Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Drejtesise (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 925,853,233.00 989 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) GLOBUS TRAVEL SH.P.K Tirane 90,028 2013-05-28 2013-06-12 24510140012013 MINISTRIA E DREJTESISE bileta avioni urdher min 184 dt 30/4/2013 fat nr 117 dt 8/5/2013 seri 04373215
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 250,038 2013-05-28 2013-06-12 24810140012013 MINISTRIA E DREJTESISE posta fat prill 2013 seri 08743967
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DEAL DHE Y Tirane 66,240 2013-05-28 2013-06-12 25110140012013 MINISTRIA E DREJTESISE aksesor qendisje up nr 102/2 dt 9/1/2013 pv dt 9/1/2013 fat dt 14/5/2013 seri 04409533 fh dt 14/5/2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 10,000 2013-05-28 2013-06-12 25510140012013 MINISTRIA E DREJTESISE vendim gjygji nr 225 dt 31/5/2007 (burhan malevi)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) JULIAN PERGEGA Tirane 10,000 2013-05-28 2013-06-12 261101400120131 MINISTRIA E DREJTESISE vendim gjygji 292 dt 2/6/2008 (vjollca gjoka)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 14,052 2013-05-28 2013-06-12 24610140012013 MINISTRIA E DREJTESISE vodafon tvshy fat dt 2/5/2013 seri 114293242
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 10,000 2013-05-28 2013-06-12 25310140012013 MINISTRIA E DREJTESISE vendim gjygji nr 112 dt 18/11/2010 (brunilda kondi)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 10,000 2013-05-28 2013-06-12 25810140012013 MINISTRIA E DREJTESISE vendim gjygji 1908 dt 25/11/2008 (albert dyrkaj)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 10,000 2013-05-28 2013-06-12 26310140012013 MINISTRIA E DREJTESISE vendim gjygji 780 dt 5/4/2012 ( matilda hoxha )
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 10,000 2013-05-28 2013-06-12 25410140012013 MINISTRIA E DREJTESISE vendim gjygji nr 54 dt 17/6/2011 (eriketa korini )
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,972 2013-05-28 2013-06-12 26410140012013 MINISTRIA E DREJTESISE djeta jashte urdher nr 184 dt 30/4/2013 k/kem 143.6 20 euro
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 10,000 2013-05-28 2013-06-12 26210140012013 MINISTRIA E DREJTESISE vendim gjygji 569 dt 21/12/2011 (milena saraci)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) O F F I C E CENTER Tirane 29,400 2013-05-28 2013-06-12 25210140012013 MINISTRIA E DREJTESISEkancelari up nr 203/1 dt 10/5/2013 ft/ofert 10/5/2013 fit 13/5/2013 fat 13/5/2013 seri 09129010 fh dt 13/5/2013 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 10,000 2013-05-28 2013-06-12 25910140012013 MINISTRIA E DREJTESISE vendim gjygji 47 dt 23/1/2012 (mariglen llanaj )
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 10,000 2013-05-28 2013-06-12 25710140012013 MINISTRIA E DREJTESISE vendim gjygji 75 dt 12/9/2011 (anita gusho)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 10,000 2013-05-28 2013-06-12 26010140012013 MINISTRIA E DREJTESISE vendim gjygji 562 dt 15/5/2007 sali merkaj
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 76,800 2013-05-28 2013-06-12 24910140012013 MINISTRIA E DREJTESISE bl pjes kembimi up nr 107/1 dt 18/3/2013 ft/ofert 18/3/2013 fit 5/4/2013 fat dt 11/4/2013 seri 07789665 fh dt 11/4/2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 10,000 2013-05-28 2013-06-12 25610140012013 MINISTRIA E DREJTESISE vendim gjygji nr1547 dt 1/10/2008 (engjell hysi)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 10,000 2013-06-05 2013-06-14 28310140012013 MINISTRIA E DREJTESISE DIETA BRENDA VENDI URDH 1760/1 DT 29.03.2013 BORDERO QERSHOR 2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TREMA ENGINEERING 2 Tirane 11,609,485 2013-06-05 2013-06-14 24210140012013 MINISTRIA E DREJTESISE tvsh ndertim qendres p/burgimi ne fier kon nr 2010/255-963 ipa 2007 memo 29/3/2013 af dt 5/3/2013 seri 01640207 ,dt 15/3/2013 seri 01640210
