Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati i Keshillit te Ministrave (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 807,067,786.00 817 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) SOFRA E ARIUT Tirane 37,950 2013-08-23 2013-10-17 24910030012013 KM,pritje-percjelljePrgra.,dt.2.2.2013,UPagesa dt.10.2.2013,fatnr.28,dt.11.2.2013,seri 89226428
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) EUROPETROL DURRES ALBANIA Tirane 1,023,120 2013-08-23 2013-10-17 25010030012013 KM,bl karburanti,fat.nr.T336,dt.3.6.2013,seri06580651,FH nr.20,dt.3.6.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) KASTRATI SHA Tirane 862,210 2013-08-23 2013-10-17 25110030012013 KM,bl karburanti benzine,fat.nr.7,dt.3.6.2013,seri09654457,FH nr.21,dt.3.6.2013,fat.nr.19.dt.7.8.2013,seri 08828669,FH.nr.41,dt.7.8.2013,kontr.nr.1705,dt.21.5.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) AN&RA Tirane 769,860 2013-08-23 2013-10-17 25310030012013 KM,bl mat pastrimi,UProk nr.14,dt.13.3.2013,kontr.nr.2382,dt.6.8.2013,fat.nr.781,dt.9.8.2013,seri 07794260,FH nr.39,dt.9.8.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) MEDIA MAPO Tirane 9,600 2013-08-23 2013-10-17 25410030012013 KM botim njoftim per shtyp,UPag.dt.16.7.2013,kontr.nr.18,dt16.7.2013,fat nr.320,dt.17.7.2013 seri 09980527,shk.nr.prot.1025/6dt.15.7.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) AL & GI Tirane 8,000 2013-08-27 2013-10-17 25610030012013 Km botim njoftim per shtyp.fat,nr.167 dt.22.7.2013 seri 71838319,fat nr.190,dt.20.8.2013,seri 06856197,UPages dt.22.7.2013,dt.20.8.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Tirane 23,700 2013-08-27 2013-10-17 25710030012013 KM kontroll teknik i automjeteve fat.nr.69ITr2 dt.22.8.2013 seri 097711832 UP dt.22.8.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 100,201 2013-08-27 2013-10-17 25810030012013 KM taksa e qark rrugor,fat nr.111544709,111544701,111544898,11544566,111544560,111544568,111544549,111544531,111544333,111544346,dt.22.8.2013,UP 22.8.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) B& T SISTEM Tirane 1,690,248 2013-08-23 2013-10-17 25210030012013 KM,shpenz.mirembajtje,UProk.nr.933,dt.21.3.2013,kontrat ne vazhdim nr.1455,dt.26.4.2013,fat nr.46 dt.20.8.2013 seri 07794260,sit.nr.2 dt.20.8.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 11,868 2013-09-26 2013-10-24 27210030012013 602 KM Fature nr.3342,date 26.08.2013, seri 08737445
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 24,743 2013-09-26 2013-10-24 27310030012013 602KM tel mars,qershor korrik 2013,Fat.dt.30.04.2013,seri 88122762,fat.nr.143 dt.31.7.2013,seri 88122783,fat.nr,dt.31.08.2013,88122785
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 544,737 2013-09-26 2013-10-24 27610030012013 602 KM fat dt 31.08.2013 seri 716054674 nr klientit 3100001719675
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,800 2013-09-26 2013-10-24 27710030012013 602 KM fat dt 30.08.2013 seria 53547178
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) P I R R O Tirane 71,500 2013-09-26 2013-10-24 27810030012013 602 KM up nr 1 dt 04.01.2013 pv 17.01.2013 kont nr 183 dt 16.01.2013 progr dt 08.07.2013, 16.07.2013,23.07.2013,19.08.2013 upages 09.07.2013,17.07.2013,23.07.2013,19.08.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 27,734 2013-09-26 2013-10-24 27910030012013 602 KM kodi abonentit 319611fature permbledhese korrik 2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 237,285 2013-09-26 2013-10-24 28010030012013 602 KM kont nr 14 dt 04.01.2013 e ne vazhdim fat nr 238 dt 01.08.2013 seri 02149838 fat nr 239 dt 01.08.2013 seri 02149839 fat nr 264 dt 02.09.2013 seri 02149914 fat nr 265 dt 02.09.2013 seri 02149915
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 356,080 2013-09-26 2013-10-24 28110030012013 602KM VKM 258 dt 03.06.1999 up dt 12.09.2013 fat nr 13 dt 29.06.2013 seri 05922109 fat nr 74 dt 25.07.2013 seri 05950116 fat nr 75 dt 25.07.2013 seri 05950117 fat nr 88 dt 27.08.2013 seri 05950130 fat nr 84 dt 13.08.2013 seri 05950126 fat n
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ASA AUTO STAR ALBANIA Tirane 306,087 2013-09-26 2013-10-24 28210030012013 602 KM kont 1336 dt 17.04.2013 fat nr 514482 dt 05.09.2013 seri 72768169
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,593 2013-09-26 2013-10-24 28310030012013 602KMtel fix Muaji gusht 2013,fat dt.31.8.2013 seri 715868934 nr. klientit 310001597476
