Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Drejtesise (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 925,853,233.00 989 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 321,744 2013-02-05 2013-02-06 4510140012013 MINISTRIA E DREJTESISE tel fat nentor 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 525,534 2013-02-05 2013-02-06 4610140012013 MINISTRIA E DREJTESISE posta fat tetor-nentor- dhjetor 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 50,610 2013-02-05 2013-02-06 46101400120131 MINISTRIA E DREJTESISE posta fat dhjetor 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) COFFEE CLUB Tirane 74,000 2013-02-05 2013-02-06 4910140012013 MINISTRIA E DREJTESISE shp npritje up nr 22/1 dt 11/1/2013 pv dt 11/1/2013 fat dt 15/1/2013 fh dt 15/1/2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 69,070 2013-02-04 2013-02-06 5310140012012 MINISTRIA E DREJTESISE dieta jashte urdher 48 dt 31.01.13 kerkese 04.02.13 484 euro x142.5
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KELTI Tirane 25,200 2013-02-05 2013-02-06 5010140012013 MINISTRIA E DREJTESISE shp npritje up nr 22/1 dt 11/1/2013 pv dt 11/1/2013 fat dt 17/1/2013 fh dt 17/1/2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,800 2013-05-22 2013-05-30 23810140012013 MINISTRIA E DREJTESISEtel fat prill 2013 seri 90169433
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 113,201 2013-05-22 2013-05-30 23610140012013 MINISTRIA E DREJTESISErip fotokopje up nr 146/1 dt 3/4/2013 ft/ofert 3/4/2013 fit 9/4/2013 fat 431 dt 26/4/2013 seri 07457321
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) FOCUS PRESS Tirane 7,500 2013-05-22 2013-05-30 23510140012013 MINISTRIA E DREJTESISE botim njoftimi kon 22/4/2013 fat202 dt 25/4/2013 seri 04051929
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MARK PRENDI / TIRANE Tirane 14,400 2013-05-22 2013-05-30 23710140012013 MINISTRIA E DREJTESISElarje automjeti up nr 21/1 dt 11/1/2013 pv dt 11/1/2013 kon 11/1/2013 fat dt 30/4/2013 seri 6209157
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) S T A N D A R D Tirane 36,000 2013-05-22 2013-05-30 23410140012013 MINISTRIA E DREJTESISE botim njoftimi kon dt 5/4/2013 fat dt 23/4/2013 seri 05876482
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 68,836 2013-05-03 2013-05-10 22910140012012 MINISTRIA E DREJTESISE DIETA J VENDI 480E*143.2 LEK URDH 184 DT 30.04.2013 ORNELA BEJTE ID 030335442
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 278,027 2013-05-10 2013-05-10 21710140012013 MINISTRIA E DREJTESISE tel plus fat mars 2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INFO TRAVEL SH P K Tirane 89,025 2013-05-09 2013-05-13 22110140012012 MINISTRIA E DREJTESISE udhetim akomodim u.ministri 736/8,05.3.2013,fat8,6.3.2013,s000659
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 996 2013-05-09 2013-05-13 22310140012012 MINISTRIA E DREJTESISE tel shkr.1773,10.4.2013,fat90166390,31.3.2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALQI GOLLOSHI Tirane 110,400 2013-05-10 2013-05-13 14810140012013 MINISTRIA E DREJTESISE sherbim foto per 100 vjet /pavarsise up nr 535/2 dt 22/12/2012 pv dt 22/12/2012 fat dt 24/12/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 137,172 2013-05-10 2013-05-13 16810140012013 MINISTRIA E DREJTESISE posta fat mars 2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AUTORITETI KOMUNIK.ELEKTRONIK.E POSTARE Tirane 20,000 2013-05-09 2013-05-13 22210140012012 MINISTRIA E DREJTESISE tperdorim nr.jeshil,fat22.4.2013,s83183472,shkr.akep787,25.4.2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 17,550 2013-05-09 2013-05-13 22710140012012 MINISTRIA E DREJTESISE honorare pedagoge urdh.2272/1,19.4.2013,permbledhse bordero 2.5.2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 36,913 2013-05-09 2013-05-13 22410140012012 MINISTRIA E DREJTESISE boje printeri up168/1,17.4.2013,fat110975786,24.4.2013,fh11,24.4.2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 