Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati i Keshillit te Ministrave (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 807,067,786.00 817 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 857,345 2013-01-24 2013-01-25 1110030012013 602 km,nr. klient 1366187399 dt 05.01.2013 s 709172485
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 1,084,324 2013-01-24 2013-01-25 071003002013 1003001 602,km,Kontr B-207591,fat10.01.2013nr.134232308,kontr.B-110039,fat.10.01.2013,nr.134244909,kontr B-207590,fat.10.01.2013,nr.134229029
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 20,690 2013-01-24 2013-01-25 041003002013 602km,,fat dt.30.11.2012.kodi 44071 seri 109317378
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 22,515 2013-01-24 2013-01-25 1910030012013 602,km,tel,kod 44071,fat 31/12/12 s 109339853
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 27,020 2013-01-24 2013-01-25 1210030012013 602,km, kon.nr 2-A-159467-2,fat dt 27.12.2012 nr 1212-159467-1-1, kon 2-A-159467-1 fat dt 27.12.2012 nr 1212-159467-2-1
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 94,901 2013-01-24 2013-01-25 2010030012013 602,km,takse qarkullimi,up 24/1/12,fat 40/t d 24/1/13 s 04669342,fat 41/t d 24/1/13 s 04669343
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 44,766 2013-01-24 2013-01-25 091003002013 602,km, Fat nr.4618 dt.26.12.2012 seri 02145618
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 363,860 2013-01-28 2013-01-28 2410030012013 600km,paga janar 2013 nr.punj.pl.128,fakt 4
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,229,745 2013-01-28 2013-01-28 22100300112013 600km,paga janar 2013 nr.punj.pl.128,fakt27
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 7,870,353 2013-01-28 2013-01-28 2110030012013 600km,paga janar 2013 nr.punj.pl.128,fakt84
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 659,382 2013-01-28 2013-01-28 2310030012013 600km,paga janar 2013 nr.punj.pl.128,fakt 7 kt84
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,850,500 2013-01-30 2013-01-30 251003002013 602terheqje paradhenje autorizim dt 30.1.2013,20000 euro *142.6,program dt 30.1.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 82,554 2013-02-04 2013-02-05 3110030012013 600 paga janar 2013 bordero janar 2013 Dritan Fejzo
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 31,500 2013-02-18 2013-02-19 3010030012013 606 km bonuse transporti, bordero 8.2.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 26,180 2013-02-18 2013-02-19 3110030012013 602 km uji janar 2013,fat.dt.25.1.2013,fat.dt.25.1.2013,kontrat nr.2-A-159467-2,2-A-159467-1
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 86,849 2013-02-18 2013-02-19 2810030012012 606 km bonuse,djeta,o.j.orarit,bordero dt.08.02.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 197,000 2013-02-18 2013-02-19 2910030012013 606 km bonuse,djeta,bordero dt.08.02.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 693,885 2013-02-18 2013-02-19 3210030012013 602 km tel fik aparati janar 2013,fat.dt.5.2.2013 seria 709585835
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 558,847 2013-02-18 2013-02-19 18.02.2013 606 km bonuse transporti bordero dt.8.2,.2013,djeta o.j.orarit cel etj
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 8,884 2013-02-18 2013-02-19 3310030012013 602 km vodafon Endri Mataj,janar 2013,nr.abonenti 21365014470,
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) GECI Tirane 330,176 2013-02-26 2013-02-27 4710030012013 602 pritje-percjellje,Up dt.21.11.2012,prog.dt.21.112013,fat.nr.24.11.12.2013,seri 06600024
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,850,218 2013-02-26 2013-02-27 4210030012013 600 paga bordero shkurt 2013,nr.punonjesve P.128,F.83
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,395 2013-02-26 2013-02-27 4610030012013 602 tel fix janar 2013 akryemin/shtepi
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 177,639 2013-02-26 2013-02-27 4510030012013 600 paga bordero shkurt 2013,nr.punonj,P.128,F.2P.128,F.7 P.128,F.28 esve P.128,F.83
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BATHORJA Tirane 468,000 2013-02-26 2013-02-27 4810030012013 60 2rip dyersh,UPnr.93,dt.14.11.2012,fat nr.4,dt.6.12.2012,seri 70254533,sit punimesh dt.6.12.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 453,931 2013-02-26 2013-02-27 4410030012013 600 paga bordero shkurt 2013,nr.punonj,P.128,F.7 P.128,F.28 esve P.128,F.83
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,360,217 2013-02-26 2013-02-27 4310030012013 600 paga bordero shkurt 2013,nr.punonj,P.128,F.28 esve P.128,F.83
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BLERINA BASHA Tirane 392,000 2013-03-04 2013-03-07 4910030012013 602,sherbim perditesimi,fat.nr.1dt9.1.2013,seri 6492501
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 34,614 2013-03-04 2013-03-07 5010030012013 602,sherb.postar fat.nr.1380dt.26.2.2013,seri 87415932
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 925,044 2013-03-04 2013-03-07 5110030012013 1003001 602,sherbim energji janar 2013,fat.dt,4.2.2013 seri 135280114,seri 135258342,seri 135250780.kontrataB-207591.B-110039,B-207590
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) AMADEUS GROUP Tirane 91,965 2013-03-04 2013-03-11 4810030012013 602,bl mat per gjerenatori ,up 67/1 d 21/9/12,pv 28/9/12,fat 279 d 1/10/12 s 04658553,fh 68 d 26/12/12
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ASA AUTO STAR ALBANIA Tirane 1,187,449 2013-03-04 2013-03-11 461003002013 602,servismjeti,fat nr 121891,dt.14.12.2012,fat.nr.121990.dt.19.12.2012,fat.nr.122292.dt.31.12.2012,fat.,nr.122291 dt.31.12.2012,kontrat nr.869/4dt.8.6.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) C L A S S I C Tirane 695,122 2013-03-04 2013-03-11 4710030012013 602,servis mjeti fat.nr.677,678dt.7.12.2012,fat.nr.722,723,724,dt.28.12.2012,fat.nr.689.690,dt.12.12.2012,fat.nr.718,dt.26.12.2012nkontrat.nr.851/5 dt 18.5.2012 ne vazhdim
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 27,550 2013-03-11 2013-03-15 5510030012013 602 shpenzime uji shkurt 2013,fat.26.2.2013,nr.1302-159467-1-1,nr.1302-159467-2-1
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 31,500 2013-03-11 2013-03-15 5310030012013 606,bonuse transporti,bordero dt.8.3.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,800 2013-03-11 2013-03-15 5610030012013 602 pagese linje telefonike,fat dt.28.2.2013,nr.90160098
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 45,849 2013-03-11 2013-03-15 5410030012013 606 bonus transp,600 ore jashte orari bordero dt 8.3.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 729,462 2013-03-11 2013-03-15 5710030012013 602 pagese telef.,fat dt.6.3.2013,seri 710091093nr.klienti 1366187399
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) KASTRATI SHA Tirane 340,217 2013-03-20 2013-03-21 7210030012013 blerje karb.shtese kontrate nr2,date 03.01.2013,fat.nr.1,dt 5.1.2013seri06540201.flet hyrje nr.1,dt.7.1.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 189,000 2013-03-25 2013-03-25 561003002013 bonus transporti