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ADRION / TIRANE Tirane 181,818 2013-09-26 2013-10-24 28410030012013 602KM ab shtypi i huaj UProk.nr.10,dt.7.1.2013,PV nr.8.1.2013,Pv.dt.9.1.2013 fat.nr.1500 dt.30.6.2013 seri 09568100.fat nr.1912 dt 31.8.2013 seri 09545512
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 52,776 2013-10-17 2013-10-24 29910030012013 602 KM shpenz,postare shtator 2013 fat nr.3646,dt.26.09.2013,seri 08737559
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 616,106 2013-10-17 2013-10-24 30210030012013 602 KM shpenz.tel.fix shtator 2013,fat.nr.30.09.2013,seri 716272094,nr.i klientit 3100001719675
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,800 2013-10-17 2013-10-24 30310030012013 602 KM shpenz.linja tel LD,shtator 2013 fat.30.09.2013 seri 53520483
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 9,331 2013-10-17 2013-10-24 30410030012013 602 KM shpenz.tel.fix gusht 2013 Durres,fat.nr.154,dt.30.09.2013,seri 88122796
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 501,620 2013-10-17 2013-10-24 30510030012013 602 KM shpenz.sherb.qeveritare VKM nr.258,dt.03.06.2013, fat.nr.15,dt.05.08.2013,seri 05922111,fat.nr.102 dt.30.09.2013,seri 05950144.fat.nr.104 dt.30.09.2013,seri 05950146,fat.nr.105,dt.07.10.2013,seri 05950147, fat nr.106.dt.07.10.2013 se
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 114,966 2013-10-17 2013-10-24 30610030012013 602 KM shtypi i brendshem,kontrate nr.14,dt 04.01.2013 ne vazhdim,fat.nr.311,date 04.10.2013 seri 021270011,fat.nr.312,date 04.10.2013 seri 021270011
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBFLOWER Tirane 240,000 2013-10-17 2013-10-24 30710030012013 602 Km miremb.amb.gjelbrimi fat.nr.110 dt.28.05.2013,seri 07264610,fat.nr.137 dt.29.06.2013,seri 07264637, fat.nr.148 dt.31.07.2013,seri 07264648,fat.nr.157,dt..2.09.2013,seri 09977257, fat.nr.176.dt.30.09.2013,seri 09977276
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 58,988 2013-10-11 2013-10-21 2971003001 600 KM pagat shtator 2013,Min.Zhvill.Urban dhe Turizmit
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 102,810 2013-10-11 2013-10-21 29810030012013 600 KM pagat shtator 2013,Min.Zhvill.Urban dhe Turizmit
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 34,337 2013-10-11 2013-10-21 29910030012013 600 KM pagat shtator 2013,Min.Zhvill.Urban dhe Turizmit
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 33,720 2013-10-17 2013-10-21 30010030012013 602 KM shpenzim uji shtator 2013,fat.nr.1308-159467-2-1dt.26.092013,kontrat nr.159467-1,fat.nr.1008-159467-1-1,dt.26.09.2013,kontrat nr.159467-2
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 545,564 2013-10-17 2013-10-21 30110030012013 1003001 602 KM shpenz.energjie shtator 2013,fat nr.602483509,dt.12.102013,kontrat B-207591,fat.nr.602094588,dt.28.09.2013,kontrat B-110039,fat nr.602483510,dt.12.10.2013,kontrata B-207590,fat.nr.602094538,dt.28.09.2013,kontrat B-110037
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,138,106 2013-11-01 2013-11-01 31210030012013 600 paga aparati tetor 2013 Pl.128,fakti 14,bordero
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 621,558 2013-11-01 2013-11-01 31310030012013 600 paga aparati tetor 2013 Pl.128,fakti 6,bordero
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 83,402 2013-11-01 2013-11-01 31410030012013 600 paga aparati tetor 2013 Pl.128,fakti 1,bordero
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,675,582 2013-11-01 2013-11-01 31010030012013 600 paga aparati tetor 2013 Pl.128,fakti 59,bordero
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,754,896 2013-11-01 2013-11-01 31110030012013 600 paga aparati tetor 2013 Pl.128,fakti 23,bordero
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 32,306 2013-10-24 2013-11-11 30710030012013 602 KM kodi i nab.110050641,seri 0000000117119761.fat dt 01.10.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBERT PUPE Tirane 398,000 2013-10-28 2013-11-13 30710030012013 231KM blerje TV,Proēes-verbal rast emergjence, dt 23.10.2013,fat nr.31 dt.23.10.2013,seri 6492980,FH nr.51 dt.23.10.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBERT PUPE Tirane 251,300 2013-10-28 2013-11-13 30810030012013 231KM blerje sistem UPS,Proēes-verbal rast emergjence, dt 21.10.2013,fat nr.30 dt.21.10.2013,seri 6492979,FH nr.30 dt.21.10.2013