Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati i Keshillit te Ministrave (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 807,067,786.00 817 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 1,173,921 2013-04-18 2013-04-23 11110030012013 Km shpenz cel vodafon shkurt-mars 2013 fat nr ab 21575476242 s.114272182,dt 2.4.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 9,592 2013-04-18 2013-04-23 11310030012013 KM,tel shtepi Kryem,fat nr.710643821.dt.5.4.2013,nr,klentit 1183076825
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) TIPOGRAFIA USHTARAKE Tirane 480,000 2013-04-18 2013-04-23 10710030012013 Km,602 sherbim per lidhje dok.fat nr.4,dt. 9.4.2013,s 69198028,UP nr.12 dt.7.1.2013,PV dt 10.1.2013,PV dt.11.1.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ARAL Tirane 471,200 2013-04-18 2013-04-23 11010030012013 KM,602 bl vendosje moketi UP nr.56/1 4.72012,PV dt 5.7.2012,PV,6.7.2012 fat.nr.86.dt.11.7.2012,s 03585123,fh.nr.13,dt.28.3.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) GECI Tirane 125,160 2013-04-18 2013-04-23 11210030012013 KM pritje-percjellje,prog,dt.28.3.2013,UPagese 28.3.2013,fat nr.479,dt.29.3.2013 s 16600479
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,330,641 2013-04-25 2013-04-26 12010030012013 KM, Paga prill 2013,bordero,Nr.i punonjesve PL.128 fakti 28
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,501,204 2013-04-25 2013-04-26 11920030012013 KM, Paga prill 2013,bordero,Nr.i punonjesve PL.128 fakti 83
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) GAZMENT CANAMETI Tirane 293,700 2013-04-23 2013-04-26 11510030012013 KM,602 servis mjeti nga INSIG,UP nr.23,dt.11.1.2013,PV dt.14.1.2013,PV,dt.15.1.2013,fat.nr.16.dt.18.1.2013,sit. punimesh dt.18.1.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 674,700 2013-04-23 2013-04-26 11910030012013 1003001 KM energji mars 2013,kontrata B-207591,B-207590,B-110039,dt.3.4.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) GLOBAL TRAVEL Tirane 467,600 2013-04-23 2013-04-26 11810030012013 KM.602 bileta me jasht ,Program dt.9.2.2013,UPagese dt,10.2.2013,fat nr.120,dt 28.2.2013 s.5735609
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 7,908 2013-04-23 2013-04-26 11710030012013 KM,602 cel Endri Mataj mars 2013,seri 114270587
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ASA AUTO STAR ALBANIA Tirane 646,670 2013-04-23 2013-04-26 11410030012013 KM,602 servis Mjeti shtese kontrate nr.5,dt.3.1.2013,fat nr.12258,dat 16.1.2013seri 727612550,fatnr.124216,122302,122789,123253,124402,122790,123878,123843,
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 140,217 2013-04-23 2013-04-26 11610030012013 KM,602 shpenz,cel fat,dt.1.04.2013 Kodi i Ab.319611
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 445,975 2013-04-25 2013-04-26 12110030012013 KM, Paga prill 2013,bordero,Nr.i punonjesve PL.128 fakti 8
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 180,078 2013-04-25 2013-04-26 12210030012013 KM, Paga prill 2013,bordero,Nr.i punonjesve PL.128 fakti 2
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,117,500 2013-04-03 2013-04-05 10010030012013 602terheqje dieta,paradhenje autorizim dt 30.1.2013,10000 $ *111.7,program dt 3/4/13
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,846,500 2013-04-03 2013-04-05 10110030012013 602terheqje dieta,paradhenje autorizim dt 03.04.2013,20000 euro *142.3,program dt 3/4/13
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 49,650 2013-02-04 2013-02-06 2910030012013 602 sherbim postar janar 2013,fat.nr.1066 dt.26.01.2013,seri 02122366
