Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati i Keshillit te Ministrave (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 807,067,786.00 817 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ASTRIT KOLLI Tirane 124,250 2013-07-05 2013-08-20 21010030012013 602,KM, program dt 14.6.2013, pritje percjellje,fat nr.6.seri 6752206,VKM
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 151,248 2013-08-20 2013-08-20 214 10030012013 600Km paga aparati,bordero korrik 2013,Pl.128,Fakt 3
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 117,000 2013-07-10 2013-08-29 21710030012013 602 KM shpenzimekanceleri,PV.dt.9.4.2013,Fat nr.110983552,dt.9.4.2013,fh nr.14,dt 9.4.2013,1306-159467-1-1,fat nr.1306-159467-2-1
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) MAK ALBANIA Tirane 81,269 2013-07-10 2013-08-29 21810030012013 602 KM,pritje-percjellje,program dt.19.4.2013,fat nr.139121 dt.24.4.2013,seri 829039630
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RROTA AT CONCEPT Tirane 478,600 2013-07-10 2013-08-29 21910030012013 602 Km mirembajtje interneti u.Prokurimi nr.28,dt.15.01.2013,pv.dt.17.1.2013,fat nr.36.dt.1.3.2013 seri 04225836
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) NDERMARJA E Q.E.K. DHE DEKORIT Tirane 283,800 2013-07-10 2013-08-29 22010030012013 602Km pritje-percjellje Progr dt.24.1.2013,fat nr.5 dt.5.2.2013seri 38475518,fat nr,5 dt.5.2.2013 seri 38475519
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) MIREMANUSHA Tirane 13,940 2013-07-10 2013-08-29 22110030012013 602Km pritje-percjellje Progr dt.19.4.2013,fat nr.33dt.23.4.2013seri 00900934,
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 92,775 2013-09-02 2013-09-03 25910030012013 KM paga gusht 2013,Pl 128,fakti1
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 82,258 2013-09-02 2013-09-03 26410030012013 KM paga gusht 2013,Nr.punonj.Pl 128 fakt 1
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 559,940 2013-08-27 2013-09-03 25510030012013 KM 602,shpenz.vodafon,korrik 2013,nr.ab.21575476242,seri116531269,nr.ab.21187289832,seri16529648,nr.ab.1054239 refIPIBI-6672729,nr.ab 21365014470,seri 116529577,nr.ab.10029928,seri 116517039,nr.ab 1005102,seri 116507278,nr.ab 1052607,seri
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 982,559 2013-09-02 2013-09-03 26110030012013 KM paga gusht 2013,Pl 128,fakti 7
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,284,499 2013-09-02 2013-09-03 26010030012013 KM paga gusht 2013,Pl 128,fakti 27
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,580,256 2013-09-02 2013-09-03 26210030012013 KM paga gusht 2013,Pl 128,fakti 78
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 19,414,080 2013-09-02 2013-09-04 26610030012013 KM transfert Podesta Group,gusht,shtator,tetor 2013.VKM nr.321dt.19.4.2013,fat.nr.26596,marreveshje angazhimi dt.1.5.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,800 2013-07-10 2013-09-24 21510030012013 602 Km,Ld qershor 2013,fat nr,3882 prot dt.2.7.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ASTRIT KOLLI Tirane 116,750 2013-07-11 2013-09-26 22610030012013 602KM pritje-percjellje, prog.dt 22.5.2013fat.nr.7 seri 6752207
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 56,040 2013-09-26 2013-09-30 274310030012013 602 KM shpenz.uji gusht 2013,nr.kontr.159467-1,159467-2,fat.nr.1308-159467-1,dt.27.08.2013,fat.dt.28.08.2013,nr.1008-159467-1-1
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 1,176,184 2013-09-26 2013-09-30 275310030012013 1003001 602 KM energjia gusht 2013, kont B-207591 fat dt 31.08.2013 nr 143188677, kont B-110039 fat dt 31.08.2013 nr 143056202, kont B -207590 fat dt 09.09.2013 nr 143171025, kont B-110037 fat dt 09.09.2013 nr 143188740
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 364,061 2013-09-26 2013-09-30 28510030012013 602 KM cel vodaf gusht 2013 nr.ab.21575476242 seri 116557612,dt.2.9.2013,Nr.ab 1054239 refIPIBI-7281857,dt.2.9.2013,Nr.ab.21365014470,seri 116555909 dt.2.9.2013,Nr.ab 1002928,seri 116543568,dt.2.9.2013,Nr.ab.1052607,seri 116550109,dt.2.9.20
