Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 2,715,684,897.68 1,090 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ELVIRA KOĒI Tirane 125,000 2013-04-05 2013-04-08 7810110012012 602 m.arsimit shp.konference aut33,1715,16.3.2012,urdh347,4019,21.7.2012,pvkomision10.10.2012,f21,14.10.2012,s010997
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) TRAJTIM I STUDENTEVE SH.A. VLORE Tirane 1,703,585 2013-04-08 2013-04-09 13810110012012 603 m.arsimit subvension shk percjellse85,11.3.2013aut1848,4.4.2013sit janar shkurt 2013,
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 78,755 2013-04-03 2013-04-09 13310110012012 600 m.arsimit paga pl 116,f111
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) TRIS COMPANY Tirane 10,000 2013-04-10 2013-04-11 14710110012012 602 m.arsimit vend gj.shkres 1918,5.4.2013,vendim 65,28.1.2009,azbije rama,altin skendo
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ANASTAS KOTE Tirane 10,000 2013-04-10 2013-04-11 14810110012012 602 m.arsimit vend gj.shkres 1918,6.4.2013,vendim 46,03.5.2012,valjer peshkepia
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Tirane 10,000 2013-04-10 2013-04-11 15010110012012 602 m.arsimit vend gj.shkres 1918,2,05.4.2013,vendim 002012802(130),13.3.2012infosoft sistem
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 20,000 2013-04-10 2013-04-11 14610110012012 602 m.arsimit vend gj.shkres 1918,5.4.2013,vendim 54,4.2.2011,altin skendo
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 20,000 2013-04-10 2013-04-11 14410110012012 602 m.arsimit vendime gjyqesore shkr 1918/5,05.4.2013,vendm.gj.1652,22.6.2012,shkres permb9454,3.12.2012,aurela bicja
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 10,000 2013-04-10 2013-04-11 14910110012012 602 m.arsimit vend gj.shkres 1918,1,05.4.2013,vendim 2054,11.10.2011 rami spahiu
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BASHA & I Tirane 20,000 2013-04-10 2013-04-11 14510110012012 602 m.arsimit vendimm gjyqi shkr 1918,/4,5.4.2013,vgj43,24.6.2010aleksander nushi
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 74,420 2013-04-11 2013-04-12 14410110012012 602 m.arsimit uje fat1303-159767-1-1,mars 2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 69,690 2013-04-11 2013-04-15 14010110012012 602 m.arsimit posta mars 2013,f1666,26.3.2013s87415618
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 323,100 2013-04-11 2013-04-15 12210110012012 602 m.arsimit honorare urdh.612,pr6887,24.12.2012tatim burim border
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 4,703 2013-04-11 2013-04-15 14310110012012 602 m.arsimit tatim honorare
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 46,800 2013-04-11 2013-04-15 12510110012012 602 m.arsimit honorare urdh.612,pr6887,24.12.2012tatim burim border
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 42,323 2013-04-11 2013-04-15 14210110012012 602 m.arsimit honorare urdh.14,pr1955,8.4.2013tatim burim kv257/1,17.1.2013border
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 398,999 2013-04-12 2013-04-15 14610110012012 602 m.arsimit tel kl134385494,mars2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) EURO-PROGRES Tirane 320,700 2013-04-11 2013-04-15 11010110012012 602 m.arsimit printim banera up.3.22.1.2013,pv2,3,22.1.2013,pv4,22.1.2013,f7,18.2.2013,s07116013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 35,100 2013-04-11 2013-04-15 12410110012012 602 m.arsimit honorare urdh.612,pr6887,24.12.2012tatim burim border
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 128,700 2013-04-11 2013-04-15 12310110012012 602 m.arsimit honorare urdh.612,pr6887,24.12.2012tatim burim border