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 290,940 2013-02-04 2013-02-06 2710030012013 602,VKMnr.258.dt.3.6.1999.U.Pdt.31.01.2013,fat.nr.2,3.dt.22.01.2012,fat.4,5.dt.24.1.2013,fat nr.7,8.dt.30.1.2013.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,800 2013-02-04 2013-02-06 3010030012013 602,page linja tel LD,fat.nr.90154973,dt.31.01.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 2,368,060 2013-02-04 2013-02-06 2610030012013 602,VKMnr.258.dt.3.6.1999.U.Pdt.31.12.2012,fat.nr.226,227.dt.27.12.2012,fat.228,229.230.232.dt.28.12.2012,fat28dt.26.11.2012,fat.nr.233,234.243,dt.31.12.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 10,676 2013-02-04 2013-02-06 2810030012013 602 tel fix shtator 2012 D.SH.Q Dures,fat.nr.72.dt.30.09.2012 seri 87980111
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 285,500 2013-05-03 2013-05-08 12410030012013 KM bonuse transp.,djeta,bordero dt.6.05.2013,
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 472,732 2013-05-03 2013-05-08 12210030012013 KM bonuse transp.,djeta,ore jashte orari,telef,bordero dt.6.05.2013,shkrese ore nr.1474 dt.30.4.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 31,500 2013-05-03 2013-05-08 12510030012013 KM bonuse transp.,djeta,bordero dt.6.05.2013,
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 42,500 2013-05-03 2013-05-08 12310030012013 KM bonuse transp.,djeta,bordero dt.6.05.2013,
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) C L A S S I C Tirane 506,707 2013-05-03 2013-05-10 13010030012013 KM,servis mjeti,shtese kontrate nr.4.dt 3.1.2013, fat,nr.66,76,dt.25.2.2013,fat. nr. 99,106,107,112,114,126,127,131,dt.27.3.2013,fat.nr.151,152,156,172 dt.16.4.2013124529,dt.13.4.2013,s 72764514
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BLERINA BASHA Tirane 385,000 2013-05-03 2013-05-10 12810030012013 KMRiparim i serv.HPpriol.Urdh.prok nr.7,dt.4.01.2013,proc.verb nr.7.01.2013,proc.verb.dt 8.01.2013,fat nr.17.9.01.2013,situac.punim.dt 9.01.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ARJANA TASI Tirane 399,000 2013-05-03 2013-05-10 13110030012013 KM, bl moketi UP nr.24,dt 11.1.2013,PV dt 14.1.2013,PV dt.16.1.2013,fat nr.15 dt 18.1.2013 seri 3269465,fH nr.12.dt.28.3.2013,sit dt.18.1.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 304,751 2013-05-03 2013-05-10 12610030012013 KM cel vodafon janar 2013 Nr.ab 21187289832,2888743996,1054239,213650144770,1002928,1005102,1052607 dt 2.2.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BERXHAN Tirane 229,780 2013-05-03 2013-05-10 13210030012013 KM, vendosjevetrata dhe dyer alumini,UP nr.26,dt.14.1.2013,PV dt.15.1.2013,PV dt.17.1.2013 fat nr.4.dt.1.2.2013,sit dt.1.4.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 86,682 2013-05-03 2013-05-10 12710030012013 KM, shpenz postare prill 2013,fat.nr.2045 dt.26.4.2013 seri 02130847
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ASA AUTO STAR ALBANIA Tirane 32,482 2013-05-03 2013-05-10 12910030012013 KM,servis mjeti fat,nr.124529,dt.13.4.2013,s 72764514
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,800 2013-05-22 2013-05-23 1361003002013 602,pagese e linjes tel LD,fat nr.90169434,dt.30.4.2013 seri 53542480
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,419,183 2013-05-28 2013-05-28 15510030012013 600,KM paga aparati maj 2013 Nr.p.128 f.26
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,389,126 2013-05-28 2013-05-28 15410030012013 600,KM paga aparati maj 2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 535,318 2013-05-28 2013-05-28 15610030012013 600,KM paga aparati maj 2013 Nr.p.128 f.7
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 212,059 2013-05-28 2013-05-28 15710030012013 600,KM paga aparati maj 2013 Nr.p.128 f.3
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) AUTORITETI KOMUNIK.ELEKTRONIK.E POSTARE Tirane 40,000 2013-05-22 2013-05-29 1371003002013 602KM,pagese per komunikim elektronik,VKM nr.509dt.23.7.2010,fat dt.22.4.2013,seri 83183482
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 962,536 2013-05-22 2013-05-29 1391003002013 602KM tel fix prill 2013,aparati,fat,dt.8.5.2013,seri710897850,nr.klientit 1366187399