Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 1,456,652,060.00 1,021 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,100,520 2013-04-15 2013-04-16 11410160012013 Aparati Ministrise Brend.djeta liste pagese 10.04.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 88,250 2013-04-16 2013-04-17 11710160012013 Aparati Ministrise Brend.uje mars 2013 kont nr 159337 fat 1303 28.03.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) PANORAMA GROUP Tirane 46,000 2013-04-16 2013-04-17 12310160012013 Aparati Ministrise Brend.botim njoftimi kont 20 02.13,34 02.13 fat 121,131, 13.02.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 87,426 2013-04-16 2013-04-17 11810160012013 Aparati Ministrise Brend.abonim mars 2013 VKM 241 31.03.2011 kont 9015/1 14.01.2013 fat 126 03.04.2013 fat 127 03.04.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) 55 Tirane 4,000 2013-04-16 2013-04-17 12410160012013 Aparati Ministrise Brend.botim njoftimi kont 23.11.2012 fat 184 24.11.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) AL & GI Tirane 20,000 2013-04-16 2013-04-17 12610160012013 Aparati Ministrise Brend.botim njoftimi kont 20 02.13,34 02.13 fat 589 19.03.2013 32 19.02.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 549,144 2013-04-16 2013-04-17 11310160012013 Aparati Ministrise Brend.telefon mars 2013 klienti 1333484275
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 9,600 2013-04-16 2013-04-17 11210160012013 Aparati Ministrise Brend.telefon mars 2013 klienti 133310910
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) KOHA JONE Tirane 37,920 2013-04-16 2013-04-17 12510160012013 Aparati Ministrise Brend.botim njoftimi kont 05.02.2013,13.11.2012 fat 27 14.02.2013,283 15.11.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) MEDIA MAPO Tirane 19,200 2013-04-16 2013-04-17 12210160012013 Aparati Ministrise Brend.botim njoftimi kont 14.03.2013,22.11.2012 fat 122 15.03.2013 677 23.11.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 301,000 2013-04-19 2013-04-19 13410160012013 Aparati Ministrise Brend.transferte fam.per shtetas te huaj per muajin mars VKM 581 10.08.2011 Udhez.33 24.02.2012 shk 2735 15.04.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 31,346 2013-04-19 2013-04-19 13210160012013 Aparati Ministrise Brend.tejkalim shp telefoni mars 2013 abonenti 520851
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) SOFRA E ARIUT Tirane 79,950 2013-04-19 2013-04-19 13310160012013 Aparati Ministrise Brend.pritje percjellje program 466/1 n24.01.2012 fat 46 25.01.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 98,850 2013-04-24 2013-04-24 13510160012013 Aparati Ministrise Brendeshme ndihme financiare urdher MB 131 02.04.2013 liste pagese 24.04.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 7,650 2013-04-24 2013-04-24 13610160012013 Aparati Ministrise Brendeshme tatim ne burim
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 40,702 2013-04-04 2013-04-05 10610160012013 Aparati Ministrise Brendeshme rimb shp telefoni shkr 2328/1 01.04.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 15,000 2013-04-04 2013-04-05 10510160012013 Aparati Ministrise Brendeshme rimb shp karburanti shkr 2328 01.04.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,138 2013-04-04 2013-04-05 10710160012013 Aparati Ministrise Brendeshme rimb shp telefoni shkr 2328/1 01.04.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 85,000 2013-04-04 2013-04-05 10310160012013 Aparati Ministrise Brendeshme rimb shp karburanti shkr 2328 01.04.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 35,000 2013-04-04 2013-04-05 10410160012013 Aparati Ministrise Brendeshme rimb shp karburanti shkr 2328 01.04.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 23,258 2013-05-06 2013-05-08 14910160012013 Aparati Ministrise Brendeshme paga per Sokol Sheti vendim nr 1570/9 02.04.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 198,000 2013-05-13 2013-05-15 2510160012013P Aparati Minist Bren Proj PAMT paga prill 2013 nr pun 2/2
