Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 2,715,684,897.68 1,090 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) B O L V - O I L SHA Tirane 1,482,221 2013-03-11 2013-03-15 6710110012012 602 m.arsimit karburant up.min.brend.5/6,27.1.2012,kv.3267/3,19.6.2012f27,19.9.212,s04464227,fh47,24.9.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 5,000 2013-03-15 2013-03-18 10510110012012 602 m.arsimit vendime gjyqi aut .4220/1,01.8.2012,vend.2054,11.1.2011,shk.permb.1591,14.2.2012,rami spahiu
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ANASTAS KOTE Tirane 10,000 2013-03-15 2013-03-18 10610110012012 602 m.arsimit vendime gjyqi aut .4978,11.9.2012vend.46,03.5.2012,shk.permb.213,17.7.20123,valjer peshkepia
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) TRIS COMPANY Tirane 5,000 2013-03-15 2013-03-18 10310110012012 602 m.arsimit vendime gjyqi aut .3395/1,112.6.2012azbije rama
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BASHA & I Tirane 20,000 2013-03-15 2013-03-18 10110110012012 602 m.arsimit vendime gjyqi aut .5640/1,16.10.2012aleksander nushi
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 80,640 2013-03-15 2013-03-18 10810110012013/1 602mash posta fat 1391,26.2.2013s87415943
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BAR RESTAURANT PIAZZA Tirane 24,240 2013-03-15 2013-03-18 10710110012012 602 m.arsimit pritje up.1,pr.78,08.1.2013f136,08.1.2013,s07273314
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Tirane 10,000 2013-03-15 2013-03-18 10410110012012 602 m.arsimit vendime gjyqi aut .3609/2,16.10.2012,vend.00-2012-802(130),13.3.2012,shk.permb.1297-12,30.7.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 10,000 2013-03-15 2013-03-18 10210110012012 602 m.arsimit vendime gjyqi aut .3395/2,16.10.2012aaltin skendo
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 10,000 2013-03-15 2013-03-18 10010110012012 602 m.arsimit vendim gjyqi 1652,22.6.2012,shk.permb.9454.3.13.2012,aurela bicja
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) MERCURRI Tirane 18,000 2013-03-15 2013-03-18 10910110012012 602 m.arsimit kafe up.1,21.1.2013,pv3,4,21.1.2013,f119,28.1.2013,s06768145,fh7,28.1.2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 7,014 2013-03-20 2013-03-21 11610110012012 602 m.arsimit tel shkurt 2013,ab2606196603
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 420,482 2013-03-20 2013-03-21 11410110012012 602 m.arsimit tel shkurt 2013,ab1343485494
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 53,350 2013-03-20 2013-03-21 11310110012012 602 m.arsimit uje shkurt 2013,f1302-159767-1-1
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 9,315 2013-03-20 2013-03-21 11710110012012 602 m.arsimit tel shkurt 2013,ab2606133875
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BOTIME PEGI Tirane 1,680,000 2013-03-25 2013-03-26 11310110012012 602 m.arsimit LIBRA PUBLIKIME UP.16,PR.4388,27.7.2012,KON4388/7,03.9.2012,F741,24.9.2012,S04937776,FH45,24.9.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) PEGI Tirane 5,070,000 2013-03-25 2013-03-26 11910110012013 602 m.arsimit reviste kv1548/8,10.6.2011,pv25.6.2012,f6,24.1.2012,s068790696,fh sipas listes bashkengjitur.
