Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Drejtesise (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 925,853,233.00 989 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 20,000 2013-02-26 2013-02-27 8310140012013 MINISTRIA E DREJTESISE VENDIM GJYGJI NR 75 DT 12/9/2011 (ANITA GUSHO)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 245,991 2013-02-26 2013-02-27 9310140012013 MINISTRIA E DREJTESISE tel fat 5/2/2013abon 1339584300
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 20,000 2013-02-26 2013-02-27 8610140012013 MINISTRIA E DREJTESISE VENDIM GJYGJI NR 562 DT 15/5/2007 (SALI MERKAJ)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) GLOBAL TRAVEL Tirane 65,660 2013-02-26 2013-02-27 9110140012013 MINISTRIA E DREJTESISE bileta udhetimi urdher min nr 48 dt 31/1/2013 fat dt 8/2/2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 20,000 2013-02-26 2013-02-27 7910140012013 MINISTRIA E DREJTESISE VENDIM GJYGJI NR 112 DT 18/11/2010 (BRUNILDA KONDI)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 20,000 2013-02-26 2013-02-27 8010140012013 MINISTRIA E DREJTESISE VENDIM GJYGJI NR 54 DT 17/6/2011 (ERIKETA KORINI)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 20,000 2013-02-26 2013-02-27 8210140012013 MINISTRIA E DREJTESISE VENDIM GJYGJI NR 1547 DT 1/10/2008
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TREMA ENGINEERING 2 Tirane 33,785,498 2013-02-26 2013-02-27 8910140012013 MINISTRIA E DREJTESISE tvsh ndertim paraburgimi fier kon nr 2010/255-963 ipa 2007 fat shtator,tetor,nentor,dhjetor,2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) GLOBUS TRAVEL SH.P.K Tirane 98,690 2013-02-26 2013-02-27 9410140012013 MINISTRIA E DREJTESISE bileta udhetimi urdher min nr 67 dt 13/2/2013 fat dt 20/2/2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 20,000 2013-02-27 2013-02-28 8510140012013 MINISTRIA E DREJTESISE VENDIM GJYGJI NR 47 DT 23/1/2012 (MARIGLEN LLANAJ)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 333,760 2013-03-05 2013-03-07 11010140012012 MINISTRIA E DREJTESISE kontribut international tribunal forthefar hamburg germany deut de hh iban no de 81200700000031007800 2323e* 142.6 urdh 2087 dt 14.02.2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,528,258 2013-03-05 2013-03-07 10910140012012 MINISTRIA E DREJTESISE kontribut international criminal court abn amro bank nl 65 ab na 0538452404 17705e*142 shkr 1866 dt 12.02.2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 600,371 2013-03-11 2013-03-11 10710140012013 1014001 MINISTRIA E DREJTESISE FATURE ENERGJI ELEKTRIKE MUAJI DHJETOR 2012 SERIA 134271455
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 281,217 2013-03-11 2013-03-11 10610140012013 MINISTRIA E DREJTESISE tel plus fat janar 2013 fat 109353998 dt 7/2/2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 10,000 2013-03-11 2013-03-13 8810140012013 MINISTRIA E DREJTESISE VENDIM GJYGJI NR 569 DT 21/12/20112 (MILENA SARACI)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 21,200 2013-03-11 2013-03-13 10210140012013 MINISTRIA E DREJTESISE riparim kondic.UP 81/1 DT.25.02.13;PV FORM5 DT.25.02.13;KUPON TATIMOR 0001 25.02.13;UP 80/1 25.02.13;PV FORM5 25.02.13; KUPON TAT. 8 DT.25.02.13
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INFOSOFT SYSTEM Tirane 9,807 2013-03-11 2013-03-13 10510140012013 MINISTRIA E DREJTESISE MATERIALE ELEKTRONIKE UP 857/1 DT.15.02.13; PV 5 DT.19.02.13 FTSH 80751417 19.02.13;FH 13 DT.25.02.13
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ADA GRAMATIKU Tirane 87,500 2013-03-11 2013-03-13 10310140012013 MINISTRIA E DREJTESISE PRITJE PERCJELLJE; URDHER NR.478/1 DT.20.11.12 PROGRAM DT.20.11.12; FAT.7 DT.20.11.12 SERIA 0006681
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MONDRINI KONSTRUKSION Tirane 50,400 2013-03-11 2013-03-13 10810140012013 MINISTRIA E DREJTESISE RIPARIM ASHENSORI. PV EMERGJ FORM.4 DT.25.02.13; FAT.232 DT.18.02.13 SERIA 72764138
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) O L S O N I Tirane 62,520 2013-03-11 2013-03-13 10110140012013 MINISTRIA E DREJTESISE BLERJE TONERA.PV EMERGJ. FORM.4 DT.11.02.13; FAT. NR.200 DT.06.02.13 SERIA 07236288;FH.6 DT.12.02.13
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) COSEDIL S.P.A. Tirane 7,473,664 2013-03-11 2013-03-13 90101400120131 MINISTRIA E DREJTESISE TVSH NDERTIM PARABURGIM BERAT KON NR 2010/242-656 IPA FAT NENTOR-DHJETOR 2012 JANAR 2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MARK PRENDI / TIRANE Tirane 14,400 2013-03-11 2013-03-13 10410140012013 MINISTRIA E DREJTESISE larje automjeti. UP21/1 DT.11.01.13;PV 3&4 11.01.13;KONTRATE NR.21/2 DT.11.01.13;FAT.1 DT.31.01.13 SERIA 6209154
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBA KONSTRUKSION Tirane 27,499,500 2013-03-11 2013-03-15 95101400120131 MINISTRIA E DREJTESISE tvsh ndertim paraburgimi elbasan kon nr 2009/228-751 memo nr 174/4 dt 25/2/2013 fat 31/12/2011
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 189,267 2013-03-15 2013-03-15 11810140012012 MINISTRIA E DREJTESISE dieta j vendi Urdher I Ministrit Nr.1593/1 dt.15.03.2013 Kerkese Terheqje valute dt.15.03.2013 Kursi dt.15.03.2013 1Euro = 142.7 leke.
