Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 3,233,146,208.00 1,789 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) AHMET STOJNA Tirane 88,086 2012-09-25 2012-09-28 93710040012012 1004001 602 ministria ekonomise.pagese eksperti ft 24 dt 6.9.12 ser 02634964 kontr.6522/43 dt 11.7.12
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 138,967 2012-09-03 2012-09-04 85510040012012 600 ministria ekonomise. paga gusht 2012 np 201/200
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 45,000 2012-09-03 2012-09-04 85710040012012 606 ministria ekonomise. bonus transp bordero gusht 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 7,560,687 2012-09-03 2012-09-04 84810040012012 600 ministria ekonomise. paga gusht 2012 nr pun 201/200
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 63,000 2012-09-03 2012-09-04 84610040012012 606 ministria ekonomise. bonus transp bordero gusht 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 38,014 2012-09-03 2012-09-04 85210040012012 600 ministria ekonomise. paga gusht 2012 bordero gusht 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 6,750 2012-09-03 2012-09-04 85310040012012 606 ministria ekonomise. bonus transp bordero gusht 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 684,231 2012-09-03 2012-09-04 84510040012012 600 ministria ekonomise. paga gusht 2012 np 201/200
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 19,883 2012-10-01 2012-10-01 95510040012012 600 ministria ekonomise. paga per punonj. me kontrate bordero shtator2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 7,526,662 2012-10-01 2012-10-01 95210040012012 600 ministria ekonomise. paga shtator 2012 nr pun 201/199
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,900,150 2012-10-01 2012-10-01 95410040012012 600 ministria ekonomise. paga shtator 2012 np 201/199
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 98,590 2012-10-01 2012-10-01 95810040012012 600 ministria ekonomise. paga shtator 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 364,692 2012-10-01 2012-10-01 95110040012012 600 ministria ekonomise. paga shtator 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) UNION BANK SHA Tirane 96,747 2012-10-01 2012-10-01 95710040012012 600 ministria ekonomise. paga shtator 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Tirane 129,010 2012-10-01 2012-10-01 95010040012012 600 ministria ekonomise. paga shtator 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 883,774 2012-10-01 2012-10-01 95610040012012 600 ministria ekonomise. paga shtator 2012 np 201/199
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 37,018 2012-10-01 2012-10-01 95910040012012 600 ministria ekonomise. paga shtator 2012 bordero shtator 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 397,605 2012-10-01 2012-10-01 95310040012012 600 ministria ekonomise. paga shtator 2012 np kontr 12/12
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 70,132 2012-10-01 2012-10-02 96010040012012 230 ministria ekonomise. paga shtator 2012 situacion i muajit shtator 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BERAT-KONFEKS Tirane 3,104,030 2012-09-27 2012-10-04 89110040012012 466 ministria ekonomise. kthim garanci kontrate qiraje urdher 623 dt 5.9.12
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MAS - TORR SHPK Tirane 816,000 2012-09-27 2012-10-04 88710040012012 466 ministria ekonomise. kthim garanci kontrate qiraje urdher 564 dt 18.7.12
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 28,138 2012-10-11 2012-10-12 91910040012012 602 ministria ekonomise. lik ft cel gusht 2012 kod ab 1006397
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 226,884 2012-10-11 2012-10-12 93810040012012 602 ministria ekonomise.cel plus, ft gusht 2012, kodi perdoruesit 44071
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 8,760 2012-10-11 2012-10-15 91810040012012 602 ministria ekonomise.lik ft uji gusht 2012 kontrate vazhdim kodi 3-a-159746-1
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 9,000 2012-10-12 2012-10-16 91510040012012 602 ministria ekonomise.lik vend gjyqesor per liljana leli ur 350 dt 24.4.12 bordero shtator 2012 mbajtur 10%tatim ne burim
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 9,000 2012-10-11 2012-10-16 90710040012012 602 ministria ekonomise.lik vend gjyqesor per marie e koco pina urdh 82 dt 10.02.12 ndalur 10% tatim ne burim muaji shtator 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SHOQERIA PERMBARUESE PRIVATE ETEBEST Tirane 9,000 2012-10-11 2012-10-16 91710040012012 602 ministria ekonomise.lik vend gjyqesor per halim zhuka urdh 228 dt 16.03.12 shtator 2012 mbajtur 10% tatim ne burim
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 10,000 2012-10-11 2012-10-16 90610040012012 602 ministria ekonomise.lik vend gjyqesor per shoq bardhi urdh 77 dt 10.02.12 muji shtator
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 9,000 2012-10-12 2012-10-16 91410040012012 602 ministria ekonomise.lik vend gjyqesor per muco mucaj urdh 124 dt 22.02.12 shtator 2012 mbajtur 10% tatim
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) FABIO ISUFAJ Tirane 9,000 2012-10-11 2012-10-16 90910040012012 602 ministria ekonomise.lik vend gjyqesor per teuta qatipi urdh 73 dt 10.02.12 ndal 10% tat burim shtator 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GENTIAN STRATI/L02211006J Tirane 10,000 2012-10-11 2012-10-16 90810040012012 602 ministria ekonomise.lik vend gjyqesor per shoq xhengo urdh 76 dt 10.02.12 shtator 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SHOQERIA PERMBARIMORE A.E.F Tirane 9,000 2012-10-11 2012-10-16 90510040012012 602 ministria ekonomise. lik vend gjyqesor urdher 128/1 dt 27.1.12 per nexiha cenga shtator 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 9,000 2012-10-11 2012-10-16 91310040012012 602 ministria ekonomise.lik vend gjyqesor per sadik malasi urdh 78 dt 10.02.12 shtator 2012 mbajtur 10% tatim ne burim
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MEHMET CERRAGA Tirane 10,000 2012-10-11 2012-10-16 90410040012012 602 ministria ekonomise.lik vend gjyqesor per shoqeria podgorica urdh 81 dt 10.02.12 shtator 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 9,000 2012-10-12 2012-10-16 91210040012012 602 ministria ekonomise.lik vend gjyqesor per nikoll gega urdh 74 dt 10.02.12 shtator 2012 mbajtur 10% tatim ne burim
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DEBIT COLLECTION Tirane 36,000 2012-10-12 2012-10-16 93710040012012 602 ministria ekonomise.lik vend gjyqesor per fatjon halili ur 471 dt 7.6.12 bordero 18.9.12
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) E.P.S.A Tirane 9,000 2012-10-11 2012-10-16 90310040012012 602 ministria ekonomise.lik vend gjyqesor per ilir shijaku urdh 80 dt 10.02.12 shtator 2012 mbajtur 10% tatim ne burim
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) HOTI BAILIFF SERVICE Tirane 9,000 2012-10-11 2012-10-16 91010040012012 602 ministria ekonomise.lik vend gjyqesor per shpresa sarajeva urdh 75 dt 10.02.12 shtator 2012 mbajtur 10% tatim ne burim
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) IGLI GUGASHI Tirane 9,000 2012-10-11 2012-10-16 91610040012012 602 ministria ekonomise.lik vend gjyqesor fatos manastirliu urdh 366 03.05.12 bordero shtator 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) STUDIO E KONSULENCES&EKSPERTIZES PROFESI Tirane 31,468 2012-10-10 2012-10-16 84710040012012 1004001 602 ministria ekonomise.pagese eksperti ft 270 1.7.12 seri 01492872 kontrata 1330/7 dt 10.2.12