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 10,569 2013-05-13 2013-05-15 2710160012013P Aparati Minist Bren Proj PAMT telefon mars nr klientit 1333484275
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 57,540 2013-05-15 2013-05-15 16510160012013 Apar.Min.Brend.uje prill kont 159337 fat 1304 29.04.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 21,000 2013-05-13 2013-05-15 2610160012013P Aparati Minist Bren Proj PAMT tatim ne burim
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAD--OKEJ Tirane 17,383,788 2013-05-13 2013-05-15 0210160012013P Aparati Minist Bren Proj DRMAP tvsh bl mallra kon vazhd 17.09.2012 fat 1,2,3,4 15.02.2013 urdher 2868/1 22.04.2013 fh 2 16.02.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 316,112 2013-05-15 2013-05-15 3010160012013 Aparati Ministrise Brendeshme transferim me BB 2881,6 USD me kurs 109.7 leke fonde te pashpenzuara nga Granti Japonez.dhe i humbjeve te krijuara nga kursi kembimit
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 44,400 2013-05-17 2013-05-20 3110160012013 Proj.PAMT Min. Brend. paga prill 2013 dhe rimb shp telefoni shkr 20 30.04.2013 fat 9 30.04.2013 permb pagave 30.04.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 9,718 2013-05-16 2013-05-20 17010160012013 Aparati Ministrise Brend.shp telefoni kodi ab 1005922 fat mars 2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 58,029 2013-05-16 2013-05-20 17210160012013 Aparati Ministrise Brend.shp telefoni kodi ab 520851 fat prill 2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 301,000 2013-05-16 2013-05-20 16910160012013 Aparati Ministrise Brend.transferte familjare per shtetas te huaj VKM 581 10.08.2011 Udhez 33 24.02.2012 shkr 3427 13.05.2013 per muajin prill
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 85,000 2013-05-10 2013-05-13 14310160012013 Aparati Ministrise Brendeshme shp karburanti prill 2013 VKM 1139 24.11.2009 shkr 582 20.04.2010 ,3174 02.05.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 35,000 2013-05-10 2013-05-13 14410160012013 Aparati Min. Brend.shp karburanti VKM 1139 24.11.2009 shkr 582 20.04.2013 ,3174 02.05.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 3,099 2013-05-10 2013-05-13 15410160012013 Aparati Ministrise Brendeshme telefon mars 13 kodi ab 536223
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 359,982 2013-05-10 2013-05-13 14710160012013 Aparati Min. Brend.shperblim urdher 140 , 141,142 09.04.2013 urdher 2434 04.04.2013 liste pagesa 06.05.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 39,998 2013-05-10 2013-05-13 14810160012013 Aparati Ministrise Brendeshme tatim ne burim
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 50,000 2013-05-10 2013-05-13 15510160012013 Aparati Ministrise Brendeshme ndihme ekonomike urdher MB 176 24.04.2013 liste pagese 09.05.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALM GROUP. AL Tirane 478,080 2013-05-15 2013-05-16 15910160012013 Apar.Min.Brend.materiale pastrimi up 197/1 10.01.2013 pv 3 26.01.2013 fat 468 26.01.2013 fh 12 26.01.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) BESTA Tirane 4,589,340 2013-05-15 2013-05-16 12101600120131 Projekti PAMT (e perseritur pasi u anullua ne dt 03.04.2013 per mungese fonde ne sistem ))kont BB sig kontrate Ndertim tregu Berat sit perf. kont 25.08.2010,kont shtese 109/3 01.04.2011 fat 16 30.11.2011 akt kolaudim 11,12 01.03.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ARBAN PEQINI Tirane 100,000 2013-05-15 2013-05-16 16010160012013 Apar.Min.Brend.bl kartolina up 9018/1 24.12.2012 pv 24.12.2012 fat 52 25.12.2012 fh 10 25.12.2012