Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati i Keshillit te Ministrave (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 807,067,786.00 817 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 43,500 2013-10-29 2013-11-13 30910030012013 602KM vodafon shtator 2013 nr.ab.21575476242,fat dt.2.10.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 47,220 2013-11-07 2013-11-22 31510030012013 602 shpenz.uji tetor 2013,nr.kontrat 159467-1,nr.kontrat 159467-2,fat nr 1310-159467-1-1,dt 29.10.2013,fat nr.1310159467-2-1 dt 29.10.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 99,504 2013-11-07 2013-11-22 31610030012013 602 shpenz.postar tetor 2013,fat nr.3962,dt 28.10.2013,seri 02126575
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) EMA IBR O Tirane 440,000 2013-11-07 2013-11-22 3171003001 602 pritje-percjellje programe dt 01.01deri 31.12.2012,UP nr.1 dt 03.01.2013 Pv dt 03.01.20122
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ASA AUTO STAR ALBANIA Tirane 686,079 2013-11-07 2013-11-22 318 10030012013 602 srervis mjeti kontrata ne vazhdim,fat nr.128581 dt.26.9.2013 seri 72768624,fat nr.128764 dt.07.10.2013,seri 72768811,fat 129044 dt.21.10.2013,seri 72769095,fat nr.129144 dt.25.10.2013 seri 72769199,fat.nr.129198 dt.28.10.2013,seri 72769
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) C L A S S I C Tirane 260,917 2013-11-07 2013-11-22 319 10030012013 602KM servis mjeti,fat 365 dt.5.8.2013 seri 08225971,fat nr.453 dt.10.10.2013 seri 11410553,fat460 dt.16.10.2013 seri 11410565,fat.nr.462 dt.17.10.2013 seri 11410563,fat474dt.25.10.2013seri 11410580,fat 475 dt.25.10.2013,seri 11410581 kontr
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBFLOWER Tirane 286,440 2013-11-07 2013-11-22 320 10030012013 602KM pritje-percjellje fat nr.107 date 27.05.2013,seri 07264607,program dt 22.05.2013,U.Pagese dt.22.05.2013 .
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 28,800 2013-11-07 2013-11-22 321 10030012013 602 rimb.pashaport dipllomatike,rimb.cel gusht 2013.urdher 518 dt.2.11.2009,shk.nr.2864d dt.23.9.2013,bordero dt.6.11.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 30,250 2013-11-07 2013-11-22 322 10030012013 602 rimb.pasap.dipllomatike rimb.cel gusht 2013.Urdher dt 2.11.2013,shk.nr.2864,dt.23.9.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 12,000 2013-11-07 2013-11-22 323 10030012013 602 rimb.pasap.dipllomatike.Urdher dt 2.11.2013,shk.nr.2864,dt.23.9.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ERA 2000 Tirane 5,856 2013-11-07 2013-11-22 324 10030012013 602 Km pritje-percjellje,program dt.16.10.2013 fat.nr.1340 dt 17.10.2013 seri09487894
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 587,508 2013-11-20 2013-11-22 32710030012013 1003001 602 KM shpenz.energjie,tetor 2013 B-207591,fat.dt.31.10.2013 seri 603304526,Kontrat B-110039,fat.dt.31.10.2013 seri 603304685,Kontr.B-207590,fat.dt.8.11.2013 seri 603426233,kont.B-110037,fat.dt.31.10.2013 seri 603304604
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) EMA IBR O Tirane 332,000 2013-11-13 2013-11-22 32710030012013 602KM pritje-percjellje,Program dt.1.1.2013- 31.12.2013.UP nr.1 dat.3.1.2013,Pv dt 3.1.2013 Pv dt 3.1.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 3,297 2013-11-20 2013-11-22 32810030012013 602KM tel shtepi/kryem maj,shtator 2013,Nr. klientit 310001597476,fat dt.31.052013 seri 715399537,fat.nr.30.09.2013 seri 716086749
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 732,704 2013-11-20 2013-11-22 32910030012013 602KM tel aparati,tetor 2013,Nr. klientit 310001719675,fat dt.31.10.2013 seri 716424644
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,800 2013-11-20 2013-11-22 33010030012013 602KM linja tel aparati,tetor 2013,fat dt.31.10.2013 seri 90206116
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 660,742 2013-11-21 2013-11-22 33110030012013 602KM pritje-percjellje,fat nr.112 seri 05974554,113 seri 05974555,114 seri 05974556,115 seri 05974557 dt.16.10.2013,fat nr.118 seri 05974560 dt.29.10.2013,fat nr.120 seri 05974562,121seri 05974563,122 seri 05974564,123 seri0597,124,125,126
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 144,045 2013-11-20 2013-11-22 33110030012013 602KM, shtypi i brendshem,kontrata ne vazhdim fat nr.339seri 02127039,fat nr.340 seri 02127040,fat nr.341 seri 02127041,fat nr.342 seri 02127042,dt.6.11.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) SHQIP Tirane 35,000 2013-12-20 2013-12-31 38810030012013 602 publikime kontrat dt.4.12.2013,dt.19.11.2013,fat.nr.349,dt.12.12.2013 seri 11212002,fat.nr.363 dt.12.12.2013 seri 11212016
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 19,678 2013-12-26 2013-12-31 397100300120131 602 shpenz.cel Kodi i ab.530924,fat.dt.8.nentor 2013 seri 0000000117163193
