Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 2,715,684,897.68 1,090 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) KASTRATI SHA Tirane 621,746 2013-04-29 2013-04-29 11810110012012 602 m.arsimit karburant up.min.brend,5/6,27.1.2012,urdh229,3267/2,05.6.2012,kv3267/4,20.6.2012,f49,22.1.2013,s06540399,fh2,22.1.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NAZERI 2000 Tirane 327,000 2013-04-29 2013-04-29 15710110012012 602m.arsimit roje up2698/1,19.7.2012,kv2698/5,13.8.2012,f51,31.1.2013,s0718151
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) FILARA Tirane 1,466,000 2013-04-29 2013-04-29 11210110012012 602 m.arsimit libra publikime up17,pr4389,27.7.2012,u313,pr4389/1,27.7.2012urdh433,pr4542/5,10.9.2012,pv10.10.2012,f14,10.10.2012,s.3425278,vkm107,10.2.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) GECI Tirane 62,652 2013-04-26 2013-04-29 17310110012012 602 m.arsimit konference qera salle irdh 92,1229,4.3.2013,f405,09.3.2013s06600405
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INTERALBANIAN Tirane 253,919 2013-04-04 2013-04-05 12510110012012 602 m.arsimit sig.auto up.4,22.1.2013,pv3,4,22.1.2013,f290,5.3.2013,s06499540
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ELINDA MORINA Tirane 60,000 2013-04-04 2013-04-05 12610110012012 602 m.arsimit bl.gome up.30/1,17.12.2012,pv3,4,17.12.2012,f11,17.12.2012,s003702,fh16,18.3.2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 15,703 2013-04-04 2013-04-05 13110110012012 602 m.arsimit tatim honorare
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 15,500 2013-04-04 2013-04-05 13510110012012 602 m.arsimit sherb.ndryshme up.7,27.3.2013,pvform5,27.3.2013,f35,27.3.2013,s6481419
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERM. TRAJ. STUD. NR 1 Tirane 14,937,616 2013-04-05 2013-04-05 13910110012012 603 m.arsimit subvension aut 1848,4.4.2013,sit shp janar2013,shkr103,19.2.2.2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 58,537 2013-05-07 2013-05-08 18310110012012 600 m.arsimit paga pl 116,f112
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 198,372 2013-05-14 2013-05-15 910110012012 1011001 602 m.arsimit energji f136210070Mshkurt2013,klTR1C110110045053
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SH.A - TRAJTIMI I STUDENTEVE Tirane 1,851,172 2013-05-22 2013-05-30 22610110012013 603 m.arsimit subvencion aut.2643/4,21.5.2013,situacion prill2013,shkres percj.25,06.5.2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERMARJA TRAJTIMIT STUDENTEVE Tirane 2,000,000 2013-05-22 2013-05-30 22710110012013 603 m.arsimit subvencion aut.2643/4,21.5.2013,situacion prill2013,shkres percj.68,13.5.2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 4,234,000 2013-05-09 2013-05-10 18710110012012 602 m.arsimit burse ekselence urdh79,509/1,21.20.2013,aktmarrv2292/24.4.2013,list pagesa6.5.2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 62,000 2013-05-03 2013-05-10 17810110012012 602 m.arsimit dieta u481,6770,27.1.2010,listpagesa 30.4.2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 335,040 2013-05-03 2013-05-10 18210110012012 602 m.arsimit sherbim mjeti up2,678,7.2.2013,njf116/3,21.3.2013,urdh4/2,116/4,7.4.2013,kon.116/6,8.4.2013,pvmarrjes30.4.2013,fat193,30.4.2013,s07789697
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) P I RR O Tirane 51,500 2013-05-03 2013-05-10 16010110012012 602 m.arsimit PRITJE PERCJELLJE U131/2,2072/3,30.3.2012,F86,06.4.2012,S86947486
