Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 3,233,146,208.00 1,789 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ILRI Tirane 29,600 2012-08-28 2012-08-30 7451004001212 602 ministria ekonomise. lik shp fotokopje up dt 17.6.2012, form 3,4 dt 28.6.2012, ft seri 0000780 dt 28.6.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PANORAMA GROUP Tirane 165,000 2012-08-28 2012-08-30 72610040012012 602 ministria ekonomise .publikime ur 59dt 15.5.12 pv 15.5.12 fat 495 21.5.12 s 03172184 ur 63 dt 4.5.12 pv 4.5.12 ft 489 21.5.12 s03172178 ur 67 d 22.5.12 pv 22.5.12 ft 554 31.5.12 s03172243 ur 61 dt 10.5.12 pv 10.5.12 ft 476 21.5.
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 6,170 2012-08-28 2012-08-30 75010040012012 602 ministria ekonomise. lik ft uji korrik 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SHPRESA KURTI Tirane 18,700 2012-08-29 2012-08-30 71810040012012 602 ministria ekonomise .shp noteriale urdher 452 dt 29.5.12 ft 16 dt 8.5.12 seri 02513861
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) FOCUS PRESS Tirane 168,000 2012-08-29 2012-08-30 73010040012012 602 ministria ekonomise .shp publikimi ur 46 dt 30.4.12 pv 30.4.12 fat 176 9.5.12 s 00837706,ur 44 d 3.5.1.12 pv 3.5.12 ft 169 d 7.5.12 00837699 ur 48 d 4.5.12 pv 4.5.12 ft 181 15.5.12 s00837711 ur 50 dt 15.5.12 pv 15.5.12 ft 191 dt 21.5.12
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 29,178 2012-08-28 2012-08-30 72410040012012 602 ministria ekonomise. lik ft cel kod ab 10065138
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ILRI Tirane 18,600 2012-08-28 2012-08-30 73710040012012 602 ministria ekonomise. lik shp fotokopje up dt 2.7.2012, form 3,4 dt 3.7.2012, ft seri 0000073 3.7.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) KOHA JONE Tirane 14,400 2012-08-28 2012-08-30 73810040012012 602 ministria ekonomise .publikime ur 94 dt 10.7.12 pv 10.07.12 fat 181 23.7.12 s 88586716
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PANORAMA GROUP Tirane 22,000 2012-08-28 2012-08-30 73510040012012 602 ministria ekonomise .publikime ur 93 dt 10.7.12 pv 10.07.12 fat 737 19.7.12 s 04356476 urdh 92 dt 10.7.12 pv 10.7.12 ft 735 19.7.12 s04356474 urdh 91 d 10.7.12 pv 10.7.12 ft 738 19.7.12 s04356477 ur 90 dt 10.7.12 pv 10.7.12 ft 736 19.7.
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 63,858 2012-08-28 2012-08-30 74810040012012 602 ministria ekonomise. lik ft poste korrik 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) KASTRIOT BEQIRAJ Tirane 75,137 2012-08-29 2012-08-31 80710040012012 602 ministria ekonomise .pagese eksperti fat 24 dt 12.7.12 seri 85722424 kontrata 6522/24 dt 11.7.12
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) LINDI 2000 Tirane 183,000 2012-08-30 2012-08-31 74710040012012 466 ministria ekonomise .kthim garancie urdher 565 dt 18.7.12
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) LUAN LUSHA Tirane 15,000 2012-08-29 2012-08-31 74010040012012 602 ministria ekonomise .shp larje makine up 76 dt 1.6.12 pv dt 1.6.12 ft 70 dt 30.6.12 seri 0000932
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 371,720 2012-09-03 2012-09-03 85010040012012 600 ministria ekonomise. paga gusht 2012 np 201/200
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) UNION BANK SHA Tirane 98,625 2012-09-03 2012-09-03 85310040012012 600 ministria ekonomise. paga gusht 2012 np 201/200
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,176,719 2012-09-03 2012-09-03 84710040012012 600 ministria ekonomise. paga gusht 2012 np 201/200
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 20,398 2012-09-03 2012-09-03 85410040012012 600 ministria ekonomise. paga per punonj. me kontrate bordero gusht 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Tirane 132,125 2012-09-03 2012-09-03 85110040012012 600 ministria ekonomise. paga gusht 2012 np 201/200
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 406,110 2012-09-03 2012-09-03 84910040012012 600 ministria ekonomise. paga gusht 2012 np kontr 12/12
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 67,140 2012-09-07 2012-09-07 88610040012012 602 ministria ekonomise. shperblim per dalje ne pension urdher ministri 588 dt 30.07.12 bordero bashkengjitur dt 5.9.12
