Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Drejtesise (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 925,853,233.00 989 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DHIMITER VASI/1 Tirane 41,040 2013-01-23 2013-01-24 2310140012013 MINISTRIA E DREJTESISE bl kartvizita up nr 493/1 dt 10/12/2012 pv dt 26/12/2012 fat dt 26/12/2012 fh dt 31/12/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,300 2013-01-23 2013-01-24 2710140012013 MINISTRIA E DREJTESISE tatim ne burim
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 24,500 2013-01-23 2013-01-24 3810140012013 MINISTRIA E DREJTESISE djeta list pages dhjetor 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBERT ABAZI Tirane 2,600 2013-01-29 2013-01-29 3410140012013 MINISTRIA E DREJTESISE bl boje up nr 479/1 dt 20/11/2012 pv dt 20/11/2012 fat nr 118 dt 20/11/2012 fh dt 20/12/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 86,964 2013-01-29 2013-01-29 3910140012012 MINISTRIA E DREJTESISE DIETA URDH 483/2 DT 25.01.2013 610E*142.4 AUT D 28.01.2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 561,610 2013-01-16 2013-01-16 710140012013 1014001 MINISTRIA E DREJTESISE energji fat shtator 2012 kon nr c-110816
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 91,650 2013-01-16 2013-01-16 910140012013 MINISTRIA E DREJTESISE uji fat tetor- nentor 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 98,080 2013-01-14 2013-01-21 610140012012 MINISTRIA E DREJTESISE dieta ne valute urdher nr 8 dt 11/1/2013 shuma 690euro kursi i kem 142 lek/euro
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 14,090 2013-01-16 2013-01-21 1010140012013 MINISTRIA E DREJTESISE posta fat tetor -nentor 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 317,432 2013-01-16 2013-01-21 810140012013 MINISTRIA E DREJTESISE tel fat tetor 2012 kli 1339584300
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 190,212 2013-01-16 2013-01-21 1110140012013 MINISTRIA E DREJTESISE posta fat shtator 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,636,758 2013-02-01 2013-02-01 4310140012012 MINISTRIA E DREJTESISE PAGA LIST PAGES janar 2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 4,013,264 2013-02-01 2013-02-01 4010140012013 MINISTRIA E DREJTESISE PAGA LIST PAGES janar 2013 nr pun 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,192,511 2013-02-01 2013-02-01 4110140012013 MINISTRIA E DREJTESISE PAGA LIST PAGES janar 2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,117,991 2013-02-01 2013-02-01 4210140012013 MINISTRIA E DREJTESISE PAGA LIST PAGES janar 2013 nr pun 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 476,906 2013-02-05 2013-02-05 4410140012013 1014001 MINISTRIA E DREJTESISE energji fat tetor 2012 kli c-110816
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 285,145 2013-02-11 2013-02-11 6310140012013 MINISTRIA E DREJTESISE tel plus fat dhjetor 201212 fat 231 dt 7/1/2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 24,310 2013-02-11 2013-02-11 5810140012013 MINISTRIA E DREJTESISE uje fat dhjetor 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 71,600 2013-02-14 2013-02-14 7010140012013 MINISTRIA E DREJTESISE DJETA NE VALUTE URDHER MIN NR 67 DT 13/2/2012 K/KEM 143 LEK/EURO SHUMA 500 EURO
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 155,796 2013-02-13 2013-02-14 6910140012013 MINISTRIA E DREJTESISE kon vjetor per arbitrazh shk min nr 1425 dt 31/1/2013 k/kem 143 lek/euro shuma 1072euro
