Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 8,345,457.00 45 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 9,300 2013-12-30 2013-12-30 4110940012013 1094001 Dieta brenda vendit urdher per likujdim nr.934 dt.27.12.2013 listpagesa dt.27.12.2013
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 34,000 2013-12-30 2013-12-30 4210940012013 1094001 Dieta brenda vendit urdher per likujdim nr.934 dt.27.12.2013 listpagesa dt.27.12.2013
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 51,500 2013-12-30 2013-12-30 4310940012013 1094001 Dieta brenda vendit urdher per likujdim nr.934 dt.27.12.2013 listpagesa dt.27.12.2013
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 202,410 2013-12-13 2013-12-17 2610940012013 1094001 kancelari Up.9 dt.03.12.2013 njoft.fituesi 05.12.2013 pv perfund. dt.05.12.2013 fat.110992212 dt.05.12.2013 fh.3 dt.05.12.2013
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTER-ALB OIL Tirane 478,625 2013-12-13 2013-12-17 2810940012013 1094001 karburant Up.7 dft.03.12.2013 pv perf. dt.06.12.2013 njoft.fituesi dt.05.12.2013 fat 273 seria 11787273 dt.06.12.2013 fh.4 dt.06.12.2013