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 11,000 2012-09-04 2012-09-10 85810040012012 602-MIN E EKONOMISE dieta bordero dt 31.8.12
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 48,000 2012-09-04 2012-09-10 85910040012012 602 ministria ekonomise.dieta bordero dt 31.8.12
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PANORAMA GROUP Tirane 48,000 2012-09-04 2012-09-10 83810040012012 602 ministria ekonomise .publikime ur 53 dt 15.5.12 pv 15.5.12 fat 21.5.12 s 03172189
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 67,374 2012-09-11 2012-09-11 85610040012012 230 ministria ekonomise. page gusht 2012 situacion bordero bashkengjitur gusht 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 176,500 2012-09-11 2012-09-12 86010040012012 1004001 602 ministria ekonomise.lik ft energjie gusht 12 nr kontr h 112233
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 9,644,009 2012-09-06 2012-09-12 88810040012012 605,602 ministria ekonomise. kosto pjesemarjr nr ke urdh min 289 11.4.2011 69106eu*139.4lek europian commission swift code posoit22 nr llog 074/edc/0509300 bancapopolare di sondrino piazzagaribaldi16 italy ibanit24no569611091edceu0509300
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 539,731 2012-09-06 2012-09-12 88910040012012 231 ministria ekonomise. kosto lokale urdher 673 dt 19.9.2011 transferim 3816.4euro*130.9lek kompani-aenor-spanje swift bkbkesmmxx nr.llog0128-0066-27-01000199923 bankinter s.a arturo soria 191-193madrid es 8901280066270100019923
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 3,325 2012-09-11 2012-09-12 86310040012012 1004001 602 ministria ekonomise.lik ft energjie berat qershor 2012 nr kontr a015295
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 567,479 2012-09-11 2012-09-12 88010040012012 602 ministria ekonomise.cel plus, ft qershor-korik 2012, kodi perdoruesit 44071
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SILVANA ABAZI Tirane 149,331 2012-09-12 2012-09-13 80210040012012 1004001 602 ministria ekonomise.pagese eksperti kontrate 926/16 dt 16.12.11, 9261/17 dt 16.12.11 ft 10 dt 16.12.11 s86774460
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) FABIO ISUFAJ Tirane 9,000 2012-09-11 2012-09-13 87410040012012 602 ministria ekonomise.lik vend gjyqesor per teuta qatipi urdh 73 dt 10.02.12 ndal 10% tat burim gusht 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MEHMET CERRAGA Tirane 10,000 2012-09-11 2012-09-13 87710040012012 602 ministria ekonomise.lik vend gjyqesor per shoqeria podgorica urdh 81 dt 10.02.12 gusht 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 9,000 2012-09-11 2012-09-13 87510040012012 602 ministria ekonomise.lik vend gjyqesor per marie e koco pina urdh 82 dt 10.02.12 ndalur 10% tatim ne burim muaji gusht 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) IGLI GUGASHI Tirane 9,000 2012-09-11 2012-09-13 86610040012012 602 ministria ekonomise.lik vend gjyqesor urdh 366 03.05.12 bordero gusht 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) LEJLA ILJAZI Tirane 524,626 2012-09-12 2012-09-13 84010040012012 ,602 ministria ekonomise. PAGESEvleresuesi ft 10 dt 06.07.12, kontr 1715/15 dt 21.02.12, 1330/8 dt 21.02.12
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 290,792 2012-09-11 2012-09-13 86710040012012 606 ministria ekonomise. tatim per v.gjyqesore sipas pagesave gjyqesore
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) E.P.S.A Tirane 9,000 2012-09-11 2012-09-13 87810040012012 602 ministria ekonomise.lik vend gjyqesor per ilir shijaku urdh 80 dt 10.02.12 gusht 2012 mbajtur 10% tatim ne burim
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 9,000 2012-09-11 2012-09-13 86910040012012 602 ministria ekonomise.lik vend gjyqesor per muco mucaj urdh 124 dt 22.02.12 gusht 2012 mbajtur 10% tatim
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 9,000 2012-09-11 2012-09-13 87110040012012 602 ministria ekonomise.lik vend gjyqesor per nikoll gega urdh 74 dt 10.02.12 gusht 2012 mbajtur 10% tatim ne burim
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 65,368 2012-09-11 2012-09-13 88210040012012 602 ministria ekonomise .shp abonim shtypi fat 574 dt 31.8.12 s 02136009 fat 575 dt 31.8.12 s 0213010 kontr vazhdim 28.2.12