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 110,000 2013-02-11 2013-02-18 6010140012013 MINISTRIA E DREJTESISE djeta list pages janar 2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 9,600 2013-02-11 2013-02-18 5410140012013 MINISTRIA E DREJTESISE linje ne dispozicin dhjetor 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INFO TRAVEL SH P K Tirane 78,400 2013-02-11 2013-02-18 6210140012013 MINISTRIA E DREJTESISE udhetim jashte vendi urdher min nr 483/2 dt 25/1/2013 fat 22/1/2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 55,000 2013-02-11 2013-02-18 6110140012013 MINISTRIA E DREJTESISE djeta list pages janar 2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MONDRINI KONSTRUKSION Tirane 72,000 2013-02-11 2013-02-18 6410140012013 MINISTRIA E DREJTESISE kon nr 919/2 dt 17/4/2012 fat 231 dt 7/1/2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 55,000 2013-02-11 2013-02-18 5910140012013 MINISTRIA E DREJTESISE djeta list pages janar 2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) O L S O N I Tirane 119,200 2013-02-11 2013-02-18 6510140012013 MINISTRIA E DREJTESISE mat pastrimi up nr 37/1 dt 22/1/2013 pv dt 22/1/2013 fat dt 25/1/2012 fh dt 25/1/2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 24,870 2013-02-11 2013-02-18 6610140012013 MINISTRIA E DREJTESISE mat kancelari up nr 18/1 dt 11/1/2013 pv dt 11/1/2013 fat dt 11/1/2012 fh dt 6/2/2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 268,036 2013-02-14 2013-02-18 55101400120131 MINISTRIA E DREJTESISE tel fat dhjetor 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INFOSOFT SYSTEM Tirane 1,605,500 2013-02-18 2013-02-19 7210140012013 MINISTRIA E DREJTESISE MIREM SISTEM ONLINE KON NE VAZHDIM NR 347/5 DT 5/9/2012 FAT DT 5/2/2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) G.P.S. GLOBAL Tirane 22,131,746 2013-02-18 2013-02-19 7110140012013 MINISTRIA E DREJTESISE MBIKEQYRJE ELEKTONIKE NE FUSHEN PENALE KON NE VAZHDIM NR 436/1 DT 9/11/2012 FAT DT 2/2/2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) EUROPETROL DURRES ALBANIA Tirane 403,098 2013-02-20 2013-02-21 7310140012013 MINISTRIA E DREJTESISE KARBURANT KON SHTES NR 14/7 DT 16/1/2012 FAT DT 7/2/2013 FH DT 7/2/2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) N E P T U N Tirane 88,000 2013-02-20 2013-02-21 7810140012013 MINISTRIA E DREJTESISE aparat kondicionimi pv dt 8/2/2013 fat dt 7/2/2013 fh dt 7/2/2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KASTRATI SHA Tirane 131,546 2013-02-20 2013-02-21 7310140012013 MINISTRIA E DREJTESISE lende ngrohese kon shtes nr 14/2 dt 12/1/2013 fat dt 17/1/2013 fh dt 17/1/2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DHIMITER VASI/1 Tirane 12,000 2013-02-20 2013-02-21 7710140012013 MINISTRIA E DREJTESISE BL KARTVIZITA UP NR 36/1 DT 22/1/2013 PV DT 22/1/2013 FAT DT 6/2/2013 FH DT 6/2/2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KASTRATI SHA Tirane 211,633 2013-02-20 2013-02-21 7410140012013 MINISTRIA E DREJTESISE shp karburanti kon shtes nr 14/5 dt 12/1/2013 fat dt 12/2/2013 fh dt 12/2/2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 293,373 2013-02-20 2013-02-21 751040012013 MINISTRIA E DREJTESISE BL TONERASH KON SHTES NR 214 DT 14/1/2013 FAT DT 11/2/2013 FH DT 11/2/2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 43,150 2013-02-26 2013-02-27 9210140012013 MINISTRIA E DREJTESISE uji fat janar 2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 20,000 2013-02-26 2013-02-27 8110140012013 MINISTRIA E DREJTESISE VENDIM GJYGJI NR 225 DT 31/5/2007 (BURHAN MALEVI)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 20,000 2013-02-26 2013-02-27 8410140012013 MINISTRIA E DREJTESISE VENDIM GJYGJI NR 441 DT 13/9/2012 (ALBERT DYRKAJ)