Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Drejtesise (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 925,853,233.00 989 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 999,132 2013-07-01 2013-07-01 32210140012013 MINISTRIA E DREJTESISE PAGA LIST PAGES QERSHOR 2013 nr pun 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,820,340 2013-07-01 2013-07-01 32310140012013 MINISTRIA E DREJTESISE PAGA LIST PAGES QERSHOR 2013,NP136/136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,043,310 2013-07-01 2013-07-01 32110140012013 MINISTRIA E DREJTESISE PAGA LIST PAGES QERSHOR 2013 nr pun 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 8,507 2013-07-08 2013-07-09 33510140012013 MINISTRIA E DREJTESISE page e prapambetur list pages qershor 2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 6,848 2013-07-08 2013-07-09 33710140012013 MINISTRIA E DREJTESISEpages raporte mjeksore list pages qershor 2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 24,744 2013-07-08 2013-07-09 33610140012013 MINISTRIA E DREJTESISE page e prapambetur list pages qershor 2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 514,124 2013-07-03 2013-07-10 32710140012013 1014001 MINISTRIA E DREJTESISE energji kon c-110816 fat qershor 2013 139718909
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 63,416 2013-06-18 2013-07-12 30210140012013 MINISTRIA E DREJTESISE dieta,440 euro me 143.9,urdher nr 269 dt 14.06.2013,kerkese dt 17.06.2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 286,121 2013-07-11 2013-07-12 34810140012013 MINISTRIA E DREJTESISE tel fat 1/6/2013 seri 112706229
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 135,000 2013-06-21 2013-08-05 29010140012013 602-MINISTRIA E DREJTESISE pjesemarrje ne konferenca,V.K.M nr 437 ft 22.05.2013,urdher ministri nr 23,23/1,23/2,74,75,76,102,103,104,188/3,189/4,188/4,189/5,186/6 dt 11.01.2013-19.05.2013,bordero dt 10.06.2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 67,500 2013-06-21 2013-08-05 29110140012013 602-MINISTRIA E DREJTESISE pjesemarrje ne konferenca,V.K.M nr 437 ft 22.05.2013,urdher ministri nr 23,23/1,23/2,74,75,76,102,103,104,188/3,189/4,188/4,189/5,186/6 dt 11.01.2013-19.05.2013,bordero dt 10.06.2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 18,000 2013-06-21 2013-08-05 29210140012013 602-MINISTRIA E DREJTESISE pjesemarrje ne konferenca,V.K.M nr 437 ft 22.05.2013,urdher ministri nr 23,23/1,23/2,74,75,76,102,103,104,188/3,189/4,188/4,189/5,186/6 dt 11.01.2013-19.05.2013,bordero dt 10.06.2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 207,000 2013-06-21 2013-08-05 29310140012013 MINISTRIA E DREJTESISE honorare urdh 23 dt 11.01.2013 nr 23/1 dt 12.01.2013 23/2 dt 12.01.2013 nr 47 dt 15.02.2013 nr 75 dt 16.02.2013 nr 76 dt 16.02.2013 nr 102 dt 15.03.2013 bordwero qershor 2013 mbajt 10%
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UNION BANK SHA Tirane 18,000 2013-06-21 2013-08-05 29410140012013 MINISTRIA E DREJTESISE honorare urdh 23 dt 11.01.2013 nr 23/1 dt 12.01.2013 23/2 dt 12.01.2013 nr 47 dt 15.02.2013 nr 75 dt 16.02.2013 nr 76 dt 16.02.2013 nr 102 dt 15.03.2013 bordwero qershor 2013 mbajt 10%
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 49,500 2013-06-21 2013-08-05 29510140012013 MINISTRIA E DREJTESISE honorare urdh 23 dt 11.01.2013 nr 23/1 dt 12.01.2013 23/2 dt 12.01.2013 nr 47 dt 15.02.2013 nr 75 dt 16.02.2013 nr 76 dt 16.02.2013 nr 102 dt 15.03.2013 bordwero qershor 2013 mbajt 10%
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 108,000 2013-06-21 2013-08-05 29610140012013 602-MINISTRIA E DREJTESISE pjesemarrje ne konferenca,V.K.M nr 437 ft 22.05.2013,urdher ministri nr 23,23/1,23/2,74,75,76,102,103,104,188/3,189/4,188/4,189/5,186/6 dt 11.01.2013-19.05.2013,bordero dt 10.06.2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) P I R R O Tirane 24,000 2013-06-21 2013-08-05 29910140012013 602-MINISTRIA E DREJTESISE medalje,pv emergjence dt 29.05.2013,fat nr 46 dt 29.05.2013,seri 03748996,fh nr 26 dt 29.05.2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 71,000 2013-06-21 2013-08-05 30010140012013 602-MINISTRIA E DREJTESISE tatim ne burim te pjesemarrje ne konferenca
