Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati i Keshillit te Ministrave (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 807,067,786.00 817 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALB AM 1 Tirane 478,656 2013-03-20 2013-03-25 6710030012013 blerje materiale elek,urdh proknr.25,dt.14.01.2013,proc.ver.dt.18.1.2013,proc verb.dt.18.1.2013,fatnr.27,dt 29.1.2013seri01911689,fl.hyrje nr.7,dt.6.2.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INSIG Dega Tirane Tirane 469,737 2013-03-20 2013-03-25 6810030012013 siguracion makinash,urdh prok.nr.22,dt.10.1.2013,proc.verb dt.14.01.2013,proc.verb.nr.15.1.2013,fat nr.85,dt.17.01.2013seri04622885
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) AUTORITETI KOMUNIK.ELEKTRONIK.E POSTARE Tirane 17,667 2013-03-19 2013-03-25 6410030012013 pagese e numrit jeshil,VKM nr.599,date 23.07.2010,fat nr.83182732,date19.2.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 583,947 2013-03-25 2013-03-25 551003002013 bonus transp.,dieta,ore jasht orari, kom,,bordero 6.3.2013,shkrese ore jasht orari 965/2dt.3.2.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ERMAL LALA Tirane 128,000 2013-03-20 2013-03-25 6910030012013 rashinim mermeri,urdh prok.nr.20,dt 9.01.2013,proc.verb.dt.10.1.2013,proc.verbdt.11.01.2013 fat nr.34,dt 14.1.2013 seri5621284,situac.punimesh 14.1.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BLERINA BASHA Tirane 387,000 2013-03-20 2013-03-25 6510030012013 riparip,sistemit elekt,urdh.prok.nr27,dt 15.01.2013,proc.verb.15.01.2013proc.verb dt16.1.2013,fat.nr.90,dt.20.01.2013,situa dt 20.1.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) EUROPETROL DURRES ALBANIA Tirane 645,235 2013-03-20 2013-03-25 7110030012013 blerje karb.shtese kontrate nr.129,date 14.1.2013,fat.nrT49,dt 15.1.2013seri06580958flet hyrje nr.2,dt.15.1.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) MENTOR KOLICAJ(L11408012U) Tirane 144,000 2013-03-20 2013-03-25 7010030012013 sherb,punimesh me vinc,urdhprok.nr.14,dt.8.1.2013proc.verb dt.8.1.2013,proc.dt8.1.2013,fat.nr.74,dt.10.1.2013,seri 6434825
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) PARKET EXPRESS Tirane 395,952 2013-03-20 2013-03-25 6610030012013 rashinim parketi,lyerje me llak,urdh prok.nr21,dt10.1.2013,proc.verb dt11.1.2013,proc.14.1.2013,fatnr.219,dt 15.1.2013 seri01443324,sityac.15.01.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) GECO 2003 Tirane 481,824 2013-03-26 2013-03-28 8010030012013 466 lik 5% mjete ne ruajtje
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 532,140 2013-03-26 2013-03-28 7510030012013 602 shpenz.cel janar,shkurt 2013,fat dt.1.202013,kod ab 319611 .2.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) EUROPETROL DURRES ALBANIA Tirane 900,480 2013-03-26 2013-03-28 8210030012013 602 bl.karburanti,fat nr.T92,dt.4.2.2013,seria 06580690,kontrata nr. 383,dt 1.2.2013,fhnr.5 gt.4.2.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 177,639 2013-03-26 2013-03-28 7910030012013 600 paga aparat mars 2013,bordero,
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) KASTRATI SHA Tirane 528,000 2013-03-26 2013-03-28 8110030012013 602 bl.karburanti,fat nr.20,dt.6.2.2013,seria 06540120,kontrata nr. 384,dt 1.2.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 596,659 2013-03-26 2013-03-28 7810030012013 600 paga aparat mars 2013,bordero,
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,365,857 2013-03-26 2013-03-28 7710030012013 600 paga aparat mars 2013,bordero,
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,128,116 2013-03-26 2013-03-28 7610030012013 600 paga aparat mars 2013,bordero,pagese per rest fatkeqesie dhe dalje ne pension
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 337,761 2013-04-11 2013-04-16 10210030012013 602,km posta,fat 116 d 3/4/13 s 02133766,fat 117 d 3/4/13 s 02133767,fat 109 d 11/3/13 s 02133759,fat 110 d 11/13/13 s 02133760
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 37,910 2013-04-11 2013-04-16 8910030012013 602km,uji,kontr 159467,fat 1303-159467-1-1
