Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 3,233,146,208.00 1,789 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 1,242 2012-10-22 2012-10-23 101010040012012 1004001 602 ministria ekonomise.lik ft energjie berat korik 2012 nr kontr a015295
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 223,372 2012-10-22 2012-10-23 103310040012012 1004001 602 ministria ekonomise.lik ft energjie SHTATOR 12 nr kontr h 112233
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 368,916 2012-11-01 2012-11-01 106710040012012 600 ministria ekonomise. paga tetore 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 98,590 2012-11-01 2012-11-01 106010040012012 600 ministria ekonomise. paga tetor 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 7,534,751 2012-11-01 2012-11-01 109010040012012 600 ministria ekonomise. paga tetor 2012 nr pun 201/199
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 68,477 2012-11-01 2012-11-01 107210040012012 230 ministria ekonomise. paga tetor 2012 situacion i muajit shtator 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 19,883 2012-11-01 2012-11-01 107010040012012 600 ministria ekonomise. paga per punonj. me kontrate bordero tetor2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Tirane 129,010 2012-11-01 2012-11-01 106810040012012 600 ministria ekonomise. paga tetor 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 37,018 2012-11-01 2012-11-01 106910040012012 600 ministria ekonomise. paga tetor 2012 bordero shtator 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) UNION BANK SHA Tirane 96,747 2012-11-01 2012-11-01 106110040012012 600 ministria ekonomise. paga tetor 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,935,409 2012-11-01 2012-11-01 106410040012012 600 ministria ekonomise. paga tetor 2012 np 201/199
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 906,678 2012-11-01 2012-11-01 106210040012012 600 ministria ekonomise. paga tetor 2012 np 201/199
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 393,302 2012-11-01 2012-11-01 106610040012012 600 ministria ekonomise. paga tetor 2012 np kontr 12/12
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 227,687 2012-11-02 2012-11-05 104710040012012 600 ministria ekonomise.cel plus, ft shtator 2012, kodi perdoruesit 44071
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 25,200 2012-11-02 2012-11-09 93910040012012 606 ministria ekonomise. bonus transp bordero shtator 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 25,200 2012-11-02 2012-11-09 106510040012012 606 ministria ekonomise. bonus transp bordero tetor 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 50,400 2012-11-02 2012-11-09 106310040012012 606 ministria ekonomise. bonus transp bordero tetor 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 50,400 2012-11-02 2012-11-09 93810040012012 606 ministria ekonomise. bonus transp bordero shtator 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 14,202 2012-11-02 2012-11-09 108810040012012 600,602 ministria ekonomise.lik ft cel shtator 2012 kod ab 1001425
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) FABIO ISUFAJ Tirane 9,000 2012-11-02 2012-11-13 107910040012012 602 ministria ekonomise.lik vend gjyqesor per teuta qatipi urdh 73 dt 10.02.12 ndal 10% tat burim tetor 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) HOTI BAILIFF SERVICE Tirane 9,000 2012-11-02 2012-11-13 108010040012012 602 ministria ekonomise.lik vend gjyqesor per shpresa sarajeva urdh 75 dt 10.02.12 tetor 2012 mbajtur 10% tatim ne burim
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ZYRA PERMBARIMORE FIER Tirane 9,000 2012-11-02 2012-11-13 108010040012012 602 ministria ekonomise.lik vend gjyqesor per luan shehu urdh 73 dt 10.02.12 tetor 2012 mbajtur 10% tatim ne burim
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 10,000 2012-11-02 2012-11-13 107610040012012 602 ministria ekonomise.lik vend gjyqesor per shoq bardhi urdh 77 dt 10.02.12 muji tetor
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MEHMET CERRAGA Tirane 10,000 2012-11-02 2012-11-13 107410040012012 602 ministria ekonomise.lik vend gjyqesor per shoqeria podgorica urdh 81 dt 10.02.12 tator 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 9,000 2012-11-02 2012-11-13 108310040012012 602 ministria ekonomise.lik vend gjyqesor per muco mucaj urdh 124 dt 22.02.12 tetor 2012 mbajtur 10% tatim
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SHOQERIA PERMBARUESE PRIVATE ETEBEST Tirane 9,000 2012-11-02 2012-11-13 108410040012012 602 ministria ekonomise.lik vend gjyqesor per halim zhuka urdh 228 dt 16.03.12 tetor 2012 mbajtur 10% tatim ne burim
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 9,000 2012-11-02 2012-11-13 107710040012012 602 ministria ekonomise.lik vend gjyqesor per marie e koco pina urdh 82 dt 10.02.12 ndalur 10% tatim ne burim muaji tetor 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DEBIT COLLECTION Tirane 9,000 2012-11-02 2012-11-13 108710040012012 602 ministria ekonomise.lik vend gjyqesor per fatjon halili ur 471 dt 7.6.12 bordero tetor 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) E.P.S.A Tirane 9,000 2012-11-02 2012-11-13 107310040012012 602 ministria ekonomise.lik vend gjyqesor per ilir shijaku urdh 80 dt 10.02.12 tetor 2012 mbajtur 10% tatim ne burim
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) IGLI GUGASHI Tirane 9,000 2012-11-02 2012-11-13 108610040012012 602 ministria ekonomise.lik vend gjyqesor fatos manastirliu urdh 366 03.05.12 bordero tetor 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 9,000 2012-11-02 2012-11-13 108510040012012 602 ministria ekonomise.lik vend gjyqesor per liljana leli ur 350 dt 24.4.12 bordero tetor 2012 mbajtur 10%tatim ne burim
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 9,000 2012-11-02 2012-11-13 108110040012012 602 ministria ekonomise.lik vend gjyqesor per nikoll gega urdh 74 dt 10.02.12 tetor 2012 mbajtur 10% tatim ne burim
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GENTIAN STRATI/L02211006J Tirane 10,000 2012-11-02 2012-11-13 107810040012012 602 ministria ekonomise.lik vend gjyqesor per shoq xhengo urdh 76 dt 10.02.12 tetor 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SHOQERIA PERMBARIMORE A.E.F Tirane 9,000 2012-11-02 2012-11-13 107510040012012 602 ministria ekonomise. lik vend gjyqesor urdher 128/1 dt 27.1.12 per nexiha cenga tetor 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 9,000 2012-11-02 2012-11-13 108210040012012 602 ministria ekonomise.lik vend gjyqesor per sadik malasi urdh 78 dt 10.02.12 tetor 2012 mbajtur 10% tatim ne burim
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 13,080 2012-11-13 2012-11-14 111010040012012 602 ministria ekonomise.lik ft uji shtator 2012 kontrate vazhdim kodi 2-b-159293-1
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 85,528 2012-11-13 2012-11-14 111210040012012 1004001 602 ministria ekonomise. lik ft energjie nr kontr a 13062 tetor 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 151,804 2012-11-13 2012-11-14 111310040012012 1004001 602 ministria ekonomise.lik ft energjie tetor 12 nr kontr h 112233
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 25,180 2012-11-13 2012-11-14 110910040012012 602 ministria ekonomise.lik ft uji shtator 2011 kontrate vazhdim kodi 3-a-159746-1
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 22,600 2012-11-15 2012-11-16 108910040012012 602,606 ministria ekonomise . tatim i shpenzimeve te transportit dhe vend.gjyqesore