Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 2,715,684,897.68 1,090 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) CONSULTING & MANAGEMENT ALBANIA Tirane 875,700 2012-04-19 2012-04-25 17610110012012 231 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES TVSH PROJEKTI AUT 1371/1DT 3.04.2012 KONTRATE NR 2009/227-408 DT 15.12.2009 FAT 805 DT 26.01.2012 SERI 88140805 SHKR NR 9718/1 DT 23.02.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 482,850 2012-04-20 2012-04-25 20510110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES honorare vleresuesit e teksteve aut. nr prot 3988 dt 20.07.2011 pv i komis dt 20.07.2012 bordero dt 18.04.12 tatim i mbajtur ne burim
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 423,000 2012-04-24 2012-04-25 21610110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES abonim vjetor shtypi autor.nr.prok. 303 dt 16.01.12 kontr. 63,63/1 dt 16.01.2012 fat 372,373 dt 16.01.12 seri 87413257, 87413258, fat 377, 378 dt 17.01.12 seri 87413262, 87413263
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 369,900 2012-04-20 2012-04-25 20610110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES honorare vleresuesit e teksteve aut. nr prot 3988 dt 20.07.2011 pv i komis dt 20.07.2012 bordero dt 18.04.12 tatim i mbajtur ne burim
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 645,787 2012-04-20 2012-04-25 20910110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES shpenzime telefoni fiks fatura mars 2012 kodi abonentit 1343485494
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 283,500 2012-04-23 2012-04-25 /17210110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES PAGESE KONSULENCE AUT 47,48,49 prot 2171,2171/2,2171/3 dt 05.04.12 kontr. ne vazhdim nr 5197/3 dt 03.01.12, 6908/2 dt 05.01.12, 2246/1 dt 30.12.11 list prezence mars 2012 mbajtur 10% tatim ne burim
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BAR RESTAURANT PIAZZA Tirane 44,100 2012-04-24 2012-04-25 21110110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES pritje percjellje up 150 prot 2266 dt 09.04.12 fat 983 dt 10.04.12 seri 01576083
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,262 2012-04-20 2012-04-25 20810110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES shpenzime telefoni fiks fatura mars 2012 kodi abonentit 1230487108
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,698,200 2012-04-20 2012-04-25 20410110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES honorare vleresuesit e teksteve aut. nr prot 3988 dt 20.07.2011 pv i komis dt 20.07.2012 bordero dt 18.04.12 tatim i mbajtur ne burim
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ESMERALDA TASHO Tirane 5,826,929 2012-04-19 2012-04-25 20310110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES TRAJNIMI I MESUESVE AUT 24 DT 2298 DT 10.04.2012 KONTRATE NE VAZHDIM 234/2 DT 27.07.2011 FAT 2 DT 26.10.2011 SERI 89231302 FAT 3 DT 6.12.2011SERI 89231303
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) COFFEE CLUB Tirane 24,500 2012-04-24 2012-04-25 21310110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES pritje percjellje up 6 dt 02.04.12 pv dt 03.04.12 fat 2195 dt 03.04.12 seri 01168105
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) GECI Tirane 28,140 2012-04-24 2012-04-25 21210110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES shpenz. konference u 275 prot 3313 dt 13.06.11 kerkese nr prot 3271 dt 09.06.11 fat 1486 dt 11.06.11 seri 86701486
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 394,550 2012-04-20 2012-04-25 20710110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES tatim honorari aut. nr prot 3988 dt 20.07.2011 pv i komis dt 20.07.2012 bordero dt 18.04.12 tatim i mbajtur ne burim
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) GENARDI JASHIKU Tirane 40,000 2012-04-24 2012-04-25 21510110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES SHERBIM RIPARIM AUTOMJETI PV 5 DT 20.02.12 FAT DT 26.02.12 SERI 4139801
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INTERALBANIAN Tirane 42,076 2012-04-24 2012-04-25 21410110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES sigyracion mjeti up 7 dt 16.04.12, pv 16.04.12 fat 632 dt 16.04.12 seri 0198183 fat 530 dt 17.04.12 seri 02080680
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) COVER MEDIA AGENCY Tirane 480,000 2012-02-03 2012-02-16 6210110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES spot televiziv up nr 38 dt 28/12/2011 pv dt 28.12.2011 fat 15 dt 4/01/2012 seri 85713965
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) K L E A N Tirane 288,000 2012-02-13 2012-02-16 7/1011001/2012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES PUBLIKIME UP NR 27 DT 15.09.2011 PV DT 26.09.2011 FAT 18 DT 21.11.2011 SERI 8911000005 FL 87 DT 1.12.2011