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BT SOLUTIONS Tirane 567,048 2013-12-26 2013-12-31 39810030012013 602 kontrata ne vazhdim miremb.kondicionimi fat nr.116 dt.6.12.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) GLOBUS TRAVEL SH.P.K Tirane 68,385 2013-12-26 2013-12-31 39910030012013 602 bileta me jasht program dt.26.11.2013,fat nr.30.dt 21.12.2013 seri 14177831
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) PUBLIKIME SHQIPTARE Tirane 24,000 2013-12-26 2013-12-31 40010030012013 602,publikim kontrat dt.6.12.2013,fat nr.1 dt.9.12.2013 seri 12706001
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ADRION / TIRANE Tirane 90,909 2013-12-26 2013-12-31 40110030012013 602 abonim shtypi i huaj U.P dt.nr.10 dt.7.01.2013,PV dt.8.01.2013,fat.nr.2647 dt.23.12.2013 seri 09531247
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ENERTA KENDELLA Tirane 267,500 2013-12-30 2013-12-31 40110030012013 pritje -percjellje U.P nr.35 dt.15.09.2013.P.V. dt.15.09.2013,kontrat sherbimi nr.2761//4,fat.nr.02 dt.18.9.2013,seri 0007602,fat.nr.01,dt.15.09.2013,seri 0007601,fat.nr.03.dt.2.10.2013 seri 0007603,fat.nr.4,dt.3.10.2013 seri 0007604,fat.nr
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 1,496,220 2013-12-30 2013-12-31 40310030012013 pritje-percjellje UP.nr.34 dt.15.09.2013 P.V. dt.15.09.2013.kontrat sherb.nr.2761/3,dt.15.09.2013,fat.nr.232,dt.5.12.2013 seri 11293948,fat.nr.233,dt.5.12.2013,seri 11293949,fat.nr.234,dt.5.12.2013,seri 11293950,fat.nr.239,dt.6.12.2013 seri
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ARBA/SH Tirane 346,560 2013-12-30 2013-12-31 40410030012013 pritje-percjellje UP nr.39 dt.29.09.2013,fat.nr.2047,dt.3.12.2013 seri 05406896.fh.nr.77,dt.26.12.2013,kontrat sherb nr 2761 dt 30.09.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 20,043 2013-12-30 2013-12-31 40710030012013 sherb cel kodi ab.542459 seri 0000000117168494-5,fat.nentor 2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) MIREMANUSHA Tirane 5,665 2013-12-30 2013-12-31 40810030012013 pritje-percjellje,U.Pagese dt.31.10.2013 prog.dt.31.10.2013 fat.nr.46,dt.31.10.2013 seri 10701446
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) FLONJA Tirane 529,200 2013-12-30 2013-12-31 40910030012013 sherbim lyerje,Kontr.nr.2640,Prot dt.2.09.2013,fat.nr.14 dt.13.12.2013,seri 86952864
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BUKURIJE DAJA Tirane 18,000 2013-12-30 2013-12-31 41010030012013 pritje-percjellje dekori,UProk nr.36 dt.15.09.2013,,fat.nr 105 dt 9.10.2013,fh.nr.78,dt 26.12.2013,fat,nr.110 dt.14.10.2013,fh.nr.110 dt.14.10.2013,fat.nr.104 dt.7.10.2013,fh.nr.80 dt.26.12.2013.prog. dt.13.10.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) SHQIP Tirane 56,000 2013-12-30 2013-12-31 41110030012013 602 publikime shkres nr.1942/2 prot dt.17.12.2013.fat.nr.394mdt.26.12.2013,U.pagese date 26.12.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) SHPETIM XIBRAKU Tirane 318,000 2013-12-30 2013-12-31 41110030012013 pritje-percjellje,Progr.dt 31.10.2013,fat.nr.354 dt.13.11.2013 seri 12145528
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) PROSOUND Tirane 1,708,400 2013-12-30 2013-12-31 40210030012013 pritje-percjellje,UP.nr.38 dt.15.09.2013,Pv. dt.15.09.2013,kontrat sherb.nr.2761/7,fat..nr.702,dt.13.11.2013,seri 12242702,fat.nr.703,dt.14.11.2013,seri 12242703,fat. nr.704,dt.18.11.2013 seri 12242704,fat.nr. 705.dt. 20.11.2013, seri 12242
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ARAL Tirane 1,738,776 2013-12-30 2013-12-31 40510030012013 pritje-percjellje,bl moket ceremonial UP nr.37,dt.28.11.2013,Pv.dt.15.09.2013,fat.nr.99,100,101,dt.28.11.2013,fat.nr.fat.nr.102,103,104,105,106,107,dt.29.11.2013,seri 07769002-07769009
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DIXHI PRINT - AL Tirane 1,766,633 2013-12-30 2013-12-31 40610030012013 pritje-percjellje,sherb.me printim,sdeziv,baner e tj,UP.nr.40,dt.15.9.2013,PV dt.15.09.2013,fat.nr.1040- 1048,dt.1,2,3,4,8,9,24.tetor,2013,seri nga 06784340-06784348
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ERAL CONSTRUCTION COMPANY Tirane 770,448 2013-11-22 2013-12-02 332 10030012013 602 KM Kont 2059 dt 28.06.2013 fat nr 12 dt 15.08.2013 seria 099993212 FH 43 dt 28.08.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) SINTEZA CO Tirane 168,000 2013-11-22 2013-12-02 333010030012013 231 KM kontr 2155 dt 11.07.2013 PV dorezimi 26.07.2013 fat nr 1290 dt 26.07.2013 seria 07409290 FH nr 38 dt 26.07.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,223,014 2013-11-22 2013-12-02 334 10030012013 602 KM Kontr nr 2728 date 06.09.2013 fat 32 dt 18.06.2013 seri 10548982 FH 48 dt 18.09.2013 fat 15 dt 31.10.2013 seri 10549815 FH 54 date 31.10.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBFLOWER Tirane 286,440 2013-11-25 2013-12-02 336 10030012013 602 KM kontr ne vazhdim 210/1 dt 18.01.2013 fat 124 dt 11.06.2013 seria 07264624