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 31,500 2013-06-05 2013-06-14 28410140012013 MINISTRIA E DREJTESISE DIETA BRENDA VENDI URDH 1755/1 DT 24.04.2013 BORDERO QERSHOR 2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 40,950 2013-06-05 2013-06-14 27810140012013 MINISTRIA E DREJTESISE SHERBIM PERKTHIMI URDH 217,218 DT 24.05.2013 BORDERO QERSHOR 2013 MBAJT 10%
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,195,119 2013-06-06 2013-06-14 27910140012013 MINISTRIA E DREJTESISE sherbime perkthimi urdher 215 dt 22/5/2013 list pages 28/5/2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KASTRIOT ZIFLA Tirane 10,500 2013-06-06 2013-06-14 27610140012013 MINISTRIA E DREJTESISE perkthime urdher nr 221 dt 27/5/2013 fat nr 39 dt 26/4/2013 seri 5881191
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 11,700 2013-06-05 2013-06-14 28710140012013 MINISTRIA E DREJTESISEhonorare urdh 874/2 dt 22.05.2013 urdh 1550/5 dt 27.05.2013 bordero qershor 2013 mbajt.10%
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INFOSOFT SYSTEM Tirane 1,622,400 2013-06-06 2013-06-14 27410140012013 MINISTRIA E DREJTESISE permir lidhjeve sistemi gjygjesorit kom nr 1413 dt 6/3/2013 fat dt 22/4/2013 seri 80761135
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ERA 2000 Tirane 23,900 2013-06-06 2013-06-14 27010140012013 MINISTRIA E DREJTESISE darke pune urdher min nr 177/9 dt 16/5/2013 fat 1056 dt 16/5/2013 seri 05917660
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 2,600 2013-06-05 2013-06-14 28810140012013 MINISTRIA E DREJTESISETATIM
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,500 2013-06-05 2013-06-14 28510140012013 MINISTRIA E DREJTESISEDIETA BRENDA VENDI URDH 169 DT 19.04.2013 BORDERO QERSHOR 2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 27,500 2013-06-05 2013-06-14 28210140012013 MINISTRIA E DREJTESISE DIETA BRENDA VENDI URDH 1760/1 DT 29.03.2013 BORDERO QERSHOR 2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 132,791 2013-06-05 2013-06-14 28010140012013 MINISTRIA E DREJTESISETATIM
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KOCO BENDO Tirane 25,090 2013-06-06 2013-06-14 27510140012013 MINISTRIA E DREJTESISE sherbime perkthimi urdher 215 dt 22/5/2013 fat nr 28 dt 14/2/2013 seri 6256928
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) COSEDIL S.P.A. Tirane 4,033,860 2013-06-05 2013-06-14 26510140012013 MINISTRIA E DREJTESISE tvsh ndertim qendres p/burgimi ne berat kon 2010/242-656 ipa 2007 memo 93/5 dt 22/5/2013 fat dt 29/3/2013,9/4/2013, seri 85138133,85138134
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 11,700 2013-06-05 2013-06-14 28610140012013 MINISTRIA E DREJTESISEhonorare urdh 874/2 dt 22.05.2013 urdh 1550/5 dt 27.05.2013 bordero qershor 2013 mbajt.10%
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SOFRA E ARIUT Tirane 57,580 2013-06-06 2013-06-14 27310140012013 MINISTRIA E DREJTESISE pritje urher min nr 201 dt 8/5/2013 fat nr 40 dt 9/5/2013 seri 89226390
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 4,550 2013-06-05 2013-06-14 27710140012013 MINISTRIA E DREJTESISETATIM
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 20,050 2013-06-07 2013-06-14 28910140012013 MINISTRIA E DREJTESISE mat up nr211/1 dt 20/5/2013 pv dt 23/5/2013 fat 23/5/2013 fh dt 23/5/2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 245,608 2013-06-12 2013-06-19 247101400120131 MINISTRIA E DREJTESISE tel fat 8/5/2013 seri 710913939 abon 1339584300
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ETLEVA MATMUJA Tirane 130,000 2013-06-17 2013-06-21 28110140012013 MINISTRIA E DREJTESISE blerje pjes kembimi up nr 207/1 dt 17/5/2013 ftes/ofert 17/5/2213 fit 24/5/2013 fat 27/5/2013 seri 6570352 fh dt 27/5/2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 4,132,508 2013-07-01 2013-07-01 32010140012013 MINISTRIA E DREJTESISE PAGA LIST PAGES QERSHOR 2013 nr pun 136