Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 1,456,652,060.00 1,021 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 60,000 2013-06-11 2013-06-17 19710160012013 Aparati Minist Bren vendime gjyqesore vendim gjykate 3583 14.05.2007,1098 04.06.2008 shk zp 1344/1 18.04.2012 25.01.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 200,000 2013-06-11 2013-06-17 20610160012013 Aparati Minist Bren vendime gjyqesore shk 8430,1274 12.03.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) SAIMIR DOGJANI Tirane 3,483,783 2013-06-11 2013-06-17 21110160012013 Aparati Minist Bren vendime gjyqesore urdher ekzekutimi 7064 06.06.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 200,000 2013-06-11 2013-06-17 20810160012013 Aparati Minist Bren vendime gjyqesore urdher ekzekutimi 83 08.10.2009
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 532,304 2013-06-11 2013-06-18 21710160012013 Aparati Minist Bren vendime gjyqesore vend.gjykate 10953 28.12.2009 904 21.07.2010 89 21.01.2011
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 468,000 2013-06-11 2013-06-18 21310160012013 Aparati Minist Bren vendime gjyqesor shkr zp 7963 08.07.2011
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ILIRI B-2012 Tirane 479,556 2013-06-11 2013-06-18 20710160012013 Aparati Minist Bren materiale elektrike up 580/3 25.01.2013 pv 28.01.2013 fat 169 28.01.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 200,000 2013-06-11 2013-06-18 19510160012013 Aparati Minist Bren vendime gjyqesore vendim gjykate 11 27.01.2009 shk zp 14813 02.10.2009 18.04.2012 25.01.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 487,600 2013-06-11 2013-06-18 21210160012013 Aparati Minist Bren vendime gjyqesor shkr zp 7963 08.07.2011
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,429,000 2013-06-11 2013-06-18 20010160012013 Aparati Minist Bren vendime gjyqesore shkr z.permb 1900/1 28.05.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 349,235 2013-06-11 2013-06-18 20410160012013 Aparati Minist Bren vendime gjyqesore vendim gjykate 3670 04.05.2009,950 25.05.2010
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,013,023 2013-06-11 2013-06-18 20510160012013 Aparati Minist Bren tatim ne burim per vendime gjyqesore
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 200,000 2013-06-11 2013-06-18 21010160012013 Aparati Minist Bren vendime gjyqesor shkr zp 17720 13.12.2010 ,1643/6 16.07.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 356,400 2013-06-11 2013-06-18 21610160012013 Aparati Minist Bren vendime gjyqesor shkr zp 1580 08.05.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 200,000 2013-06-11 2013-06-18 21510160012013 Aparati Minist Bren vendime gjyqesor shkr zp 7856 31.10.2012 249 17.01.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 200,000 2013-06-11 2013-06-18 19610160012013 Aparati Minist Bren vendime gjyqesore vendim gjykate 6287 11.07.2009,2329 10.12.2010 shk zp 306 25.01.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 6,300,000 2013-06-11 2013-06-18 19410160012013 Aparati Minist Bren vendime gjyqesore vendim gjykate 902 17.10.2006,136 30.04.2010 shk zp 254 10.09.2010
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) N.P.V. INTERNACIONAL KORCA SHPK Tirane 10,260,674 2013-06-11 2013-06-18 19310160012013 Aparati Minist Bren vendime gjyqesore vendim gjykate 9114 05.11.2009,418 22.02.2011
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 688,000 2013-06-11 2013-06-18 19810160012013 Aparati Minist Bren vendime gjyqesore vendim gjykate 7333 04.09.2008,1470 10.11.2009 shk zp 1772 30.03.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 348,877 2013-06-11 2013-06-18 20310160012013 Aparati Minist Bren vendime gjyqesore shkr z.permb 6866 01.08.2011
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,107,768 2013-06-14 2013-06-19 21810160012013 Aparati Min. Brend.vendim gjyqesor vendim nr 1823 22.12.2008,4394 28.05.2010 1282 03.06.2011
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 162,000 2013-06-14 2013-06-19 22110160012013 Aparati Min. Brend.vendim gjyqesor vendim nr 406 17.12.2012 shkr zp 15 01.02.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 603,550 2013-06-14 2013-06-19 22410160012013 Aparati Min. Brend. vendim gjyqesor shkr ZP 2934 13.03.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,161,484 2013-06-14 2013-06-19 22610160012013 Aparati Min. Brend.vendim gjyqesor vendim nr 3194 19.04.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 221,496 2013-06-14 2013-06-19 22210160012013 Aparati Min. Brend.tatim ne burim vendim gjyqesor
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,118,866 2013-06-14 2013-06-19 21910160012013 Aparati Min. Brend. vendim gjyqesor vendim nr 1557 21.02.2012, 1491 13.06.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 778,240 2013-06-14 2013-06-19 22510160012013 Aparati Min. Brend.vendim gjyqesor vendim nr 5619 27.06.2011 ,9566 25.09.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ILAR Tirane 6,000,000 2013-06-14 2013-06-19 22010160012013 Aparati Min. Brend.vendim gjyqesor vendimi nr 592 11.03.2013 3081 13.01.2010
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 129,054 2013-06-14 2013-06-19 22710160012013 Aparati Min. Brend.tatim ne burim vendim gjyqesor
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 152,910 2013-06-14 2013-06-19 22310160012013 Aparati Min. Brend. tatim ne burim vendim gjyqesor
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 63,300 2013-06-20 2013-06-21 23310160012013 Aparati Ministrise Brendeshme uje maj 2013 shkr 3946/1 14.06.2013 fat 1305-159337 27.05.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 16,640 2013-06-20 2013-06-21 23110160012013 Aparati Ministrise Brendeshme tejkalim shp tel shkr 3496/3 13.06.2013 nr abon 1005922
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 64,080 2013-06-20 2013-06-21 23010160012013 Aparati Ministrise Brendeshme tejkalim shp tel shkr 3496/2 13.06.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 70,568 2013-06-26 2013-06-26 26110160012013 602-Aparati Min.Brend. dieta,476 euro me 143,urdher nr 2675 dt 05.06.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 17,636,000 2013-06-26 2013-06-27 26210160012013 Aparati Ministrise Brendeshme transferte me jashte ,125000 euro me kurs preferencial 141 leke Mirmbajtje sistemit te kompjuterave Ligji 10467 06.10.2011 marrveshje shtese nentor 2010 shkr 3621 21.05.2013 VKM 757 08.11.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,292,100 2013-06-20 2013-06-28 21410160012013 Aparati Ministrise Brendeshme vendim gjyqesor vendim nr 1290-306 17.11.2010 229 27.02.2009
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 565,193 2013-07-01 2013-07-01 26710160012013 Aparati Ministrise Brendeshme paga qershor 2013 nr pun 218/218
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,038,782 2013-07-01 2013-07-01 26810160012013 Aparati Ministrise Brendeshme paga qershor 2013 nr pun 218/218
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) UNION BANK SHA Tirane 101,376 2013-07-01 2013-07-01 26910160012013 Aparati Ministrise Brendeshme paga qershor 2013 nr pun 218/218
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 301,000 2013-06-27 2013-07-01 26310160012013 Aparati Min.Brend. transferte familjare(ujguret) VKM 581 10.08.2011 udhez perb 33 24.02.2012,pagese per maj 2013