Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati i Keshillit te Ministrave (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 807,067,786.00 817 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 7,598 2013-05-22 2013-05-29 1411003002013 602KM tel fix prill 2013 fat dt.8.5.2013,seri 711089985,nrklientit 1183076825
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 1,021,480 2013-05-22 2013-05-29 1351003002013 602 KM, pritje-percjellje,VKM 258,dt.3.6.1999.UPagese dt.9.5.2013,fat nr.29,30,40,23,37,38,39,dt.30.4.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 8,500 2013-05-22 2013-05-29 1401003002013 602KM tel mars 2013 Durres,fat nr.112,dt.29.3.2013 ser88122751
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ASA AUTO STAR ALBANIA Tirane 1,935,778 2013-05-22 2013-05-29 1421003002013 602 kontrate porosie nr.1336dt,17.4.2013,fat nr.124673,124950,124983,125032,125066,125180,dt.10.5.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 20,203,450 2013-05-22 2013-05-24 1431003002013 602 konsulence e huaj,marreveshje angazhimi dt. 1.5.2013,VKM321 dt.19.4.2013,UP dt. 10.5.2013 fat.permb maj,qershor korrik 2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 32,100 2013-05-22 2013-05-24 1381003002013 602KM,shpenz,uji prill 2013,fat nr.1304-159467-1-1,fat.1304-159467-2-1
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 257,824 2013-06-05 2013-06-07 16510030012013 KM,bonuse transp.djeta paga,e tj bordero dt,5.6.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 589,347 2013-06-05 2013-06-07 16410030012013 KM,bonuse transp.djeta o.j.orarit e tj bordero dt,5.6.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 31,500 2013-06-05 2013-06-07 16610030012013 KM,bonuse transp.bordero dt,5.6.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 740,025 2013-06-05 2013-06-12 15610030012013 602,KM cel Vodafon,prill 2013 nr,ab,213650144770,1002928,1005102,1052607,1065050,21575476242,21187289832,1054239,dt.2.5.2013,fat.nr.1.5.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 69,500 2013-06-05 2013-06-12 16710030012013 KM,bonuse transp,djeta,bordero dt,5.6.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ARJANA TASI Tirane 399,000 2013-05-28 2013-06-12 15810030012013 602,KM bl+vendosje moketi,UPnr,24,dt.11.1.2013,PV dt.14.1.2013,PV dt.16.1.2013,Fat nr.15,date 18.01.2013 seri 3269465,fl hyrje nr.12,date28.3.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 42,540 2013-06-07 2013-06-12 17310030012013 602,KM shpenzime uji maj 2013,fat nr.1305-159467-1-1,dat,27.5.2013,nr.1305-159467-2-1,kontr.nr.2-A
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 29,315 2013-06-05 2013-06-14 15510030012013 602,KM cel AMC prill 2013 kodi 319611,fat.nr.1.5.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) PUBLICITA Tirane 186,000 2013-06-05 2013-06-14 17110030012013 602,KM pritje-percjellje VKM 258 dt 3.6.1999,fat nr.18,dt.28.5.2012,seri 87592318,fh.nr.22,dt 5.6.2013,UPagese dt.5.6.2013 prog dt 24.5.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ITAL SECURITY Tirane 156,000 2013-06-05 2013-06-14 16910030012013 602,KM rip aparaturat e sig.U.Prok nr.17,dt.8.1.2013,PV,dt.9.1.2013,Pv ,dt.11.1.2013, prev.dat 11.1.2013,sit i pjesor,kontr.nr.201,dt.17.1.2013,fat nr.42,dt.2.5.2013 seri07176380
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBFLOWER Tirane 96,000 2013-06-07 2013-06-14 17910030012013 602,KM pritje-percjellje ,mirembajtje lule natyrale fat.nr.20,dt.5.2.2013,seri 07264520,UP nr.4 dt 4.1.2013,PV dt.7.1.2013.PV dt,9.1.2013,Kontrata ne vazhdim
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) Alfa Services shpk Tirane 479,710 2013-06-05 2013-06-14 15810030012013 602,KM bl tonera ,fat.nr.257,dt 1.2.2013,s 07295505,fh.nr.9.dt 6.2.2013,UProk nr.355.dt.30.1.2013,kontr.nr.389,dt.1.2.2013,
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ADRION / TIRANE Tirane 189,746 2013-06-07 2013-06-14 18010030012013 602,KM shtypi i huaj.fat nr.767,dt.30.3.2013,seri 06835367,UProk.nr.10,dt.7.1.2013,Pv dt.8.1.2013,Pv.dt.9.1.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 114,777 2013-06-05 2013-06-14 16210030012013 602,KM abonim shtypi i brendshem,fat nr.152,dt.3.5.2013,s02149952,fat 151,dt.3.5.2013,s02149951,kontrat nr.14.dt.4.1.2013 ne vazhdim
