Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Drejtesise (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 925,853,233.00 989 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 29,250 2013-04-17 2013-04-17 17510140012012 MINISTRIA E DREJTESISE honorare urdh 1683/1 dt 28.03.2013 ,142,143,144,dt 2.04.2013 urdh 1935/2 dt 5
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 40,950 2013-04-17 2013-04-17 17610140012012 MINISTRIA E DREJTESISE honorare urdh 1683/1 dt 28.03.2013 ,142,143,144,dt 2.04.2013 urdh 1935/2 dt 5.04.2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 7,596 2013-04-19 2013-04-22 17310140012013 MINISTRIA E DREJTESISE posta sekrete fat janar,shkurt,mars,2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,800 2013-04-19 2013-04-22 17010140012013 MINISTRIA E DREJTESISE tel linje ne dispozicion fat mars 2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 7,800 2013-04-19 2013-04-22 17710140012013 MINISTRIA E DREJTESISE tatim ne burim
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 21,380 2013-04-19 2013-04-22 17210140012013 MINISTRIA E DREJTESISE uji fat mars 2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INFOSOFT SYSTEM Tirane 1,352,000 2013-04-19 2013-04-22 16910140012013 MINISTRIA E DREJTESISE mirem sistemi kon ne vazhdim nr 347/5 dt 5/9/2012 fat dt 5/3/2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 174,569 2013-04-19 2013-04-22 17110140012013 MINISTRIA E DREJTESISE tel fix fat mars 2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TREMA ENGINEERING 2 Tirane 4,024,905 2013-04-22 2013-04-23 18210140012013 MINISTRIA E DREJTESISE tvsh ndertim paraburgimi fier kon nr 2010/255-963 ipa 2007 fat dt 5/3/2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AGJENSIA E ABONIMIT TE SHTYPIT Tirane 99,708 2013-04-25 2013-04-25 18310140012013 MINISTRIA E DREJTESISE abonim shtypi up nr 583/1 dt 31/12/2012 pv dt 8/1/2013 kon 4/1 dt 8/1/2013 fat 12/4/2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 213,282 2013-04-25 2013-04-25 20610140012013 MINISTRIA E DREJTESISE sherbime perkthimi urdher nr 165 dt 11/4/2013 nentor 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KELTI Tirane 25,200 2013-04-25 2013-04-25 19310140012013 MINISTRIA E DREJTESISE sh pritje up nr 152/1 dt 9/4/2013 pv dt 15/4/2013 fat 16/4/2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 40,495 2013-04-25 2013-04-25 20710140012013 MINISTRIA E DREJTESISE tatim perkthimi
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 24,301 2013-04-25 2013-04-25 18410140012013 MINISTRIA E DREJTESISE vodafon fat mars 2013 (EDUART HALIMI)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 60,000 2013-04-25 2013-04-25 20910140012013 MINISTRIA E DREJTESISE ndihme urdher nr 492/2 dt 5/4/2013shkresa min fin 6084/1 dt 18/4/2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 35,850 2013-04-24 2013-04-25 21010140012013 MINISTRIA E DREJTESISE djeta ne valute urdher nr 157 dt 9/4/2013 dt 9/4/2013 shuma 250 euro k/kem 143 lek/euro
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 10,000 2013-04-25 2013-04-26 20410140012013 MINISTRIA E DREJTESISE kthim page urdher min nr 161 dt 10/4/2013 vendim nr 780 dt 5/4/2012 (MATILDA HOXHA ) prill 2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 10,000 2013-04-25 2013-04-26 19410140012013 MINISTRIA E DREJTESISE vendim gjygji nr 112 dt 18/11/2010 (brunilda kondi)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 10,000 2013-04-25 2013-04-26 19910140012013 MINISTRIA E DREJTESISE vendim gjygji nr1908 dt 25/11/2008 (albert dyrkaj)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MARK PRENDI / TIRANE Tirane 14,400 2013-04-25 2013-04-26 19010140012013 MINISTRIA E DREJTESISE larje automjeti up nr 21/1 dt 11/1/2013 pv dt 11/1/2013 fat 31/3/2013 kon