Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 3,233,146,208.00 1,789 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ZYRA PERMBARIMORE FIER Tirane 9,000 2012-10-11 2012-10-16 91110040012012 602 ministria ekonomise.lik vend gjyqesor per luan shehu urdh 73 dt 10.02.12 shtator 2012 mbajtur 10% tatim ne burim
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 50,000 2012-10-22 2012-10-22 100510040012012 600 ministria ekonomise. ndihme ekonomike urdher 624 dt 5.9.12 bordeo 2.10.12
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 840 2012-10-22 2012-10-24 100810040012012 602 ministria ekonomise. lik ft poste shtator 2012 f 542 30.9.12 s 02138566
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 4,932 2012-10-22 2012-10-24 100910040012012 602 ministria ekonomise. lik ft poste gjirokaster ft nr.161 dt.30.9.12 s02123514
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 756 2012-10-22 2012-10-24 1019110040012012 602 ministria ekonomise. lik ft poste elbasan fat 564 28.9.12s 87424860
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 108 2012-10-22 2012-10-24 98610040012012 602 ministria ekonomise. lik ft poste kukes ft nr.549 dt.31.08.12 s 02120495
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 612 2012-10-22 2012-10-24 100710040012012 602 ministria ekonomise. lik ft poste shtator 2012 fat.626 dt.28.9.12 s 02147025
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 288 2012-10-22 2012-10-24 98410040012012 602 ministria ekonomise. lik ft poste korik 2012 fat.492 dt.31.7.12 s 02142141
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 87,432 2012-10-22 2012-10-24 990110040012012 602 ministria ekonomise. lik ft poste tirane nr.3541 dt.26.09.12 s 02145341
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 714 2012-10-22 2012-10-24 98810040012012 602 ministria ekonomise.lik ft poste 755 seri 87414055 dt 31.8.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,272 2012-10-22 2012-10-24 98510040012012 602 ministria ekonomise. lik ft poste gjirokaster ft nr.148 dt.4.9.12 s02123550
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 384 2012-10-22 2012-10-24 99110040012012 602 ministria ekonomise. lik ft poste elbasan fat 490 31.8.12s 87424784
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,224 2012-10-22 2012-10-24 98910040012012 602 ministria ekonomise.lik ft poste gusht 2012 f 78 31.8.12 s 02146632
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 84 2012-10-22 2012-10-24 100210040012012 602 ministria ekonomise.posta, berat, ft 665 dt 30.08.12, (87432260)
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,620 2012-10-22 2012-10-24 98710040012012 602 ministria ekonomise. lik ft poste gusht 2012 f 452 31.8.12 s 874144676
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 2,038 2012-10-22 2012-10-26 100010040012012 602 ministria ekonomise.telefon peshkopi, gusht 2012,nr klienti 1566487490
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 65,546 2012-10-23 2012-10-26 99710040012012 602 ministria ekonomise .shp abonim shtypi fat 592 dt 28.9.12 s 02136027 fat 591 dt 29.9.12 s 02136026 kontr vazhdim 28.2.12
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,296 2012-10-22 2012-10-26 100310040012012 602 ministria ekonomise. lik ft poste fier nr.516 dt.27.8.12 s02143516
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) EAGLE MOBILE Tirane 6,539 2012-10-24 2012-10-26 104810040012012 600 ministria ekonomise .lik ft cel shtator 2012 kod ab C1001456 kont vazhdim dt 01.06.2009
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DEA SECURITY Tirane 843,870 2012-10-22 2012-10-26 881/1017/10040012012 602 ministria ekonomise. lik ft roje kontr ne v dt 25.6.2012, ft seri 01494260 dt 31.8.2012,ft seri 01494274 dt 30.09.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SHQIP Tirane 96,000 2012-10-23 2012-10-26 99710040012012 602 ministria ekonomise .publikim urdher 107 dt 2.8.12 pv 2.8.12 ft 288 dt 9.8.12 s 04333943