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VASAA Tirane 48,000 2013-06-21 2013-08-05 30110140012013 602-MINISTRIA E DREJTESISE riparime,pv emergjence dt 10.06.2013,fat nr 181 dt 07.06.2013,seri 09771851,fh nr 15 dt 11.06.2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) EUGEN VORPSI Tirane 38,400 2013-06-24 2013-08-05 30310140012013 MINISTRIA E DREJTESISE ,STAMPIM,PV EMERGJENCE 6/6/13,FAT 5 D 3/6/13 S 002244,FH 31 D 12/6/13
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,800 2013-06-26 2013-08-05 30410140012013 MINISTRIA E DREJTESISE tel linje ne dispozicion fat maj 2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 174,192 2013-06-26 2013-08-05 30510140012013 MINISTRIA E DREJTESISE posta muaj 2013 kontrate 667/1 dt.26.01.11 fat.2507 dt.26.05.13 sri 08743709
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 10,000 2013-06-26 2013-08-05 30610140012013 MINISTRIA E DREJTESISE vendim gjygji nr 112 dt 18/11/2010 (brunilda kondi)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 10,000 2013-06-26 2013-08-05 3071000010140012013 MINISTRIA E DREJTESISE vendim gjygji nr 54 dt 17/6/2011 (eriketa korini )
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 10,000 2013-06-26 2013-08-05 30810140012013 MINISTRIA E DREJTESISE vendim gjyqi Burhan Malevi v.225,31.5.2007,shk.p.10307,29.9.2011
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 10,000 2013-06-26 2013-08-05 30910140012013 MINISTRIA E DREJTESISE vendim gjygji nr.1547 dt 1/10/2008 (Engjell Hysi)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 10,000 2013-06-26 2013-08-05 31010140012013 MINISTRIA E DREJTESISE vendim gjyqi Anita Gusho vend.75,12.9.2011,shk 2140,02.3.2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 10,000 2013-06-26 2013-08-05 31110140012013 MINISTRIA E DREJTESISE vendim gjygji nr.1908 dt 25/11/2008 (Albert Dyrkaj)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 10,000 2013-06-26 2013-08-05 31210140012013 MINISTRIA E DREJTESISE kthim page Mariglen LLanaj u.min.5479/1,01.10.2012,shk.p3642,04.6.2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 10,000 2013-06-26 2013-08-05 31310140012013 MINISTRIA E DREJTESISE vendim gjyqi kthim page Sali Merkaj u.min461,31.10.2012,shk.p6986,19.9.2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) JULIAN PERGEGA Tirane 10,000 2013-06-26 2013-08-05 31410140012013 MINISTRIA E DREJTESISE vendim gjygji nr292 dt 2/6/2013 (vjollca gjoka)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 10,000 2013-06-26 2013-08-05 31510140012013 MINISTRIA E DREJTESISE VENDIM GJYGJI NR 569 DT 21/12/20112 (MILENA SARACI)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 10,000 2013-06-26 2013-08-05 31610140012013 MINISTRIA E DREJTESISE kthim page urdher min nr 161 dt 10/4/2013 vendim nr 780 dt 5/4/2012 (MATILDA HOXHA ) qershor 2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 245,006 2013-06-26 2013-08-05 31710140012013 MINISTRIA E DREJTESISE tel fix fat maj 2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 81,724 2013-06-28 2013-08-05 31910140012013 MINISTRIA E DREJTESISE djeta ne valute urdher 281 dt 24/6/2013 k/kem 143.2 shuma 570 euro
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LAURETA PLEPI Tirane 299,002 2013-07-03 2013-08-05 32510140012013 MINISTRIA E DREJTESISE aparat kondicionimi up nr 226/1 dt 4/6/2013 ft/ofer 4/6/2013 fat 14/6/2013 seri 6163859 fh dt 14/6/2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 9,348 2013-07-03 2013-08-05 32610140012013 MINISTRIA E DREJTESISE posta fat maj 2013 02149652
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KELTI Tirane 25,200 2013-07-03 2013-08-05 32810140012013 MINISTRIA E DREJTESISE shpen pritje uje up nr 280/1 dt 21/6/2013 ft/ofe 21/6/2013 fit 27/6/2013 fat dt 27/6/2013 seri 08841479 fh dt 27/6/2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,850 2013-07-03 2013-08-05 33110140012013 MINISTRIA E DREJTESISEhonorare urdher nr 3345/1 dt 21/6/2013 list pages qershor 2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,850 2013-07-03 2013-08-05 33210140012013 MINISTRIA E DREJTESISEhonorare urdher nr 3345/1 dt 21/6/2013 list pages qershor 2013