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,800 2013-04-11 2013-04-16 8710030012013 602km,tel,tel 042235299,fat 31/3/13 s 90165162
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 77,500 2013-04-11 2013-04-16 9210030012013 602km,dieta,bonus,shkres 22/2/13,shkres 1/2/13,list pagese 2013,
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,533,581 2013-04-11 2013-04-16 9410030012013 602km,vendim gjyqi,vendim 266 d 27/4/006,list pages 2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 480,273 2013-04-11 2013-04-16 9310030012013 602km,dieta,bonus,shkres 26/2/13,shkres 5/3/13,urdher 996 d 28/3/13,list pagese 2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ROMEO BAĒE Tirane 390,000 2013-04-11 2013-04-16 9810030012013 602,km,rip sist ener,up 18 d 9/1/13,pv 10/1/13,fat v7 d 11/1/13 s 4813512,sit 11/1/13
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 2,993 2013-04-11 2013-04-16 8410030012013 602km,tel,klient 1183076825,fat 6,3 d 70155904
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BINDI Tirane 1,301,811 2013-04-11 2013-04-16 9710030012013 466,km,5%garanci,gabine elektrike,kontr 4181/1 d 1/11/10,
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) P I RR O Tirane 132,300 2013-04-11 2013-04-16 8610030012013 602km,pritje,vkm 487 d 25/7/07,up 4/1/13,pv 17/1/13,fat 21,22,23,24 d 17,19,25,28/1/2013 s 02222723,724,721,722,prog 21/1/13,prog 27/1/13
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 21,072 2013-04-11 2013-04-16 9010030012013 602km,post ,fat 1689 d 26/3/2013,s 87415641
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 863,055 2013-04-11 2013-04-16 9610030012013 602,km,pritje,up 28/3/13,fat 17,18,19,21,22 d 26/2/13 s 05922338,339,340,342,343
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 31,500 2013-04-11 2013-04-16 9510030012013 606,bonuse transporti,bordero dt.11.4.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) EUROPETROL DURRES ALBANIA Tirane 1,415,440 2013-04-11 2013-04-16 9810030012013 602,km karburant,kontr vazh 383 d 1/2/13,fat 207 d 28/3/13 s 06580822,fh 11 d 28/3/13
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 216,500 2013-04-11 2013-04-16 9110030012013 602km,dieta,bonus,shkres 21/3/13,shkres 5/3/13,list pagese 2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 846,443 2013-04-11 2013-04-16 8810030012013 602km,tel,tel 1366187399,fat 4 s 710528866
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) GECI Tirane 224,740 2013-04-11 2013-04-16 9910030012013 602,km pritje,vkm 258 d 21/11/12,up 13/3/13,prog 13/3/13,fat 435 d 15/3/13 s 06600435,fat 508 d 4/4/13 s 08534508,fat 509 d 4/4/12 s 0853409
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) SEMI Tirane 399,000 2013-04-15 2013-04-16 10410030012013 KM,602 sherbim pastrimi larje perde etj. UP nr.29.dt.16.01.2013,PV dt.17.1.2013 PV.dt 18.01.2013 fatnr.4 dt.20.1.2013 s04952962
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 21,906,375 2013-04-15 2013-04-16 10510030012013 KM,602 konsulence e huaj,Podesta GROUP,VKM 29dt 24.012013.UP dt 11.04.2013 fat permbledhse dt.10.01.2013nr.25836,1$=109.7
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ERAL CONSTRUCTION COMPANY Tirane 62,400 2013-04-11 2013-04-16 8510030012013 602km,bl,kontr shtese 761 d 4/3/13,fat 17 d 12/3/13 s 05137217,fh 17 d 12/3/13
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) U.N.D.P. Tirane 69,988,600 2013-04-15 2013-04-17 10610030012013 KM 605 qera Zyrat e PNUD.Marveshje dt 17.06.2011,fat 1.02.2012,Aneks I UP dt.11.04.201317.06.2011
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 932,856 2013-04-18 2013-04-23 10810030012013 1003001 KM,602 shpenz,energjie ,shkurt 2013,kontrat B-207591,fat dt.14.2.2013,nr,136315809,Kontrat B-110037,kontrat b-207590,Kontrat B-110037
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) EURO -UNIKAL Tirane 235,200 2013-04-18 2013-04-23 10910030012013 KM,231 bl pajisje zyre,fat. nr.27 dt. 7.1.2013,s 05017477,fh nr,8 dt 6.2.2013,UP nr.8,dt.4.1.2013,PV.dt 4.1.2013,PV 7.1.2013