Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 2,715,684,897.68 1,090 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 140,380 2013-01-15 2013-01-16 710110012012 602 m.arsimit uji fat1210-159767,tetor2012,nentor2012,f1211-159767-1-1
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Tirane 5,000 2013-01-17 2013-01-21 1510110012012 602 m.arsimit vendime gjyqi shkr.3609/2,16.10.2012,v00-2012-802,13.03.2012,shk1297-12,30.07.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BASHA & I Tirane 12,000 2013-01-17 2013-01-21 2110110012012 602 m.arsimit vendime gjyqi shk5640/1,16.10.2012,v43,24.06.2010,aleksander nushi shk,26.09.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 3,673 2013-01-15 2013-01-21 910110012012 602 m.arsimit tel kl1230487108,nentor,dhjetor2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 169,970 2013-01-21 2013-01-21 2610110012012 602 m.arsimit dieta urdh609,20.12.2012,ur.547,12.11.2012,aut 17/1,17.01.2013,kursi 1200*141.5
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) KASTRATI SHA Tirane 900,800 2013-01-21 2013-01-21 2210110012012 602m.arsimit karburant up5/6,27.1.2012,u229,pr3267/2,05.06.2012,kon.3267/4,20.06.2012,f48,06.8.2012,s03978798fh 35,06.08.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ANASTAS KOTE Tirane 2,000 2013-01-17 2013-01-21 1610110012012 602 m.arsimit vendime gjyqi shkr.4978/1,11.09.2012,vgj.46,03.05.2012,valjer peshkepia,shk.213,17.07.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 12,068 2013-01-15 2013-01-21 1110110012012 602 m.arsimit tel nentor,dhjetor2012,ab2606196603
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 1,000 2013-01-17 2013-01-21 1310110012012 602 m.arsimit vendime gjyqi shkr.3395/2,16.10.2012,vendim 54,04.02.2010,altin skendo shk.162/2,29.02.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 10,000 2013-01-17 2013-01-21 1810110012012 602 m.arsimit vendime gjyqi shk6405/4,26.11.2012,v.1769,04.07.2012,dita 2000,shk8117,6.11.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,593,028 2013-01-15 2013-01-21 1210110012012 1011001 602 m.arsimit tel.tetor2012,nentor2012,dhjetor2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 45,740 2013-01-21 2013-01-21 2510110012012 602 m.arsimit uje f1212-159676-1-1,dhjetor2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 2,000 2013-01-17 2013-01-21 1410110012012 602 m.arsimit vendime gjyqi shkr.3395/2,16.10.2012,vendim 2054,11.10.2011,Rami spahiu shk.1591,14.2.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ANASTAS KOTE Tirane 5,000 2013-01-17 2013-01-21 1710110012012 602 m.arsimit vendime gjyqi shkr.3395/1,12.06.2012,v65,28.01.2009 azbije rama,shk.79,04.05.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 154,269 2013-02-04 2013-02-05 5310110012013 600 m.arsimit amc tel dhjetor2012,ab3220
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 306,538 2013-02-04 2013-02-05 4910110012012 600 m.arsimit paga pl 116,f110
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 146,555 2013-02-04 2013-02-05 5210110012013 600 m.arsimit paga pl 116,f110
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 249,096 2013-02-04 2013-02-05 5010110012013 600 m.arsimit paga pl 116,f110
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 739,369 2013-02-04 2013-02-05 5110110012013 600 m.arsimit paga pl 116,f110
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,420,234 2013-02-07 2013-02-07 4810110012013 600 m.arsimit paga pl 116,f110
