Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 2,715,684,897.68 1,090 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) C.C.S. Tirane 63,895 2012-12-09 2012-12-20 86910110012012 231MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES paisje laboratori aut30,359/1,02.03.2012,up.60,pr3506,23.06.2011,konamend.1695/5,04.10.2011,pv09.12.2011,
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) 55 Tirane 24,000 2012-12-08 2012-12-20 90910110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES publikim shk.650/2,112/6,03.05.2012,18.09.2012,kon.10.05.2012,21.09.2012,f86,11.05.2012,s01387585
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) MEDIA MAPO Tirane 96,000 2012-12-08 2012-12-20 90810110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES publikim shk.840/2,06.06.2012,kon21,08.06.2012,f351,12.06.2012,s00904904
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ANASTAS KOTE Tirane 1,000 2012-12-08 2012-12-20 89710110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES vendim gjyqi ven46,03.05.2012,valjer peshkepia ur.2662/2,06.09.2012,shk.4978/1,11.09.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 94,500 2012-12-08 2012-12-20 89010110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES honorare konsulence aut .121,pr6622/1,06.12.2012,kon.v6809/1,03.01.2012,nentor ,tatim burim
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) S T A N D A R D Tirane 133,500 2012-12-08 2012-12-20 75910110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES publikime shkresat e DAP,kon,fat, sipas listes bashkelidhur
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 14,300 2012-12-08 2012-12-20 90110110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES tatim honorare urdh235,pr2913.28.04.2012,pvk,25.06.2012,vkm 309,21.06.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALFA SH.A. Tirane 19,092 2012-12-10 2012-12-26 88910110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES pritje up,26,23.11.2012,pv3,4,26.11.2012,f1094453,27.11.2012,s1094453
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBA KONSTRUKSION Tirane 12,853,102 2012-12-20 2012-12-26 92610110012012 231 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES tvsh aut.6731,12.12.2012,kv2011/261-540,04.03.2011,sit 9,31.05.2012,f16,03.05.2012,s72440878,f22,30.05.2012,s72440879
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) LIK DOKU Tirane 95,435 2012-12-10 2012-12-26 88410110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES materiale pastrimi up20,26.10.2012,pv3,4,02.11.2012,f31,05.11.2012,s001422,f32,05.11.2012,s001422,fh54,05.11.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) IKUBINFO SOFTWARE SOLUTIONS Tirane 6,500,000 2012-12-21 2012-12-27 91610110012012/ 231 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES sistemi elektronik aut125,665,07.12.2012,up.82,3585,21.09.2011,kon603/1,29.2.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) CACTTUS Tirane 6,870,365 2012-12-26 2012-12-27 92410110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES trajnimi stafit aut 23/1,pr6692,11.12.2012,up205.pr801/4,09.05.2011,kon.v.801/9,20.09.2011,rp.31.07.2012,f105,s83710305,16.11.2011
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 171,700 2012-12-21 2012-12-27 91910110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES honorare aut126,6652/1,07.12.2012,kv989/1,15.02.2012tatim burim
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ASSECO SEE Tirane 823,200 2012-12-24 2012-12-27 91710110012012 231MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES prog.softuer aut 124,6652/4,07.12.2012,up50,1975,01.04.2011,pv04.12.2012,f382,09.11.2012,s05067104,fh623,05.12.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 17,800 2012-12-21 2012-12-27 92010110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES tatim aut126,6652/1,07.12.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INFOSOFT SYSTEM Tirane 61,566,606 2012-12-28 2012-12-28 93410110012012 231 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES paisje kompjuterike aut 87,4742,24.08.2012,up49,4821,15.07.2011,kv4500,25.08.2011,pv31.07.2012,fat,lista sipas listes bashkengjitur
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ITD SHPK Tirane 14,743,438 2012-12-28 2012-12-28 93710110012012 231 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES LABORATORE E PAISJE KOMP.AUT123-1,6934,27.12.2012,UP49.PR4821,15.07.2010,KV4500/1,31.08.20111DOK SIPAS LISTES BASHKENGJITUR
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ASSECO SEE Tirane 6,555,600 2012-12-28 2012-12-28 935710110012012 231 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES PROG SOFTUER A.124,P1975,01.04.2012,KV1975/4,01.04.2011,PV04.12.2012,F382,09.11.2012,S05067104
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) COMMUNICATION PROGRESS Tirane 27,248,040 2012-12-28 2012-12-28 936710110012012 231 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES SERVERA AUT 116,6492,23.11.2012,UP65.3554.27.06.2012.UP65/1,,PR3554/1,07.12.2011,KV2791/4,21.05.2012,DOK SIPAS LISTES BASHKENGJ.