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 282,360 2013-04-17 2013-04-18 14110110012013 6020 m.arsimit dieta urdh481,6770,27.10.2010,listpagesa 11.4.2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 14,560 2013-04-17 2013-04-18 14510110012012 6020 m.arsimit dieta urdh481,6770,27.10.2010,listpagesa 11.4.2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ERA TULA Tirane 20,000 2013-04-17 2013-04-18 13710110012012 602 m.arsimit printim certifikate up5,23.1.2013,pv3,4,23.1.2013,f6,12.3.2013,s3573806,fh15,12.3.2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ITD SHPK Tirane 3,081,556 2013-04-18 2013-04-19 14310110012012 231 m.arsimit paisje kompjuteri a13,1884,5.4.2013kv4500/1,31.8.2011,skr.DAR vlore 1039,16.1.2012,fh10,16.1.2012,kon.amenduar 986/1,10.2.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 12,888 2013-04-19 2013-04-19 14810110012012 600,602 m.arsimit tel mars2013,ab2606133875
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 8,625 2013-04-19 2013-04-19 14710110012012 600,602 m.arsimit tel mars2013,ab2606196603
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 357,858 2013-04-23 2013-04-23 17110110012013 600 m.arsimit kursi 2500e*143dieta urdh 152,22.4.2013,aut23/4,23.4.2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ND TRAJTIMIT TE STUDENTEVE NR 3 Tirane 1,864,103 2013-04-24 2013-04-25 16310110012012 603 m.arsimit subvension aut1901/1,22.4.2013,sit.mars2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDRM.TRAJTIMIT STUDENVE NR.2 Tirane 7,285,688 2013-04-24 2013-04-25 16210110012012 603 m.arsimit subvension aut1901/1,22.4.2013,sit.mars2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 303,308 2013-04-25 2013-04-25 17210110012012 602 m.arsimit tatim honorari aut8,9,pr.1292,7.3.2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SH.A - TRAJTIMI I STUDENTEVE Tirane 2,252,856 2013-04-25 2013-04-26 16410110012012 603 m.arsimit subvencion aut1901/1,22.4.2013,sit shp.mars2013,shkr17,04.4.2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) KOCO BENDO Tirane 73,710 2013-04-25 2013-04-26 15110110012012 602 m.arsimit PERKTHIM KV1667/1,19.3.2012,SHKR.454/17,28.12.2010
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) TRAJTIM I STUDENTEVE SH.A. VLORE Tirane 2,200,000 2013-04-25 2013-04-26 16710110012012 603 m.arsimit subvencion aut1901/1,22.4.2013,sit shp.mars2013,shkr111,05.4.2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) G J I K U R I A Tirane 6,880,990 2013-04-25 2013-04-26 15210110012012 231 m.arsimit KOSTO LAKLE AUT6520/1,15.4.2013,KV10,22.1.2007PV,M D16.10.2009
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ND.TRAJTIMI STUDENT.GJIROK Tirane 1,799,549 2013-04-25 2013-04-26 16510110012012 603 m.arsimit subvencion aut1901/1,22.4.2013,sit shp.mars2013,shkr30,08.4.2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 7,200 2013-04-25 2013-04-26 15910110012013 602 m.arsimit tatim honorare
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 152,120 2013-04-25 2013-04-26 17110110012012 602 m.arsimit tatim honorar
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 64,800 2013-04-25 2013-04-26 15810110012013 602 m.arsimit honorare aut 15,pr2168,17.4.2013,kv259/1,17.1.2013tatim burim
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERM. TRAJTIMIT STUDENTAVE Tirane 2,002,003 2013-04-25 2013-04-26 16610110012012 603 m.arsimit subvencion aut1901/1,22.4.2013,sit shp.mars2013,shkr83,04.4.2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) S A U B E R M A CH E R Tirane 21,600 2013-04-25 2013-04-26 16110110012012 602 m.arsimit HEQJE MBETURINA UP2.22.1.2013,PV3,4,22.1.2013,F43,27.3.2013,S06805647