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERMARJA TRAJTIMIT STUDENTEVE Tirane 2,725,893 2013-05-07 2013-05-13 18010110012012 603 m.arsimit subvension aut 2160/3,29.4.2013,sit.shp.mars2013,shkres percj.pr.44,12.4.2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 4,703 2013-05-09 2013-05-13 18910110012012 602m.arsimit tatim honorare aut17,pr.2506,7.5.2013,kv257/1,17.1.2013,tatim burim,lispagesaprill2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERM. TRAJ. STUD. NR 1 Tirane 15,192,626 2013-05-07 2013-05-13 18710110012012 603 m.arsimit .subvension aut dt 6.5.2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 358,358 2013-05-08 2013-05-13 19210110012013 602 m.arsimit dieta euro.2500*143.2up.124,pr1059/4,02.4.2013,aut.07/5,07.5.2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 76,482 2013-05-09 2013-05-13 18410110012012 602 m.arsimit posta fat2055,26.4.2013,s02130657,prill2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 62,460 2013-05-09 2013-05-13 18510110012012 602 m.arsimit aut04/5,04.5.2013,fat169/T,06.5.2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,320,398 2013-05-08 2013-05-13 19110110012013 602 m.arsimit konsulent i huaj aut 16,pr2477,6.5.2013,up.72.pr8082,31.12.2010,kv.2,6911/2,20.1.2012,GBP13700*169.13lek
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 42,323 2013-05-09 2013-05-13 18810110012012 602m.arsimit honorare aut17,pr.2506,7.5.2013,kv257/1,17.1.2013,tatim burim,lispagesaprill2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Tirane 1,800 2013-05-09 2013-05-13 18610110012012 602m.arsimit taksa auto2013,aut04/5,04.5.2013,fat349TR2,06.5.2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ANASTAS KOTE Tirane 10,000 2013-05-14 2013-05-16 19810110012012 602 m.arsimit vendime gjyqi shkr.1918/6,05.4.2013,vendim 46,3.5.2012,zpermb,213,17.7.2012,valjer peshkepia
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 10,000 2013-05-14 2013-05-16 19910110012012 602 m.arsimit vendime gjyqi shkr.1918/1,05.4.2013rami saphiu
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) TRIS COMPANY Tirane 10,000 2013-05-14 2013-05-16 19710110012012 602 m.arsimit vendim gjyqi azbije rama shk.1918/3,05.4.2013,vendim 65,28.1.2009,shkres 79,04.5.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Tirane 10,000 2013-05-14 2013-05-16 20010110012012 602 m.arsimit vend gj.shkres 1918/2,05.4.2013,vendim 002012802(130),13.3.2012infosoft sistem
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 20,000 2013-05-14 2013-05-16 19610110012012 602 m.arsimit vendim gjyqi shkres 54,04.2.2011,shkr.1918,5.4.2013,ALTIN SKENDO
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 20,000 2013-05-14 2013-05-16 19410110012012 602 m.arsimit vendim gjyqi shkres 1918/5,05.4.2013,vendim gj.1652,22.6.012,shk.zp.9454,03.12.2012,aurela bicja
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 480,480 2013-05-14 2013-05-16 19010110012012 602 m.arsimit sherbim automjet up2,pr678,7.2.2013,kv116/6,8.4.2013,pvmd02.5.2013,f197,02.5.2013,s07789701
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BASHA & I Tirane 20,000 2013-05-14 2013-05-16 19510110012012 602 m.arsimit vendim gjyqi shkres 43,24.6.2010,shkr.1918/4,5.4.2013,aleksander nushi
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 86,520 2013-05-21 2013-05-22 21010110012013 602 m.arsimit shp uji fat1303,159767-1-1,marsprill2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) COFFEE CLUB Tirane 63,600 2013-05-21 2013-05-23 2201010110012013 602 m.arsimit shp spritje percjellje up11,23.4.2013,pv23.4.2013,njf.2.5.2013,f2937,02.5.2013,s08025487,fh23,02.5.2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) MANDIA PRINT Tirane 12,852 2013-05-21 2013-05-23 17410110012012 602 m.arsimit shp konference u92,pr1229,4.3.2013,pvemergjence 4,8.3.2013,f31,15.3.2013,s06719217
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INTERALBANIAN Tirane 33,584 2013-05-21 2013-05-23 1751010110012013 602 m.arsimit shp siguracion up10,18.4.2013,pv18.40.2013,njof.fit app23.4.2013,f637,23.4.2013,s08258587
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 18,991 2013-05-21 2013-05-23 21110110012012 602 m.arsimit tel rill2013,ab2606133875
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 10,016 2013-05-21 2013-05-23 21210110012012 602 m.arsimit tel rill2013,ab2606196603