Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 2,715,684,897.68 1,090 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Tirane 2,500 2013-02-20 2013-02-20 6510110012012 602 m.arsimit taksa auto 2013,aut 737,08.02.2013,f125TR2,14.2.2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Tirane 10,000 2013-02-20 2013-02-20 6010110012012 602 m.arsimit vendim gjyqi shkre 3609/2,16.10.2012,v002012802 infosoft sistem
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 10,000 2013-02-20 2013-02-20 6310110012012 602 m.arsimit vendime gjyqi shkres shkres 3395/2,16.10.2012,vend54,04.02,2011,shk 162/2,29.02.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) TRIS COMPANY Tirane 5,000 2013-02-20 2013-02-20 6210110012012 602 m.arsimit vendim gjyqi azbije rama shk.3395/1,12.06.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 5,000 2013-02-20 2013-02-20 5910110012012 602 m.arsimit vendim gjyqi rami spahiu sh.4220/1,01.08.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 10,000 2013-02-20 2013-02-20 6910110012012 602 m.arsimit vendime gjyqi shkres 9454,03.12.2012,vend.1652,22.06.2012,aurela bicja
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ANASTAS KOTE Tirane 10,000 2013-02-20 2013-02-20 5810110012012 602 m.arsimit vendim gjyqi v peshkepiashk4978/1,11.09.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BASHA & I Tirane 20,000 2013-02-20 2013-02-20 6410110012012 602 m.arsimit vendime gjyqi shkres 5640/1,16.10.2012,vendim 43,24.06.2010,aleksander nushi shk.25,26.09.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 6,803 2013-02-20 2013-02-20 7010110012012 600 m.arsimit cel janar 2013,ab2606196603
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 146,555 2013-03-04 2013-03-04 9410110012012 600 m.arsimit paga pl 116,f112 BORDERO SHKURT 2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) PEGI Tirane 858,000 2013-03-01 2013-03-04 6810110012013 602 m.arsimit shtyp reviste,kontr vazh 1548/8 d 10/6/11,fat 99 d 15/12/12 s 68790680,fh d 15/12/12
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,768,825 2013-03-04 2013-03-04 8810110012012 m.arsimit BURSA EKSELENCA URDH 79 DT 21.02.2013 AKT MAREV. 1071 DT 28.02.2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 740,696 2013-03-04 2013-03-04 9310110012012 600 m.arsimit paga pl 116,f112 BORDERO SHKURT 2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 249,597 2013-03-04 2013-03-04 9210110012012 600 m.arsimit paga pl 116,f112 BORDERO SHKURT 2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,551,550 2013-03-04 2013-03-04 8910110012012 m.arsimit BURSA EKSELENCA URDH 79 DT 21.02.2013 AKT MAREV. 1071/1 DT 28.02.2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,462,454 2013-03-04 2013-03-04 9010110012012 600 m.arsimit paga pl 116,f112 BORDERO SHKURT 2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 323,778 2013-03-04 2013-03-04 9110110012012 600 m.arsimit paga pl 116,f112 BORDERO SHKURT 2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 154,838,868 2013-03-05 2013-03-07 9510110012012 605 m.arsimit kontribut pjesmarrje aut.1,767/1,15.02.2013,shk 1594,04.2.2013nr 3241300363,23.01.2013kursi 1085749.43*142.6lek
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 217,928 2013-03-11 2013-03-11 9710110012012 1011001 602 m.arsimit energji fat134259014,dhjetor2012janar2013,klTR1C11011045053
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 141,500 2013-03-07 2013-03-13 8410110012012 602 m.arsimit dieta urdh481,pr6770,27.10.2120,listpagesa 25.2.2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 555,269 2013-03-07 2013-03-13 8210110012012 602 m.arsimit DIETA U.46,5.2013,U90,4.3.213,A.6/3,6.3.213KURSI 3890E*142.6
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 444,420 2013-03-07 2013-03-13 2810110012012 602 m.arsimit honorare urdh.600,pr6693,11.12.2012,list 22.1.2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 521,744 2013-03-07 2013-03-13 6810110012012 603 m.arsimit tel janar korrik 2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) EKSPO SISTEM Tirane 1,933,480 2013-03-07 2013-03-13 4710110012012 602m.arsimit pulla up.2,pr1204,20.2.2012.kv1204/6,03.5.2012,f16,18.5.212,s67890628,fh16,21.5.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERM. TRAJTIMIT STUDENTAVE Tirane 8,432,060 2013-03-07 2013-03-13 5610110012012 603 m.arsimit subvension a.683,7.02.2013,shk.286/1,24.1.2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,930 2013-03-07 2013-03-13 8310110012012 603 m.arsimit tel janar 2013kl1230487108
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) TRAJTIM I STUDENTEVE SH.A. VLORE Tirane 9,958,555 2013-03-07 2013-03-13 5710110012012 603 m.arsimit subvension a.683,7.02.2013,shk.286/1,24.1.2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,550,236 2013-03-08 2013-03-13 9910110012013 602 m.arsimit KONSULENT I HUAJ,UP 22 D 23/2/11,KONTR 1590 D 9/3/12,FAT RC171112A D 17/11/12
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 58,620 2013-03-07 2013-03-13 3010110012012 602 m.arsimit tatim honorari urdh.600,6693,11.12.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 22,455 2013-03-07 2013-03-13 6610110012012 602 m.arsimit tax auto 2013,aut.737,8.2.2013,f75/T,14.2.2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ND.TRAJTIMI STUDENT.GJIROK Tirane 8,412,873 2013-03-07 2013-03-13 5510110012012 603 m.arsimit subvension a.683,7.02.2013,shk.286/1,24.1.2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,404,272 2013-03-08 2013-03-13 9810110012013 602 m.arsimit LEKTOR I HUAJ,FAT 52/5 D 10/9/12,KONTR VAZJ 6911/2 D 20/1/12
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 10,500 2013-03-11 2013-03-13 8510110012012 602 m.arsimit dieta urdh481,pr6770,27.10.2010,listpagesa 25.2.2013,
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 486,040 2013-03-11 2013-03-15 7510110012013 602 m.arsimit leter up.min.brend.3/2.17.2.2012,u.208-235.13.05-07.6.2012,pv28.6.2012,f8042596,28.6.2012,fh22,28.6.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SEZON DEKOR Tirane 397,200 2013-03-12 2013-03-15 3510110012012 602 m.arsimit dekor festa fund viti up.27,10.12.2012,pv3,4,15.12.2012,f13,s04963213,17.12.212,fh109,26.12.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 42,323 2013-03-11 2013-03-15 8610110012012 600 m.arsimit honorare aut.6,257/2,24.2.2013,kv257/1,17.1.213,tatim burim
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 7,200 2013-03-11 2013-03-15 9610110012013 602 m.arsimit tatim honorare aut 7,01.3.2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 4,703 2013-03-11 2013-03-15 8710110012013 602 m.arsimit tatim honorare aut 6,pr257/2,24.2.2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 485,080 2013-03-11 2013-03-15 7610110012013 602 m.arsimit leter up.min.brend.3/2.17.2.2012,u.208-235.13.05-07.6.2012,pv28.6.2012,f8042596,28.6.2012,fh22,28.6.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 64,800 2013-03-11 2013-03-15 9510110012013 602 m.arsimit honorare aut 7,pt,198,01.3.2013tatim burim fat,fh,aktmar,dorz.sipas dar