nr 21/2 dt v11/1/2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) JULIAN PERGEGA Tirane 10,000 2013-04-25 2013-04-26 20210140012013 MINISTRIA E DREJTESISE vendim gjygji nr292 dt 2/6/2013 (vjollca gjoka)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 10,000 2013-04-25 2013-04-26 19610140012013 MINISTRIA E DREJTESISE vendim gjygji nr225 dt 31/5/2007 (burhan malevi)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 10,000 2013-04-25 2013-04-26 20310140012013 MINISTRIA E DREJTESISE vendim gjygji nr 569 dt 21/12/2011 (mirela saraci)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 10,000 2013-04-25 2013-04-26 19810140012013 MINISTRIA E DREJTESISE vendim gjygji nr 75 dt 12/9/2011 (anita gusho)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 151,173 2013-04-25 2013-04-26 20810140012013 MINISTRIA E DREJTESISE sherbime perkthimi urdher nr 164 dt 11/4/2013 dhjetor 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MEDIA MAPO Tirane 39,600 2013-04-25 2013-04-26 18710140012013 MINISTRIA E DREJTESISE botim njoftimi kon dt 10/4/2013 fat 11/4/2013 kon 5/4/2013 fat 8/4/2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 30,130 2013-04-25 2013-04-26 21110140012013 MINISTRIA E DREJTESISE dieta u.min.175,24.4.2013,kerkese 25.4.2013,210e*143
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) COFFEE CLUB Tirane 104,000 2013-04-25 2013-04-26 19210140012013 MINISTRIA E DREJTESISE bl kafe up nr 152/1 dt 9/4/2013 publikim fit 11/4/2013 fat 13/4/2013 fh dt 13/4/2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 10,000 2013-04-25 2013-04-26 19510140012013 MINISTRIA E DREJTESISE vendim gjygji nr 54 dt 17/6/2011 (eriketa korini)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 10,000 2013-04-25 2013-04-26 20010140012013 MINISTRIA E DREJTESISE vendim gjygji nr 47 dt 1/10/2012 (mariglen llanaj)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 44,540 2013-04-25 2013-04-26 18510140012013 MINISTRIA E DREJTESISE pages tvsh projekti euarlius fat 2/12/2012,2/1/2013,2/2/2013,2/3/2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 10,000 2013-04-25 2013-04-26 19710140012013 MINISTRIA E DREJTESISE vendim gjygji nr1547 dt 1/10/2008 (engjell hysi)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INSIG Dega Tirane Tirane 9,000 2013-04-25 2013-04-26 18910140012013 MINISTRIA E DREJTESISE sig mjeti up nr 108/2 dt 20/3/2013 pv dt 2/4/2013 fat dt 2/4/2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ARTA QENDRO Tirane 10,660 2013-04-25 2013-04-26 20510140012013 MINISTRIA E DREJTESISE sherbime perkthimi urdher nr 165 dt 11/4/2013 fat dt 19/11/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 10,000 2013-04-25 2013-04-26 20110140012013 MINISTRIA E DREJTESISE vendim gjygji nr 562 dt v15/5/2007 9sali merkaj)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) FOCUS PRESS Tirane 7,500 2013-04-25 2013-04-26 18810140012013 MINISTRIA E DREJTESISE botim njoftimi kon 10/4/2013 fat 10/4/2013 fat dt 2/4/2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 9,820 2013-04-25 2013-04-26 19110140012013 MINISTRIA E DREJTESISE mat kancelari up nr 112/1 dt 26/3/2013 pv dt 10/4/2013 fat dt 10/4/2013 fh dt 10/4/2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SKENDERI G Tirane 21,583 2013-04-25 2013-04-26 18610140012013 MINISTRIA E DREJTESISE pages tvsh projekti euarlius ko 19/12/2012 fat 19/12/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 1,137,871 2013-04-30 2013-04-30 21210140012013 1014001 MINISTRIA E DREJTESISE energji kon nr c-110816 fat shkurt -mars 2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BEVERAGE DRINK DISTRIBUTION SHPK Tirane 20,250 2013-02-05 2013-02-06 5110140012013 MINISTRIA E DREJTESISE shp npritje up nr 22/1 dt 11/1/2013 pv dt 11/1/2013 fat dt 24/1/2013 fh dt 24/1/2013