121,02.03.2012,s01031271,fh7,02.03.2012