Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Drejtesise (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 925,853,233.00 989 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 30,130 2012-04-24 2012-04-25 14110140012012 602- Ministria e Drejtesise dieta jashte vendit Urdher 139 dt.06.04.12 i ndryshuar nr.139/1 dt.13.04.12 autorizim terheqje dt.24.04.12 kursi i dites 1euro=143 leke
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 34,498 2012-04-24 2012-04-25 14210140012012 602- Ministria e Drejtesise dieta jashte vendit Urdher 139 dt.06.04.12 i ndryshuar nr.139/1 dt.13.04.12 autorizim terheqje dt.24.04.12 kursi i dites 1$=109.2 leke
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 10,000 2012-04-20 2012-04-25 13210140012012 602 Ministria e Drejtesise lik pjesor vend.gjyqi ne favor te B.Kondi shkrese e Zyres se Permbarimit nr.214 dt.03.06.11sipas grafikut bashkangjitur nr.3029 dt.16.04.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 10,000 2012-04-20 2012-04-25 13310140012012 602 Ministria e Drejtesise lik pjesor vend.gjyqi ne favor te E.Korini shkrese e Zyres se Permbarimit nr.8296 dt.28.07.11 sipas grafikut bashkangjitur nr.3029 dt.16.04.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AUTORITETI KOMUNIK.ELEKTRONIK.E POSTARE Tirane 25,000 2012-04-20 2012-04-25 13110140012012 602 Ministria e Drejtesise tarife per numer jeshil shkrese e AKEP nr.636 dt.30.03.12 fat dt.28.03.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 10,000 2012-04-20 2012-04-25 13610140012012 602 Ministria e Drejtesise lik pjesor vend.gjyqi ne favor te H.Kulo shkrese e Zyres se Permbarimit nr.543/sh nr prot 7799 dt.16.06.08 dt.12.01.12 sipas grafikut bashkangjitur nr.3029 dt.16.04.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,800 2012-04-19 2012-04-25 1251040012012 602 Ministria e Drejtesise linje ne dispozicion lik muaji mars 2012 ;kontrate 16.11.2011
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 6,500 2012-02-08 2012-02-16 3910140012012 602- Ministria e Drejtesise dieta urdher 338/16 dt.10.01.2012 urdher 366/11 dt.20.01.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 238,734 2012-02-08 2012-02-16 2410140012012 602-Ministria e Drejtesise perkthime zyrtare nentor 2011 urdher 38 dt.25.01.12 listpagesa bashkangjitur
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 54,135 2012-02-08 2012-02-16 2510140012012 602-Ministria e Drejtesise perkthime zyrtare nentor 2011 urdher 38 dt.25.01.12 listpagesa bashkangjitur
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 13,129 2012-02-08 2012-02-16 3110140012012 231 Ministria e Drejtesise ribursim TVSH telefon proj.Euralius II fat.janar 2011 nr.abonenti 1062912
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SIMO VOGLI Tirane 5,980 2012-02-09 2012-02-16 2810140012012 602-Ministria e Drejtesise perkthime zyrtare nentor 2011 urdher 38 dt.25.01.12 listpagesa bashkangjitur
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 35,693 2012-02-09 2012-02-16 2710140012012 602 Ministria e Drejtesise tatim perkthimesh nentor 2011
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 28,368 2012-02-08 2012-02-16 2610140012012 602-Ministria e Drejtesise perkthime zyrtare nentor 2011 urdher 38 dt.25.01.12 listpagesa bashkangjitur
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,652,357 2013-01-10 2013-01-10 410140012012 MINISTRIA E DREJTESISE PAGA LIST PAGES DHJETOR 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,029,848 2013-01-10 2013-01-10 310140012013 MINISTRIA E DREJTESISE PAGA LIST PAGES DHJETOR 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 53,376 2013-01-10 2013-01-10 510140012012 MINISTRIA E DREJTESISE PAGA LIST PAGES DHJETOR 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 4,127,316 2013-01-10 2013-01-10 110140012012 MINISTRIA E DREJTESISE PAGA LIST PAGES DHJETOR 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,162,217 2013-01-10 2013-01-10 210140012012 MINISTRIA E DREJTESISE PAGA LIST PAGES DHJETOR 