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 88,779 2013-03-27 2013-03-27 11110110012012 602 m.arsimit dieta urdh 516,7111,18.10.2010,memo 20.11.2012,f2016,22.11.2010,s83707555
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ANGJELINA CEKA Tirane 10,000 2013-03-29 2013-03-29 11710110012012 602 m.arsimit pritje percjellje urdh.488,pr5823,18.10.2012,f8,7.12.2012,s4356939
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 64,800 2013-03-29 2013-03-29 12110110012013 602 m.arsimit honorare aut 12,pr.1541,20.3.2013,kv259/1,17.1.2013,tatim burim
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NAZERI 2000 Tirane 654,000 2013-03-29 2013-03-29 7710110012012 602 m.arsimit roje up.2698/1,19.7.2012,kv2698/5,13.8.2012,f2213,30.9.2012,s04749352
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 7,200 2013-03-29 2013-03-29 121110110012013 602 m.arsimit tatim honorare aut 12,pr.1541,20.3.2013,kv259/1,17.1.2013,tatim burim
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 141,618 2013-03-29 2013-03-29 11810110012012 602 m.arsimit tel ab.3220,janar 2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) CONSULTING & MANAGEMENT ALBANIA Tirane 1,722,223 2013-03-29 2013-03-29 12010110012013 231m.arsimit sherbim konsulence projekt ndert.shk.prof.aut444/1,21.3.2013,kon.2009/227-408,15.12.2009,f816,11.12.2012,s88140816
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 141,323 2013-03-29 2013-03-29 13010110012012 602 m.arsimit honorare konsulence a.10,pr146/1,18.3.2013,kv256/1,16.1.2013,aut11,1462,18.3.2013,kv256/1,17.1.2013,tatim burim
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ILAR Tirane 5,327,563 2013-03-01 2013-03-01 4410110012012 600 m.arsimit dokumenta shkolle up1,1203,20.2.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 126,367 2013-04-01 2013-04-01 13210110012012 600 m.arsimit TEL AB.3220,SHKURT 2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 146,555 2013-04-01 2013-04-01 13110110012012 600 m.arsimit paga pl116,f111,mars2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 248,901 2013-04-01 2013-04-02 13010110012012 600 m.arsimit paga pl 116,f111
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,635,739 2013-04-01 2013-04-02 12710110012013 600 m.arsimit paga pl 116,f111
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 317,378 2013-04-01 2013-04-02 12910110012013 600 m.arsimit paga pl 116,f111
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 738,773 2013-04-01 2013-04-02 12810110012013 600 m.arsimit paga pl 116,f111
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALTIN MORINA Tirane 60,000 2013-04-02 2013-04-02 11510110012012 602 m.arsimit goma pv4 emergjence 11.3.2013,f7,8.3.2013,s3604552,fh14,12.3.2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBA KONSTRUKSION Tirane 40,312,661 2013-04-01 2013-04-02 12610110012012 231m.arsimit tvsh a.1657,27.3.2013,kveuropian 2011/261-540,04.3.2011,sit 11-12-20.11.2012-07.202013,f27/1,29.6.2012,s72440886,55,12.11.2012,s72440815
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 640,850 2013-04-03 2013-04-03 13410110012012 602 m.arsimit kurs 4500*142.3 dieta me jashte urdh 108,25.3.2013,urdh.124,02.4.2013,aut,3/4,03.4.2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) GALERI ARTI KLEDIO Tirane 88,000 2013-04-04 2013-04-04 11210110012012 602 m.arsimit printime up.3,22.1.2013,pv2,22.1.2013,pv3,422.1.2013f47,15.20.2013,s06703536
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) GRAPHIC LINE - 01 Tirane 71,000 2013-04-04 2013-04-04 11110110012012 602 m.arsimit printime up.3,22.1.2013,pv2,22.1.2013,pv3,422.1.2013f47,15.20.2013,s06703536
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) GENCI MUCAJ Tirane 95,640 2013-04-04 2013-04-04 12710110012012 602 m.arsimit kaldaje sherbim up.31,5.12.2012,pv,form09.12.2012,pvform 09.12.2012,f19,12.12.2012,s 0359469
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 78,755 2013-04-03 2013-04-04 13310110012012 600 m.arsimit paga pl 116,f111
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,007,162 2013-04-08 2013-04-08 14210110012012 602 m.arsimit burse ekselence urdh79,509/1,21.2.2013,aktm1071/2,21.3.2013,listpagesa 5.4.2013