Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati i Keshillit te Ministrave (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 807,067,786.00 817 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,316,909 2013-06-26 2013-07-01 1891003002013 600 Km pagat qershor 2013 bordero,Nr.i punonjesve Pl 128 fakti 26
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 531,986 2013-06-26 2013-07-01 1901003002013 600 Km pagat qershor 2013 bordero,Nr.i punonjesve Pl 128 fakti 7
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 222,413 2013-06-26 2013-07-01 1911003002013 600 Km pagat qershor 2013 bordero,Nr.i punonjesve Pl 128 fakti 3
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 31,500 2013-07-03 2013-07-12 19410030012013 606KM bonuse transporti e tj. bordero dt 1.7.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 390,225 2013-07-03 2013-07-12 19310030012013 606KM bonuse transporti e tj. bordero dt 1.7.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 100,000 2013-07-10 2013-07-12 21510030012013 606Km ndihme e menjehershme nga f.vecante, borderp dt.9.korrik 2013,Upagese dt. 9.7.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 219,000 2013-07-03 2013-07-12 19210030012013 606KM bonuse transporti e tj. bordero dt 1.7.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 31,500 2013-07-03 2013-07-12 19510030012013 606KM bonuse transporti e tj. bordero dt 1.7.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,864,500 2013-06-26 2013-07-12 1871003002013 602terheqje paradhenje autorizim dt 26.06.2013,20000 euro *143.2,program dt 9.05.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 383,470 2013-07-03 2013-07-31 19810030012013 602KM shpenz.cel Vodafon maj 2013,Nr.ab,213650144770,114297523,1002928,1114311537,1005102 etj,dt.2.6.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 41,560 2013-07-10 2013-07-31 21610030012013 602 KM shpenzime uji qershor 2013,kontrata nr.2-A-159467-2,nr.2--A-159467-1,fat.dt.26.6.2013nr.1306-159467-1-1,fat nr.1306-159467-2-1
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ATOM Tirane 471,960 2013-07-03 2013-08-05 19610030012013 231blerje TV,UProk nr.33,dt.21.6.2013,Ftes per ofert dt.21.6.2013,fat.nr.657,dt.24.6.2013 seri 09116711,fhnr.30dt,24.6.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 236,970 2013-07-03 2013-08-05 19710030012013 602 KM kontrata ne vazhdim nr.14,dt 4.1.2013,fat.nr.183,dt.3.6.2013,seri 02149983,fat.nr.184,dt 3.6.2013,seri 021499584,fat.nr.212,dt.1.7.203,seri 02149812,fat.nr.213,dt.1.7.2013,seri 02149813
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 4,674 2013-07-03 2013-08-05 19910030012013 602KM taksa e qark rrug.Upages dt.3.7.2013,fat.nr.111403072,dt 19.6.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 344,335 2013-07-03 2013-08-05 2001003002013 602 pritje percjellje VKM nr.258dt,.3.6.1999.UPagese 28.6.2013,fat.nr.54,55,56,57,58,59,64,65.66,67 dt 28.6.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Tirane 1,800 2013-07-03 2013-08-05 2011003002013 602kontroll tek i automjreve,UPagese 02.7.2013,fat.nr.470Tr2 dt.19.6.2013seri 09710759
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ASA AUTO STAR ALBANIA Tirane 903,739 2013-07-03 2013-08-05 2021003002013 602Km servis benxi,kontrata ne vazhdim,nr.1336 dt 17.4.2013, fat nr 125405,2125495,125371.125600,125913,dt.12.6.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 27,360 2013-07-03 2013-08-05 2031003002013 602 sherbim poste qershor 2013,fat nr.2697,dt.26.6.2013,seri 08743600
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) MAK ALBANIA Tirane 150,778 2013-07-03 2013-08-05 2041003002013 602 pritje-percjellje,program dt 22.11.2012,fat nr.134764,dt.23.12.2012,seri 134764
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 884,681 2013-07-03 2013-08-05 2051003002013 602KM shpenzime tel fat nr.31.5.2013,seri 715391250,nr,i klientit 3100001719675
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) P I R R O Tirane 169,600 2013-07-03 2013-08-05 2061003002013 602KM pritje-percjellje kontrata ne vazhdim nr 183,dt.16.1.2013fat,5,14,16,20,46 dt 30.5.2013nr,1
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 498,556 2013-07-10 2013-08-05 21310030012013 600Km paga aparati,bordero korrik 2013,Pl.128,Fakt 6
