Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 2,715,684,897.68 1,090 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 26,000 2012-12-05 2012-12-17 87610110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES tatim honrare k.l.arsimit tatim burim,u.6574,04.12.2012,list pagesa prill-shtator2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 32,800 2012-12-05 2012-12-17 88010110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES tatim honrare u588,03.12.2012,list pagesa ,tatim burim
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 854,898 2012-12-06 2012-12-17 88310110012012 602,605, MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES kthim shume urdh.121,pr.1935,28.03.2012,kursi 5965*142.9leke
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 846,000 2012-12-16 2012-12-17 92710110012012 600 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES shperblim fund viti 3132/839,13.12.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ERZENI/SH Tirane 68,881,668 2012-12-06 2012-12-17 88110110012012 231MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES paisje mobileri up.14,pr3539,12.06.2012urdh443,3539/8,17.09.2012,kon.3539/9,24.09.2012,fat.pv,md.fh sipas listes bashkengjitur
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 13,500 2012-12-05 2012-12-17 87510110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES honrare k.l.arsimit tatim burim,u.6574,04.12.2012,list pagesa prill-shtator2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) STRATI BAILIFFS SERVICE Tirane 10,000 2012-11-26 2012-12-17 85310110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES vendim gjyqi aut 6405/4,26.11.2012,shk3720/1,14.11.2012,shk.zp.8117,06.11.2012vend.1769,04.07.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) M. LEZHA Tirane 4,462,922 2012-12-06 2012-12-17 86710110012012 231 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES mobileri aut53,pr1438/1,10.05.2012,up63.pr3552,27.06.2011,kv3552/5,31.10.2011,pvkom.02.05.2012,fat,pvmd.,fh,sipas listes bashkengjitur
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 50,400 2012-12-05 2012-12-17 87910110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES honrare u588,03.12.2012,list pagesa ,tatim burim
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 13,500 2012-12-05 2012-12-17 87410110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES honrare k.l.arsimit tatim burim,u.6574,04.12.2012,list pagesa prill-shtator2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 151,200 2012-12-05 2012-12-17 87710110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES honrare u588,03.12.2012,list pagesa ,tatim burim
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 81,000 2012-12-16 2012-12-17 93010110012012 600 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES shperblim fund viti 3132/839,13.12.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ERALD Tirane 3,259,932 2012-12-06 2012-12-17 88210110012012 231 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES paisje mobileri up11,pr2357,20.04.2012,kv253/7,17.07.2012,fh.aktmarrv.dorzim .fat.sipas listes bashkengjitur
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) KOHA JONE Tirane 64,000 2012-11-23 2012-12-17 85110110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES publikime aut.108,6413,20.11.2012,kon8.12.2011,f346,12.12.2011,s88586534
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ELINDA MORINA Tirane 120,000 2012-11-26 2012-12-17 84810110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES goma auto up.23,09.11.2012,pv3,4,19.11.2012,f27,s4538527,19.11.2012,fh71,20.11.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) YLLI DIDA Tirane 37,100 2012-11-23 2012-12-17 79610110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES shp. konferenc ,aut.1715,16.03.2012,u.347,4019,21.07.2011aut.208/1,25.11.2011pv20.11.2011,f1,25.11.2011,s1176505
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 9,000 2012-12-16 2012-12-17 93110110012012 600 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES shperblim fund viti 3132/839,13.12.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 54,000 2012-12-05 2012-12-17 87110110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES honrare k.l.arsimit tatim burim,u.6574,04.12.2012,list pagesa prill-shtator2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 13,500 2012-12-05 2012-12-17 87210110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES honrare k.l.arsimit tatim burim,u.6574,04.12.2012,list pagesa prill-shtator2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) COMMUNICATION PROGRESS Tirane 11,069,160 2012-12-03 2012-12-17 85210110012012 231 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES servera aut116,23.11.2012,up65,pr3554,27.06.2012pvmd14.09.2012f313,04232973,16.08.2012kon.2791/4,21.05.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 139,500 2012-12-05 2012-12-17 87310110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES honrare k.l.arsimit tatim burim,u.6574,04.12.2012,list pagesa prill-shtator2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 36,000 2012-12-16 2012-12-17 92910110012012 600 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES shperblim fund viti 3132/839,13.12.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 50,400 2012-12-05 2012-12-17 87810110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES honrare u588,03.12.2012,list pagesa ,tatim burim