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) C L A S S I C Tirane 479,070 2013-06-05 2013-06-14 15410030012013 602,KM servi mjeti,kon.nr.1508,dt.2.5.2013,fat.nr.237,dt.22.5.2013,s 08226292,fat.nr.239,dt.23.5.2013,s08226294
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INSIG Dega Tirane Tirane 11,900 2013-06-07 2013-06-14 17410030012013 602,KM sig.mjeti fat.nr.448,dt 9.5.2013 seri 04624203,UPgese dt.6.6.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) KASTRATI SHA Tirane 443,776 2013-06-05 2013-06-14 16110030012013 602,KM bl.karburanti,fat.nr.35,dt 10.4.2013,s 06540585,fh 15dt.10.4.2013,kontr,nr.384,dt.1.2.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBFLOWER Tirane 192,600 2013-06-07 2013-06-14 17810030012013 602,KM pritje-percjellje ,aredin lule natyrale fat.nr.20,dt.5.2.2013,seri 07264520,UP nr.4 dt 4.1.2013,PV dt.7.1.2013.PV dt,9.1.2013,Kontrata ne vazhdim
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,800 2013-06-07 2013-06-14 17610030012013 602,Km linja LD,fat.nr.90175057,dt.30.5.2013,seri53524036
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) FOCUS PRESS Tirane 15,000 2013-06-05 2013-06-14 15210030012013 602,KM njoftim botimi U.P dt.3.6.2013,fat.nr.276,dt.28.5.2013,seri040516033,kontrata nr.59,dt.28.5.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) MEDIA MAPO Tirane 40,000 2013-06-05 2013-06-14 15310030012013 602,KM njoftim botimi U.P dt.3.6.2013,fat.nr.191,dt.26.4.2013,seri 00917997,fat. nr.240,dt.28.5.2013,s 09010046,kontrata nr.59,dt.28.5.2013,kontrat nr.38,dt.30.4.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) P I RR O Tirane 133,800 2013-06-07 2013-06-14 17710030012013 602,KM,pritje-percjellje dhuratat e krye VKM 487,dt 25.7.2007,UP dt.11.4.2012,dt,5.5.2013.dt.24.4.2013,dt.4.4.2013,fat,nr.5dt.5.42013,seri 03748955,fat nr,14,20,27,dt.6.5.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) PANORAMA GROUP Tirane 21,000 2013-06-05 2013-06-14 15110030012013 602,KM njoftim botimi U.P dt.3.6.2013,fat.nr.191,dt.26.4.2013,seri 09010046,kontrata nr.59,dt.28.5.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 506,472 2013-06-05 2013-06-14 15910030012013 602,KM bl leter A4 ,fat.nr.110962163,dt 21.5.2013,fh.nr.19.dt216.5.2013,UProk nr.11.dt.01.03.2013,kontr.nr.1653,dt.16.05.2013,
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 4,428 2013-06-05 2013-06-14 16310030012013 602,KM taksa e qark.rrugor,Upagese dt 5.6.2013,fat nr,1111347755,dt.30.5.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) EUROPETROL DURRES ALBANIA Tirane 158,962 2013-06-05 2013-06-14 15910030012013 602,KM bl.karburanti,fat.nr.T234,dt 15.4.2013,s 06580849,fh 17dt.15.4.2013,kontr,nr.383,dt.1.2.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) TEKNOEDIL Tirane 336,001 2013-06-05 2013-06-14 16810030012013 602,KM rip tarace,U.Prok nr.32 dt.19.03.2013,fat.nr.13,dt.19.3.2013,seri 06807517,PV dt.19.03.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) GECO 2003 Tirane 54,000 2013-06-05 2013-06-14 17010030012013 602,KM mirmb.ashensori.U.Prok nr.19,dt.9.1.2013,PV,dt.10.1.2013,Pv ,dt.11.1.2013, prev.dat 11.1.2013,sit i pjesor trem.i pare,kon
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 59,568 2013-06-05 2013-06-14 15710030012013 602,KM shpenz.postare maj 2013,fat.nr.2374,dat,26.5.2013 s 08743776
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 50,400 2013-06-14 2013-06-20 1761003002013 602 shpenzime perk.shkre.27.11.2012,ur.p.14.06.2013.kont nr4/2 dt 3.1.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) B& T SISTEM Tirane 2,672,496 2013-06-17 2013-06-21 17610030012013 shp. per mirmbajtje sistem kondicionimi up 933 dt 21.03.2013 kon 1455 dt 26.04.2013 fat.23 dt 27.05.2013 seri 06795222
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 4,373,145 2013-06-17 2013-06-21 17710030012013 blerje kancelari up 11 dt 01.03.2013 kon.1653 dt 16.05.2013 fat.110983163 dt 10.06.2013 fh.26 dt 10.06.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 94,500 2013-06-14 2013-06-21 1771003002013 602 shpenzime perk.shkre.05.02.2013.,ur.p.14.06.2013.kont nr42/2 dt 7.1.2013,kont nr 4.dt 3.01.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,339,100 2013-06-26 2013-07-01 1881003002013 600 Km pagat qershor 2013 bordero,Nr.i punonjesve Pl 128 fakti 78