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 66,000 2012-02-02 2012-02-16 6110110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES Pagese konsulence aut 683 dt 31.01.2012 kontrate 6809/1 dt 3.01.2012 mbajt 10% bordero dhjetor 2011
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SHOQATA SHQIPTARE MARKETINGUT Tirane 2,340,000 2012-02-13 2012-02-16 6510110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES PUBLIKIME AUT 7 DT 3.02.2012 URDH 322 DT 8.07.2012 KONTRTAE NR 4064/2 FDT 26.07.2011 PV DT 25.11.2011 FAT DT 17.11.2011 SERI 85741459 FAT 10 DT 25.11.2011 SERI 85741460
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SHOQ. PER RUAJTJEN E NATYRES SHQIP. INCA Tirane 2,395,800 2012-02-09 2012-02-16 6710110012012 600 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES KONSULENCA aut 9 dt 7.02.2012 kontrate ne vazhdim 2919 dt 23.05.2011 fat 17 dt 3.11.2011 seri 0003334
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 219,800 2012-02-03 2012-02-16 4510110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES DIETA urdh 481 27/10/2011 bordero shkurt 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BIT ALBANIA Tirane 6,269,614 2012-12-31 2013-01-03 855/10110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES blerje softi aut55,pr2524,27.11.2012,up85,pr4590/2,30.09.2011.form kon,4590/6,07.11.2011,pv18.04.2012,f001,18.04.2012,s02966452, fh 20,24..24.10.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) STRATEGY C.E.S Tirane 1,943,760 2012-12-31 2013-01-03 93910110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES kolaudim shkoll.reja a.107/1,pr6972/1,31.12.2012,kamend.v.6907,03.01.2012,raport supervizimi nentor2012,f2,24.12.2012,s72117413,
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) 3TRE-CON IT Tirane 535,140 2012-12-31 2013-01-03 94010110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES konsulence per trajnim ,a130,pr6972/2,31.12.2012,up.72,3716,05.07.2011,kv332/2,16.01.2011,rap.13.04.2012,f5,25.05.2012,s01329955
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) REDCLOUD Tirane 8,520,000 2012-12-31 2013-01-03 93810110012012 230MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES PROGRAM TESTIMI AUT 82,PR6972,31.12.2012,URDH 61,3550,27.06.2011,KON,3550/1,22.09.2011,PV04.12.2012,F31,04.12.2012,S85500392,FH4,04.12.2012,
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 256,461 2013-01-10 2013-01-10 310110012012 600 m.arsimit paga pl 116,f111
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 314,794 2013-01-10 2013-01-10 210110012012 600 m.arsimit paga pl 116,f111
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,596,646 2013-01-10 2013-01-10 110110012012 600 m.arsimit paga pl 116,f111
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 758,889 2013-01-10 2013-01-10 410110012012 600 m.arsimit paga pl 116,f111
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 149,455 2013-01-10 2013-01-10 510110012012 600 m.arsimit paga pl 116,f111
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 13,272 2013-01-23 2013-01-23 2410110012012 602 m.arsimit kolaudim makine pagese taksa automjet 2013,aut.324,05.01.2013,f002/T,07.01.2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ELINDA MORINA Tirane 35,000 2013-01-28 2013-01-29 3210110012012 602m.arsimit ZINXHIR GOMASH UP30.18.12.2012.PV3,4,24.12.2012,FH107,26.12.2012F9,24.12.2012,S003705
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INTERALBANIAN Tirane 123,000 2013-01-28 2013-01-29 2310110012012 600 m.arsimit siguracion mjeti a.30/9,1.10.2012,f1535,1.10.2012,s04678210
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,163,239 2013-01-28 2013-01-29 2610110012012 606 m.arsimit burse ekselence ur.617,pr6976,31.12.2012,aktmarrv.6976/1,11.01.2013,listpagesa 21.1.2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ERA TULA Tirane 313,000 2013-01-28 2013-01-29 2710110012012 602m.arsimit kartolina u28,12.12.2012,pvf3,4,15.12.2012-2013,fh101,26.12.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) PLEJAD Tirane 150,000 2013-01-29 2013-01-30 4010110012012 602 m.arsimit aktivit per 100 vjetorin e pavarsise u.589/1,24.12.2012,p6569/1,f34,26.12.2012,s5716926,fh100,26.12.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Tirane 2,500 2013-01-29 2013-01-30 3610110012012 602 m.arsimit taksa auto aut324,18.01.2013,f54,tr2,25.01.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 106,948 2013-01-15 2013-01-16 810110012012 1011001 602 m.arsimit energji f133161616,nentor2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 165,525 2013-01-15 2013-01-16 610110012012 602 m.arsimit tel nentor2012,ab3220
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 16,691 2013-01-15 2013-01-16 1010110012012 602 m.arsimit tel nentor,dhjetor2012,ab2606133875,