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KOCO BENDO Tirane 87,730 2013-01-23 2013-01-23 1810140012013 MINISTRIA E DREJTESISE perkthime zyrtare urdher nr 22/10/2012,9/11/2012 fat 2/8/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 11,700 2013-01-23 2013-01-23 2610140012013 MINISTRIA E DREJTESISE honorare urdher nr 6668/1 dt 31/10/2012 list pages janar 2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 287,433 2013-01-23 2013-01-23 1610140012013 MINISTRIA E DREJTESISE perkthime zyrtare urdher nr 473 dt 9/11/2012 gusht 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MIRA ZGJANI Tirane 30,640 2013-01-23 2013-01-23 1910140012013 MINISTRIA E DREJTESISE perkthime zyrtare urdher nr 22/10/2012,9/11/2012 fat 18/7/2012,3/8/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) O L S O N I Tirane 314,200 2013-01-23 2013-01-23 2010140012013 MINISTRIA E DREJTESISE mat kancelari up nr 370/1 dt 6/8/2012 pv dt 15/10/2012 fat 30/10/2012 fh dt 5/11/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 35,000 2013-01-23 2013-01-23 2910140012013 MINISTRIA E DREJTESISE kom /trasport list pages janar 2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 70,884 2013-01-23 2013-01-23 2810140012013 MINISTRIA E DREJTESISE kom /trasport: kom/ tel list pages janar 2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UEGEN Tirane 18,200 2013-01-23 2013-01-23 2110140012013 MINISTRIA E DREJTESISE albume up nr 464/3 dt 6/11/2012 pv dt 6/11/2012 fat dt 6/11/2012 fh dt 6/11/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 20,000 2013-01-23 2013-01-23 3110140012013 MINISTRIA E DREJTESISE mat te ndryshme pv formular nr 5 fat dhjetor 2012 janar 2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) GLOBUS TRAVEL SH.P.K Tirane 195,960 2013-01-23 2013-01-23 1410140012013 MINISTRIA E DREJTESISE bileta udhetimi urdher min nr 475 dt 16/11/2012 fat nr 345 dt 16/11/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 179,461 2013-01-23 2013-01-23 1510140012013 MINISTRIA E DREJTESISE perkthime zyrtare urdher nr 457 dt 22/10/2012 korrik 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 51,877 2013-01-23 2013-01-23 1710140012013 MINISTRIA E DREJTESISE tatim perkthimi
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AGJENSIA E ABONIMIT TE SHTYPIT Tirane 87,500 2013-01-23 2013-01-24 3310140012013 MINISTRIA E DREJTESISE up nr 69/1 dt 9/1/2012 pv dt 9/1/2012 fat dt 6/12/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) EDISON MEHMETI Tirane 52,500 2013-01-23 2013-01-24 3610140012013 MINISTRIA E DREJTESISE rip fotokopje up nr 7417/3 dt 6/12/2012 pv dt 6/12/2012 fat dt 6/12/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INFO TRAVEL SH P K Tirane 93,825 2013-01-23 2013-01-24 3210140012013 MINISTRIA E DREJTESISE shp/udhetimi urdher mm nr 414 dt 14/9/2012 fat dt 14/9/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BEVERAGE DRINK DISTRIBUTION SHPK Tirane 27,360 2013-01-23 2013-01-24 2510140012013 MINISTRIA E DREJTESISE sh pritje up nr 462/3 dt 5/12/2012 pv dt 5/12/2012 fat dt 5/12/2012 fh dt 5/12/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBA MITA Tirane 96,000 2013-01-23 2013-01-24 2210140012013 MINISTRIA E DREJTESISE kartolina up nr 493/1 dt 10/12/2012 pv dt 19/12/2012 fat dt 19/12/2012 fh dt 20/12/201211/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) COFFEE CLUB Tirane 37,000 2013-01-23 2013-01-24 2410140012013 MINISTRIA E DREJTESISE sh pritje up nr 462/3 dt 5/12/2012 pv dt 5/12/2012 fat dt 12/12/2012 fh dt 12/12/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 300,520 2013-01-23 2013-01-24 3010140012013 MINISTRIA E DREJTESISE tel plus fat nentor 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 9,000 2013-01-23 2013-01-24 3710140012013 MINISTRIA E DREJTESISE djeta list pages dhjetor 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALFA - SERVICESTIRANE Tirane 24,216 2013-01-23 2013-01-24 3510140012013 MINISTRIA E DREJTESISE bl karta cekimi up nr 534/1 dt 20/12/2012 pv dt 31/12/2012 fat 31/12/2012 fh dt 31/12/2012