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 9,097 2013-03-13 2013-03-18 11510140012013 MINISTRIA E DREJTESISE DJETA JASHTE VENDIT URDH 736/8 DT 5.03.2013 63 EUR*142.8 LEK
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,820 2013-03-18 2013-03-19 11710140012012 MINISTRIA E DREJTESISE djeta list pages mars 2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBERT ABAZI Tirane 72,856 2013-03-25 2013-03-25 11310140012013 MINISTRIA E DREJTESISE lyerje zyrash pv emergjence dt 4/3/2013 fat nr 150 dt 28/2/2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 125,489 2013-03-29 2013-03-29 122310140012013 1014001 MINISTRIA E DREJTESISE tel f710088666,06.3.2013,ab.1339574300,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KOHA JONE Tirane 174,000 2013-03-29 2013-03-29 12810140012012 MINISTRIA E DREJTESISE botim kon.13.6.2012,f152,19.6.2012,s88586687
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) S T A N D A R D Tirane 12,000 2013-03-29 2013-03-29 13310140012013 MINISTRIA E DREJTESISE botim shkr.1464/7,29.10.2012,kon.30.10.2012,f559,2.11.2012,s05793004,shk.1463/9,8.11.2012,kon.14.11.2012,f570,26.11.2012,s05793016
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 10,000 2013-03-28 2013-03-29 14110140012013 MINISTRIA E DREJTESISE kthim page mariglen llanaj u.min.5479/1,01.10.2012,shk.p3642,04.6.2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MEDIA MAPO Tirane 156,800 2013-03-29 2013-03-29 13010140012013 MINISTRIA E DREJTESISE botim shkr.245/2,12.2.2013,kon.14.2.2013,f79,18.2.2013,s00917885
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RILINDJA DEMOKRATIKE Tirane 220,000 2013-03-28 2013-03-29 12910140012013 MINISTRIA E DREJTESISE botim njoftim kon.3.7.2012,f322,10.8.2012,s001752
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 10,000 2013-03-28 2013-03-29 14410140012013 MINISTRIA E DREJTESISE kthim pagemilena saraci u.min.63,12.2.2013,shk.2793,7.5.2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 25,753 2013-03-28 2013-03-29 14510140012012 MINISTRIA E DREJTESISE tel.janar,shkurt 2013,f113311020,2.3.2013,ab,1005839
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 10,000 2013-03-28 2013-03-29 13510140012013 MINISTRIA E DREJTESISE vendim brunilda kondi vend.112,18.11.2010,shk.p.214,3.6.2011,grafik 2013,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 10,000 2013-03-28 2013-03-29 13710140012013 MINISTRIA E DREJTESISE vendim gjyqi burhan malevi v.225,31.5.2007,shk.p.10307,29.9.2011
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 34,000 2013-03-29 2013-03-29 11910140012012 MINISTRIA E DREJTESISE ndihme e menjhershme u,492/1,6.2.2013,min.fin.3291/1,5.3.2013,aut30/1,301.2013,list pagesa
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 7,200 2013-03-29 2013-03-29 12610140012013 1014001 MINISTRIA E DREJTESISE sherbim ekspres janar2013,kon.727,1.2.2012,f12,31.1.2013,s02136712
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PANORAMA GROUP Tirane 96,000 2013-03-28 2013-03-29 13410140012013 1014001 MINISTRIA E DREJTESISE botim kon.10.11.2012,f11480,19.11.2012,s058977