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERM. TRAJ. STUD. NR 1 Tirane 61,025,514 2013-02-08 2013-02-08 5010110012012 603 m.arsimit subvension .aut.683,07.02.2013,shk.286/1,24.01.2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDRM.TRAJTIMIT STUDENVE NR.2 Tirane 29,142,752 2013-02-08 2013-02-12 5110110012012 603 m.arsimit subvension .aut.683,07.02.2013,shk.286/1,24.01.2013janar shkurt 2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 94,500 2013-02-08 2013-02-12 4110110012012 602m.arsimit honorare konsulente a.1,508/1,28.01.2013,kv6809/1,3.01.2012,dhjetor2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SH.A - TRAJTIMI I STUDENTEVE Tirane 8,503,004 2013-02-08 2013-02-12 5310110012012 603 m.arsimit subvension .aut.683,07.02.2013,shk.286/1,24.01.2013janar shkurt 2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ND TRAJTIMIT TE STUDENTEVE NR 3 Tirane 7,456,413 2013-02-08 2013-02-12 5210110012012 603 m.arsimit subvension .aut.683,07.02.2013,shk.286/1,24.01.2013janar shkurt 2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERMARJA TRAJTIMIT STUDENTEVE Tirane 8,597,536 2013-02-08 2013-02-12 5410110012012 603 m.arsimit subvension .aut.683,07.02.2013,shk.286/1,24.01.2013janar shkurt 2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 322,278 2013-02-08 2013-02-12 4710110012012 602 m.arsimit nr 4188,26.11.2012,s02139488,nentor-dhjetor2012,janar 2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 396,000 2013-02-08 2013-02-15 4210110012012 602m.arsimit honorare konsulente a.2,pr508/3,29.01.2013,kv6908/2,05.01.2012,a3,508/2,29.01.2013,kv6909/1/3,03.01.20123
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 83,160 2013-02-08 2013-02-15 2910110012012 602 m.arsimit honorare u.600,6693,11.12.2012,listpagesa 22.01.2013,tatim burim
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 105,300 2013-02-08 2013-02-15 5410110012012 602 m.arsimit honorare urdh.120pr1934,28.03.2012,bordero tatim burim
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) GEZIM CARA (L11824002N) Tirane 6,250 2013-02-08 2013-02-15 3310110012012 602 m.arsimit sherb.pastrimi up.32,21.12.2012,pv3,4,26.12.2012f1114,s0004611,26.12.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 54,500 2013-02-08 2013-02-15 4310110012012 602m.arsimit tatim honorare konsulente a.2,pr508/3,29.01.2013,kv6908/2,05.01.2012,a3,508/2,29.01.2013,kv6909/1/3,03.01.20123
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 11,500 2013-02-13 2013-02-18 4610110012013 602m.arsimit tatim honorare merita zeqaj a.5,pr.533,30.01.2013,kon.2246/*10,30.12.2011,tatim burim
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) HELIOS CATERING Tirane 147,600 2013-02-12 2013-02-18 4710110012012 602 m.arsimit pritje percjellje u.589,pr.6569,04.12.2012,u589/1,6569/1,24.12.2012,f1076,26.12.2012,s05004119,
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) MIRLINDA GUCI Tirane 60,000 2013-02-13 2013-02-18 82610110012013 602m.arsimit shp.konference aut33,pr1715,16.03.2012,urdh347,pr4019,21.07.2011,pvk.25.11.2011,f31,28.10.2011,s007824
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) MANDIA PRINT Tirane 79,200 2013-02-13 2013-02-18 3410110012013 602m.arsimit dosje te personalizuar up25,22.11.2012,pv3,4,27.11.2012,f4,s06719190,10.01.2012,fh109,26.12.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 103,500 2013-02-13 2013-02-18 4510110012013 602m.arsimit honorare merita zeqaj a.5,pr.533,30.01.2013,kon.2246/*10,30.12.2011,tatim burim
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) T.N.T EXPRESS ALBANIA Tirane 30,716 2013-02-12 2013-02-18 3910110012012 602 m.arsimit sherbim postar.aut20/1,0401.2013,f2069,04.01.2013,s06750319,f154,31.01.2013,s06754404
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 44,870 2013-02-20 2013-02-20 6710110012012 602 m.arsimit uje f1301-159767-1-1,janar 2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 9,478 2013-02-20 2013-02-20 6910110012012 602 m.arsimit tel janar 2013,ab2606133875