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) FOCUS PRESS Tirane 96,000 2012-10-23 2012-10-26 101210040012012 602 ministria ekonomise .publikim urdher 108 dt 2.8.12 pv 2.8.12 ft 352 dt 9.8.12 s 04042584 urdh 109 dt 2.8.12 pv 2.8.12 fat 351 9.8.12 s 04042583
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 2,072 2012-10-22 2012-10-26 98010040012012 602 ministria ekonomise.lik ft tel vlore gusht 2012nr kl 1491484497
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 2,079 2012-10-22 2012-10-26 98210040012012 602 ministria ekonomise.lik ft tel korce gusht 2012 nr kl 1450992811
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 2,067 2012-10-22 2012-10-26 98310040012012 602 ministria ekonomise.lik ft tel elbasan gusht 2012 nr kl 1568085987
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,428 2012-10-22 2012-10-26 103010040012012 602 ministria ekonomise. lik ft poste nr.888 dt.28.9.12 s87433690
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) KASTRATI SHA Tirane 1,136,100 2012-10-22 2012-10-26 100410040012012 602 ministria ekonomise.bl karb up 5/6 dt 27.1.2012, autorizim kontr 5/24 21.5.12 ft 35 dt 30.8.12 s 04652035 fh 6 dt 30.8.12 kontrate dt 30.5.12 njoftim fituesi 4.6.12
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 23,262 2012-10-24 2012-10-26 104910040012012 600 ministria ekonomise. lik ft cel gusht 2012 kod ab 1006397
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 296,018 2012-10-22 2012-10-26 1020/10040012012 602 ministria ekonomise.lik ft tel shtator 2012 nr kl 1339884379, 1780791529, 1334285309
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 2,076 2012-10-22 2012-10-26 102110040012012 602 ministria ekonomise.lik ft tel elbasan shtator 2012 nr kl 1568085987
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 5,675 2012-10-22 2012-10-26 98110040012012 602 ministria ekonomise.lik ft tel d.sh.p tirane gusht 2012 nr kl 1783750969
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 11,288 2012-10-22 2012-10-26 99210040012012 602 ministria ekonomise.lik ft cel muaji gusht 2012 kod ab 1001425
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 6,146 2012-10-24 2012-10-29 104610040012012 602 ministria ekonomise.lik ft tel d.sh.p tirane shtator 2012 nr kl 1783750969
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 422,688 2012-10-26 2012-10-29 103610040012012 231 ministria ekonomise. blerje ups kontrate 7555/1 dt 22.8.12 up 16/7 23.4.12 njoft fituesi 20.6.12 ft 2220 dt 6.9.12 s 04443464 fh 7 dt 6.9.12
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 2,174,143 2012-10-26 2012-10-29 103710040012012 231 ministria ekonomise. blerje kompjuteri kontrate 7844/1 dt 6.9.12 up 16 dt 23.4.12 njoft fituesi 20.6.12 ft 2229 dt 6.9.12 s 04443473 fh 8 dt 6.9.12
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALFA - SERVICESTIRANE Tirane 1,042,560 2012-10-26 2012-10-29 103510040012012 231 ministria ekonomise. blerje printera kontrate 7640/1 dt 28.8.12 up 16/7 23.4.12 njoft fituesi 30.7.12 ft 274 dt 5.9.12 s 03458227 fh 6 dt 5.9.12
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 598 2012-10-22 2012-10-23 100610040012012 1004001 602 ministria ekonomise. lik ft energjie kukes korik-gusht kontr k 139643
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 7,550 2012-10-22 2012-10-23 101810040012012 602 ministria ekonomise.lik ft uji shtator 2012 kontrate vazhdim kodi 2-b-159293-1
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 16,899 2012-10-22 2012-10-23 103110040012012 600, 602 ministria ekonomise.lik ft cel muaji shtator 2012 kod ab 10065138
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 80,841 2012-10-22 2012-10-23 103210040012012 1004001 602 ministria ekonomise. lik ft energjie nr kontr a 13062 shtator 2012