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 639,691 2013-10-01 2013-10-02 28910030012013 600 paga [ersoneli,bordero shtator 2013 plani 128,fakti 9
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 315,006 2013-10-01 2013-10-02 29010030012013 600 paga [ersoneli,bordero shtator 2013 plani 128,fakti 9
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 82,911 2013-10-01 2013-10-02 29110030012013 600 paga [ersoneli,bordero shtator 2013 plani 128,fakti 1
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,272,189 2013-10-01 2013-10-02 28710030012013 600 paga [ersoneli,bordero shtator 2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,657,774 2013-10-01 2013-10-02 28810030012013 600 paga [ersoneli,bordero shtator 2013 plani 128,fakti 28
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 72,288 2013-10-03 2013-10-07 29310030012013 600 paga A.Ahmetaj,bordero shtator 2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 2,237,821 2013-10-03 2013-10-08 29410030012013 602 bileta udhetimi, program dt.18.9.2013,urdh.pagese dt.20.9.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,445,500 2013-10-09 2013-10-09 29610030012013 602 KM terheqje valute ne euro,program date 16.9.2013.autorizim terheqje dt.9.102013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,150,500 2013-10-09 2013-10-09 29510030012013 602 KM terheqje valute ne dollare,program date 23.9.2013,program 3.102013.autorizim terheqje dt.9.102013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBFLOWER Tirane 359,760 2013-08-23 2013-10-17 209 10030012013 602KM dekorim aredi lule Program dt 14.6.2013,fat nr.142 dt. 5.7.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 27,264 2013-08-23 2013-10-17 22710030012013 KM,shpenz.cel korrik 13,Kodi i ab.319611,fat permbledhese korrik 2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 687,279 2013-08-23 2013-10-17 22810030012013 KM,tel fix korrik 13,nr.klientit 31000017196675,fat.dt.30.7.2013,seri 715841989
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 27,216 2013-08-14 2013-10-17 23210030012013 602 KM fature nr 3223 dt 26.07.2013 seri 08748726 posta qershor 2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,116 2013-09-02 2013-10-17 23210030012013 Nr.klientit310001597476,fat.dt.31.7.2013 seri 715658618
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 26,711 2013-08-15 2013-10-17 23910030012013 602KM,Shpenz.cel qershor 2013,Kodi i ab.319611,fat permbledhese qershor 2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 682,644 2013-08-15 2013-10-17 24010030012013 602KM,shpenz.tel.fix qershor 2013,nr.ab.3100001719675.fat.dt.30.6.2013,seri 715637809
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ASA AUTO STAR ALBANIA Tirane 774,274 2013-08-15 2013-10-17 24110030012013 602KM,servis benxi kontrat ne vazhdim nr.1336,dt 17.4.2013,fat,nr.126502 dt.4.7.2013 seri 72766519,fat.126568,dt.8.7.2013 seri 72766586,fat.125937 dt.13.6.2013 seri 72765948,fat.nr.126081dt.19.6.2013 seri 72766093
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 54,800 2013-08-15 2013-10-17 24210030012013 602KM linja LDkorrik 2013,fat.nr.90185232 dt.31.7.2013,dif.viti 2011 fat.dt.31.3.2013 seri 24134539
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 272,810 2013-08-15 2013-10-17 24310030012013 602 mirembajtjr fotokopjet e shumfishimit,UP.16,dt.8.1.2013 PV dt.9.1.2013,Pv.dt.11.1.2013,sit,dt,9.4.2013,fat,nr.699 dt.30.7.2013 seri 09332040 PVerbal i marjes ne dorezim dt.10.4.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 3,974 2013-08-23 2013-10-17 24710030012013 KM,TEL.FIX,nr.ab.1310001597476,fat.dt.30.6.2013,seri 715437129
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) MIREMANUSHA Tirane 122,670 2013-08-23 2013-10-17 24810030012013 KM,pritje-percjelljePrgra.,dt.2.2.2013