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) U.N.D.P. Tirane 15,000,000 2012-12-19 2012-12-20 93310110012012 606 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES programio brain gain,u.607,pr6712/1,14.12.2012,aktmarrv.6712,11.12.2012,vkm 57,01.02.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 128,700 2012-12-09 2012-12-20 90010110012012 602MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES honorare u.235,2913,28.04.2010,pvkom25.06.2012,vkm 309,21.06.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 54,500 2012-12-08 2012-12-20 89110110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES tatim honorare
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 890,916 2012-12-08 2012-12-20 91210110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES dieta u.481,pr6770,27.10.2010bordero 07.12.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) TRIS COMPANY Tirane 5,000 2012-12-08 2012-12-20 39810110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES vendim gjyqi ven65,28.01.2009,azbie rama ur78,14.05.2012,shk.u.shk3395/1,12.06.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ND TRAJTIMIT TE STUDENTEVE NR 3 Tirane 700,000 2012-12-08 2012-12-20 90410110012012 603 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES subvencion ,aut6492/2,07.12.2012shkr 302,03.12.2012,sit nentor2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) EKSPO SISTEM Tirane 360,000 2012-12-08 2012-12-20 91410110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES pulla me hologram up.2pr1204,30.02.2012,kv1204/6,03.05.2012,aktv.21.05.2012,f16,18.05.2012,s67890628,fh16,21.05.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 1,000 2012-12-08 2012-12-20 89410110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES vendim gjyqi shk3395/2,16.10.2012,vendim gj.54,04.02.2010,altin skendo shkpermb.162/2,29.02.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) TRAJTIM I STUDENTEVE SH.A. VLORE Tirane 500,000 2012-12-08 2012-12-20 90510110012012 603 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES subvencion ,aut6492/2,07.12.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) MERCURRI Tirane 23,500 2012-12-08 2012-12-20 88810110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES pritje up.3/1,01.07.2012,pv3,4,01.07.2012,f956,02.07.2012,s00666927
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 396,000 2012-12-08 2012-12-20 88910110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES honorare konsulence aut.119,pr6622,06.12.2012,kv5197/3,03.01.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INFOSOFT SYSTEM Tirane 9,192,064 2012-12-08 2012-12-20 86610110012012 231 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES paisje komp.aut.87,pr4742,24.08.2012,up49,pr4821,15.07.2011,kv4500,25.08.2011,k.amenduar 5580/1,26.10.2011,pv31.07.2012,
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 2,000 2012-12-08 2012-12-20 89510110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES vendim gjyqesor shk.4220/1,01.08.2012,permb.2054,11.11.2011,rami spahiu
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 58,000 2012-12-08 2012-12-20 91310110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES dieta urdh481,pr6770,27.10.2010,bordero 07.12.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Tirane 5,000 2012-12-08 2012-12-20 89610110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES vendim gjyqi shk,3609/2,16.10.2012,shk.zp.1297-12,,30.07.2011,vendim gjyqi 00-2012-802(130),13.03.2012,INFOSOFT SISTEM
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ITD SHPK Tirane 48,529,215 2012-12-08 2012-12-20 91610110012012 231 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES paisje komp.a.123,p6652/5,07.12.2012,up49,4821,15.07.2011,kon4500/1,31.08.2012,pv26.1.2012,fat,aktmarr.dor.fh.sipas listes bashkengjitur
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) MONDIAL SHPK Tirane 46,500 2012-12-09 2012-12-20 77610110012012 602MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES qera salle rritje aut.847,18.10.2012,u.467,5563/1,08.10.2012,f27,10.10.2012,s03066927