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RILINDJA DEMOKRATIKE Tirane 130,000 2012-11-09 2012-12-03 80810110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES publikim ne gazete aut.108,6056,01.11.2012,kon.03.02.2012,,f672,24.02.2012,s0017430
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERM. TRAJ. STUD. NR 1 Tirane 1,800,000 2012-12-08 2012-12-11 90310110012012 603 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES subvencion ,a6492/2,07.12.2012,shk295/2,22.11.2012,sit nentor2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DOGANA RINAS Tirane 721,220 2012-11-14 2012-12-12 83810110012012 231 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES tvsh ne dogane shk.6273,13.11.2012,shk.dogana 18689/1,08.11.2012dekl.dog,13.11.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) STRATI BAILIFFS SERVICE Tirane 9,000,000 2012-12-08 2012-12-12 91510110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES vendim gjyqi sh 6405/4 dt 26.11.12 likujdim per Dita 2000likujd pjesor
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,124,746 2012-12-11 2012-12-12 92110110012012 606 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES burse ekselence u.407,pr4648,20.08.2012,aktm.6640/2,10.12.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,217 2012-11-14 2012-12-12 83410110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES tel ab1230487108,myqerem tafaj
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DOGANA RINAS Tirane 33,527 2012-11-14 2012-12-12 83910110012012 231 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES tvsh ne dogane shk.5415/1,11.10.2012,shk.dog 13048/2,30.8.2012,dek.dog.16202,30.08.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DEGA DOGANES TIRANE Tirane 121,004 2012-11-14 2012-12-12 83710110012012 231 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES tvsh ne dogane shk.5415/1,11.10.2012,shk.6097/1,05.11.2012,shkr,dogana 13048/1,16.08.2012,deklarate dog.49457,16.08.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) FILIP PIERO Tirane 72,000 2012-11-14 2012-12-12 82110110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES shp.konference aut33,pr.1715,16.03.2012,urdh347,4019,21.07.2011,aut208/1,25.11.2011,vlore pv05.12.2011,f3,09.12.2011,s5749604
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DOGANA DURRES Tirane 3,068,092 2012-11-14 2012-12-12 83610110012012 231MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES tvsh shk4573,14.08.2012,shk.dog.13198/1,31.08.2012,deklarat dog61473,31.08.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 396,000 2012-08-20 2012-08-21 36410110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES honorare aut 83 dt 13.08.2012 kontr 5197/3 dt 3.01.2012 ne vazhdim aut 84 dt 13.08.2012 kont 6908/2 dt 5.01.20132 aut 86 dt 13.08.2012 kontr.6909/1 dt 3.1.2012 bord. gusht 2012 mbajt 10%
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 94,500 2012-08-20 2012-08-21 3651011001 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES honorare aut 85 dt 13.08.2012 kontr ne vazhdim 6809/1 dt 13.8.2012 bordero gusht 2012 mbajt 10%
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 54,500 2012-08-20 2012-08-21 36610110012012 1011001 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES tatim honorare
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,214 2012-08-20 2012-08-21 37210110012012 1011001 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES telefon korrik 2012 kod 1230487108
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 136,026 2012-08-20 2012-08-21 37210110012012 1011001 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCESposta fat 2587 dt 26.06.2012 ser.87432691 fat 2899 dt 26.07.212 seri 87425903
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) TRAJTIM I STUDENTEVE SH.A. VLORE Tirane 2,369,153 2012-06-06 2012-06-11 25310110012012 603 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES DIETA ME JASHTE URDH 616 DT 23.12.211 AUT 2441/5,10.05.2012,shk.378,06.04.2012,situacion mars2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERM. TRAJTIMIT STUDENTAVE Tirane 2,209,915 2012-06-06 2012-06-11 25210110012012 603 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES SUBVENCION AUT 2441/5,10.05.2012,shk.56,05.04.2012,sit.mars2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERMARJA TRAJTIMIT STUDENTEVE Tirane 2,420,425 2012-06-06 2012-06-11 250110110012012 603 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES SUBVENCION AUT 2441/5DT 10.05.2012 SHK.24 DT.10.04.2012 SIT mars 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ND.TRAJTIMI STUDENT.GJIROK Tirane 2,236,342 2012-06-06 2012-06-11 25110110012012 603 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES SUBVENCION AUT 1641/1 DT 5.03.2012 SIT mars2012 aut 2441/5,10.05.2012,shkres 6,04.04.2012,situacion mars2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BIT ALBANIA Tirane 7,800,000 2012-06-05 2012-06-11 13110110012012 231 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES PAJISJE ELEKTRONIKE AUT 40 DT 15.03.2012 UP 41 DT 23.06.2010 KONTRTAE 524/2 DT 28.03.2011 URDH 524/5 DT 31.03.2011 PV MARRJES NE DOREZIM 28.12.2011 FAT 3 DT 16.02.2012 SERI 88561453
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Tirane 7,128,000 2012-06-06 2012-06-12 26110110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES shpenzime hoteli up 1470 dt 2.03.2012 kontrate 1470/5 dt 9.04.2012 fat 29 dt 18.04.2012 seri 69055783