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 151,248 2013-07-10 2013-08-05 21410030012013 600Km paga aparati,bordero korrik 2013,Pl.128,Fakt 3
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,217,759 2013-07-10 2013-08-05 21110030012013 600Km paga aparati,bordero korrik 2013,Pl.128,Fakt 76
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,323,538 2013-07-10 2013-08-05 21210030012013 600Km paga aparati,bordero korrik 2013,Pl.128,Fakt 17
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ASTRIT KOLLI Tirane 8,500 2013-07-05 2013-08-20 20510030012013 602KM bl kart identifikimi U Prok.nr.31 dt.17.1.2013P.V dt.17.1.2013,Pv,dt.18.1.2013,Fh nr.31 dat 24.6.2013,fat nr.22 dt 22.1.2013,seri 6456772
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ASTRIT KOLLI Tirane 72,000 2013-07-05 2013-08-20 20610030012013 602KM bl.kart vizita U.Prok nr.30,dt,16.1.2013,PV dt.17.1.2013,PV dt,18.1.2013fat nr 23,dt 21.1.2013,seri 6456773,fh.nr,29,dt 20.6.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) MAK ALBANIA Tirane 133,700 2013-07-05 2013-08-20 20710030012013 602Km akomodim sheraton,program, dt.14.6.2013,pritjr-percjellje
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 689,369 2013-08-14 2013-08-20 23310030012013 1003001 602 KM shpenzime energjie prill 2013 kontrata B-207591 fatura dt 2.05.2013 nr 138402519 kont B-1110039 fat 01.05.203 nr 138407433 Kont B-207590 fat 02.05.2013 nr 138418078 konr B-110037 fat dt 17.05.2013 nr 138678843
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 492,352 2013-08-14 2013-08-20 23410030012013 1003001 602 KM shpenzime energjie maj 2013 kontrata B-207591 fatura dt 01.06.2013 nr 139496487 kont B-1110039 fat 02.06.2013 nr 139468375 Kont B-207590 fat01.06.2013 nr 139431320 konr B-110037 fat dt 12.06.2013 nr 139883173
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 527,584 2013-08-14 2013-08-20 23510032013 1003001 602 KM shpenzime energjie qershor 2013 kontrata B-207591 fatura dt 04.07.2013 nr 140878841 kont B-1110039 fat 04.07.2013 nr 140539271 Kont B-207590 fat04.07.2013 nr 140858810 konr B-110037 fat dt 11.07.2013 nr 140954961
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 633,918 2013-08-14 2013-08-20 23610030012013 KM bonuse, leje zakonshme, celular,page kalimtare
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 49,200 2013-08-15 2013-08-20 23810030012013 602KM,Kontr.nr.2-A-159467-2,kontr.nr.2A-159467-1,fat.nr.1307-159467-1-1,dt.29.7.2013,fat.nr.1307-159467-2-1,dt.29.7.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 31,500 2013-08-15 2013-08-20 24510030012013 bonuse bordero dt 5.8.2013 O.Bylykbashi
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 209,000 2013-08-15 2013-08-20 24610030012013 bonuse bordero 5.8.2013 rimb.cel maj qershor 2013,Ivi Kaso
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 31,500 2013-08-15 2013-08-20 24710030012013 bonuse bordero 5.8.2013 VKM
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 996,304 2013-08-15 2013-08-20 24810030012013 1003001 shpenz.energjie korrik 2013,Kontr.B-207591,fat.11.8.2013,nr.142062064,Kontr.B-110039,fat.dt.3.8.2013,nr.141605772,kontr.B-207590,fat dt.11.8.2013,nr.14262063,Kontr.B-110037,fat dt.3.8.2013 nr.141583697
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 54,872 2013-08-15 2013-08-20 24910030012013 1003001 shpenz.energji dif.Kontrat B-110039 fat.136347859,dt.14.3.2013,shkurt 2013,Kontr.1110037 Fat.nr.137634612 dt.11.4.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 504,828 2013-08-15 2013-08-20 25010030012013 shpenz.vodafon qershor 2013,Nr.ab.21365014470,seri 116502893 dt.2.7.2013,Nr.ab.1002928.seri 116490257,dt.2.7.2013,Nr.ab.1005102,seri 114328744dt.2.7.2013,Nr.ab1052607,seri 116496865.dt.2.7.2013,nr.ab.2888743996,seri 116500507,dt.2.7.2013,nr
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) C L A S S I C Tirane 467,553 2013-07-05 2013-08-20 20810030012013 602KM servis mjeti fat nr.121 dt 2.7.2013seri08225368,fatnr.292,dt.24.6.2013 seri 08225498,fat.nr.280,dt.14.6.2013 seri 08225486,fat 271,dt.11.6.2013,seri 08225476,fat nr.249,dt 30.5.2013 seri 08225454