17,550 2013-05-09 2013-05-13 22810140012012 MINISTRIA E DREJTESISE honorare pedagoge urdh.2272/1,19.4.2013,permbledhse bordero 2.5.2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 3,900 2013-05-09 2013-05-13 22610140012012 MINISTRIA E DREJTESISE TATIM BURIM honorare pedagoge urdh.2272/1,19.4.2013,permbledhse bordero 2.5.2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ARBIN-06 Tirane 47,388 2013-05-10 2013-05-13 22510140012013 MINISTRIA E DREJTESISE mat pastrimi up nr 166/1 dt 16/4/2013 ft/ofert 16/4/2013 fit 19/4/2013 fat 24/4/2013 fh dt 24/4/2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) GLOBUS TRAVEL SH.P.K Tirane 320,838 2013-05-09 2013-05-13 22010140012012 MINISTRIA E DREJTESISE udhetim akomodim u.ministri 1674/3,10.4.2013.f98,12.4.2013,s04373189,u.min.170,19.4.2013,f104,22.4.2013,s04373198
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SOFRA E ARIUT Tirane 26,500 2013-05-09 2013-05-13 21810140012012 MINISTRIA E DREJTESISE pritje u.min.147,3.4.2013,prog.4.4.2013fat11,,4.4.2013,s89226361
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SKEDA Tirane 45,660 2013-05-14 2013-05-16 174101400120131 MINISTRIA E DREJTESISE mat elektrike up nr 57/2 dt 15/3/2013 pv dt 15/3/2013 fat 20/3/2013 fh dt 20/3/2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MEDIA MAPO Tirane 22,400 2013-05-22 2013-05-23 23310140012013 MINISTRIA E DREJTESISE botim njoftimi kon ne vazhdim 12/4/2013 fat dt 22/4/2013 seri 000917984 kon23/4/2013 fat dt 23/4/2013 seri 00917992
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PANORAMA GROUP Tirane 11,000 2013-05-22 2013-05-23 23210140012013 MINISTRIA E DREJTESISE botim njoftimi kon ne vazhdim 25,/4/2013 ,18/4/2013 fat 29/4/2013,seri 08970138 fat dt 24/4/2013 seri 08970107
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,083,892 2013-06-03 2013-06-03 26710140012013 MINISTRIA E DREJTESISE PAGA LIST PAGES maj 2013 nr pun 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 4,237,630 2013-06-03 2013-06-03 26610140012013 MINISTRIA E DREJTESISE PAGA LIST PAGES maj 2013 nr pun 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,015,595 2013-06-03 2013-06-03 26810140012013 MINISTRIA E DREJTESISE PAGA LIST PAGES maj 2013 nr pun 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,793,493 2013-06-03 2013-06-03 26910140012013 MINISTRIA E DREJTESISE PAGA LIST PAGES maj 2013 nr pun 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 255,424 2013-06-05 2013-06-06 27210140012012 MINISTRIA E DREJTESISE NDALESE TELEFONI FAT DT 1.05.2013 SERI 112687030
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KOHA JONE Tirane 8,400 2013-05-22 2013-06-06 24110140012013 MINISTRIA E DREJTESISE botim njoftimi shkresa nr 410/8 dt 16/4/2013,599/7dt 24/4/2013 fat 93 dt 26/4/2013 seri 88586998
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 13,390 2013-05-22 2013-06-06 24010140012013 MINISTRIA E DREJTESISE tvsh fat 2/4/2013 114266201
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SKENDERI G Tirane 14,817 2013-05-22 2013-06-06 23910140012013 MINISTRIA E DREJTESISEt pages tvsh kon 18/4/2013 fat t673 dt 18/4/2013 seri 08557423
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 407,424 2013-06-06 2013-06-06 27110140012013 1014001 MINISTRIA E DREJTESISE energji kon c-110816 fat prill 2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 7,500 2013-05-22 2013-06-06 24310140012013 MINISTRIA E DREJTESISE djeta list pages 13/5/2013 urdher nr 1755/1 dt 24/4/2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 17,000 2013-05-22 2013-06-06 24410140012013 MINISTRIA E DREJTESISE djeta list pages 13/5/2013 urdher nr 1755/1 dt 24/4/2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) EUROSIG SHA Tirane 44,552 2013-05-28 2013-06-12 25010140012013 MINISTRIA E DREJTESISE sig mjeti up nr 199/1 dt 13/5/2013 ft/ofert 13/5/2013 fituesi 15/5/2013 fat dt 16/5/2013 seri 07551456 fh dt 16/5/2013